Krzysztof Bosak ostro o Senacie i tarczy antykryzysowej rządu

Krzysztof Bosak. Foto: YouTube/Rzeczpospolita TV
Krzysztof Bosak. Foto: YouTube/Rzeczpospolita TV

Krzysztof Bosak w „Salonie Politycznym Trójki” odniósł się do obecnego napięcia na linii PiS-senat w sprawie tzw. tarczy antykryzysowej. Wyraźnie skrytykował także postawę i polityczne apele KO.

W kwestii „tarczy”, Krzysztof Bosak zastrzega, że Senat „ma prawo do swoich poprawek”.

Ale wczoraj przeczytałem, że jest pomysł, by „tarczę” wstrzymywać i zaproponować inną ustawę. To niebezpieczne, bo nie jest czas na paraliż ustrojowy i na budowanie napięcia między Sejmem a Senatem – podkreślił poseł Konfederacji.

W Konfederacji uważamy „tarczę antykryzysową” za niewystarczającą i nadmiernie biurokratyczną. Ale wstrzymywanie jej z powodów politycznych jest niepotrzebne – dodał kandydat na prezydenta.

Zaznaczył, że rząd utworzył projekt w oparciu o dwa elementy. Najpierw na podstawie określonych kryteriów wytypuje przedsiębiorstwa, które na pomoc „zasługują”, a potem będzie rozpatrywać ich wnioski.

Bosak powiedział również, że jest dla niego niezrozumiałe, „dlaczego rząd zwleka z wprowadzeniem stanu wyjątkowego”. Zaś w kwestii głosowania korespondencyjnego w ogóle wypowiedział się w przychylnym tonie. Zaznaczył jednak, że wprowadzenie takiej możliwości tylko dla jednej grupy osób jest błędne.

Głosowanie korespondencyjne jest dobrą opcją do rozważenia. Inną jest możliwość głosowania przez internet. Wprowadzanie tego jednak dla tylko jednej grupy obywateli jest błędem. To odkształcanie wyników głosowania – podkreślił polityk.

Zaznaczył także, że „nie zamierza włączać się w żadne bojkoty inicjowane przez PO”.

Uważam, że to nieodpowiedzialne działanie. Małgorzata Kidawa-Błońska chce wyjść z twarzą w sytuacji, gdy kampania jej nie idzie i szuka pretekstu, by się z niej trochę wycofać – podsumował.

7 KOMENTARZE

 1. Panie Krzysztofie ludzie powyżej 60 roku życia ,to Grupa największego ryzyka.Czy do tej grupy powinny być dodane grupy z chorobami np; sercowymi,cukrzycy,PEWNIE TAK. Ale Blokada Ustawy spali na ,,panewce” PO PROSTU SEJM wszelkie Senackie bazgroły odrzuci.

 2. ▌▌„Inną jest możliwość głosowania przez internet.”

  Sam kiedyś wypisałem około 20 dobrych, nie do naprawienia sposobów fałszowania głosowania przez Internet.

  Okazało się, że niepotrzebnie — najwięksi specjaliści od Internetu (jego współtwórcy) powtórzyli wiele z nich wypisując około 50 dobrych, nie do naprawienia sposobów fałszowania głosowania przez Internet z zaleceniem — wyborów absolutnie nie można organizować przez Internet!

  Postulat głosowania przez Internet obnaża naiwność i niewiedzę (lub złe intencje!) o Internecie (kiedyś forsowanego zwłaszcza przez PO).

  .

  ▌▌Część uwag ma również zastosowanie do łatwego fałszowania głosowania korespondencyjnego — również forsowanego przez PO, ale wprowadzonego dziś na rympał przez PiS z jawnym naruszeniem prawa, byle siłowo tylko przeprowadzić śmiertelne wybory, których wg sondaży chce jeszcze tylko 12% Polaków — tak PiS „słucha Polaków”, kiedy chodzi o zagwarantowanie sobie koryta+.

  Igrzyska śmierci dla PiS.

  .

  • ▌▌K. Bosak właśnie miał przedsmak „głosowania przez Internet” we wprowadzonych przez PiS i zorganizowanych przez PiS głosowaniach ustaw RP przez ZALEDWIE część z 460 posłów Sejmu — czyżby ta nauka poszła w las?

   .

   ▌▌Sam I. Prezes Partii już dawno temu przewidział fatalne skutki polityki PiS: będą przez Internet głosować ustawy Rzeczypospolitej Polskiej przy kuflu piwa…

   .

   Zakiepowany laptop na barze, kieliszki, kończąca się już butelka 500+ i można by przystępować trzęsącą się „ze wzruszenia” ręką do głosowania ustaw RPRL, gdyby tylko dziwki tak nie obłapiały…

   W tej tragikomedii PiS kwarantannową balangę u posła Woźniaka mógłby zagrać Siara-Rewiński (nb. były poseł Partii Przyjaciół Piwa):

   — No co?… Ep! Koronaświrus!… Leczę się jak mogę…

   .

Comments are closed.