13-latka wyleczona z koronawirusa. Pierwszy taki przypadek w Małopolsce

COVID-19/Koronawirus./epidemia koronawirusa/Obrazek ilustracyjny. Źródło: pixabay
Koronawirus. Obrazek ilustracyjny. Źródło: pixabay

13-latka, która przebywała w jednym z krakowskich szpitali, została wyleczona z koronawirusa. Dziewczynka spędziła w placówce 10 dni. Do szpitala Specjalistycznego im. Żeromskiego trafiła bowiem 23 marca.

Tuż po tym jak nastolatka trafiła do szpitala, wykonano jej testy na obecność koronawirusa. Okazało się, że wynik jest pozytywny. Po 10 dniach 13-latka jest jednak zdrowa. Dodatkowe badania pobranych próbek nie wykazały już obecności wirusa z Wuhan w organizmie nastolatki.

Jak podaje „Radio Kraków”, 13-latka jest pierwszym hospitalizowanym pacjentem w Krakowie, który wraca do domu. Dziewczynka jest także pierwszym dzieckiem wyleczonym z koronawirusa.

W Szpitalu Specjalistycznym im. Żeromskiego w Krakowie wciąż pozostaje 2 innych dzieci z COVID-19. Są pod opieką lekarzy z Oddziału Chorób Infekcyjnych i Zakaźnych. To oddział, do którego trafiają dzieci z podejrzeniem SARS-CoV-2 i stwierdzonym COVID-19 z dwóch województw – małopolskiego i śląskiego.

To bardzo dobre wieści, zwłaszcza, że jedne z najmłodszych ofiar wirusa z Wuhan, były w wieku nastolatki. Koronawirus zabił 13-latkę z Panamy i jej rówieśnika z Wielkiej Brytanii.

Źródła: Radio Kraków/nczas.com

3 KOMENTARZE

  1. mam prośbę do administratorów, czy da się coś zrobić aby po otworzeniu strony nie włączały się automatycznie filmiki pod tekstem, wcześniej właczły sie ale bez głosu, teraz z głosem, po kazdym otworzeniu musze najpierw zjeżdżać na dół i wyłączac film – to jest cholernie irytujące i zniechęca

  2. Ja tam wyłączyłem głośniki i mam spokój. Ostatecznie mozna przejść na Interię albo Wirtualną Polskę, zawsze jest wybór, no przynajmniej na razie.

Comments are closed.