Włosi mają już dość Unii Europejskiej. Szykuje się Italexit? [VIDEO]

Włochy/Włosi pozbywają się flag Unii Europejskiej/Fot. screen Twitter (kolaż)
Włosi pozbywają się flag Unii Europejskiej/Fot. screen Twitter (kolaż)

We Włoszech trwa kryzys związany z pandemią koronawirusa. Liczba zarażonych SARS-Cov-2 sięga w tym kraju już niemal 120 tys. Na COVID-19 zmarło ponad 14,5 tys. osób. Włosi nie mogą jednak liczyć na pomoc Unii Europejskiej, która w tej kwestii wykazuje się nadzwyczajną biernością.

Lekarze we Włoszech nie mają wystarczających zasobów sprzętu medycznego oraz środków ochrony osobistej – kombinezonów i masek. Sytuacja jest niezwykle trudna. Pomoc w postaci swoich lekarzy wojskowych ze sprzętem medycznym wysłała jednak Rosja. To wszystko w połączeniu z postawą Brukseli sprawia, że Włosi mają już dość Unii Europejskiej i otwarcie to manifestują.

W Internecie pojawia się coraz więcej nagrań, na których widać, jak Włosi usuwają z przestrzeni publicznej flagę UE. Czują się bowiem oszukani przez Brukselę.

Na jednym z filmików widać mężczyznę, który zdejmuje z masztu flagę Unii, a następnie ostentacyjnie zawiązuje ją w supeł. W tle zaś słychać włoski hymn państwowy.

Jednak nie tylko zwykli obywatele manifestują swoje niezadowolenie. Twitter podbiło także nagranie z włoskim politykiem w roli głównej. Członek Izby Deputowanych Włoch, Fabio Rampelli, także zdjął unijną flagę. Co więcej, swoistego rytuału dokonał w rękawiczkach i maseczce ochronnej. Na miejsce symbolu UE w swoim gabinecie wprowadził flagę Włoch.

Źródła: Twitter/nczas.com

6 KOMENTARZE

 1. ▌▌Włosi kochają dolce far niente, kochają dolce vita, kochają socjalizm, kochają komunizm, kochają mafię — Włosi mają przede wszystkim to, czego sami chcieli i na co sobie zasłużyli: — mają rządy koalicji socjalistyczno-komunistycznej, tak więc całą rozpacz, którą mają, też sami sobie wybrali.

  Włosi chcieliby dobrego wujka, który zacznie płacić ich rachunki, a oni tymczasem podwyższą sobie rozdawany „dochód gwarantowany” i dalej na sjestę…

  .

  • ▌▌Co jednakowoż — przez odwrotność — jest właśnie gwoździem do trumny projektu niemieckiej Unii Europejskiej.

   Brukselska arystokracja niemieckiej UE w swojej ideologicznej bańce doszła do odkrycia, że po wprowadzeniu euro wystarczy w całej UE wprowadzić jednolite podatki + EuroWehrmacht i już! Przerobią gorących Włochów na pracowitych, pokornych, zawsze słuchających swojego fuhrera Niemców!

   Jest to projekt tak utopijny, że dość błyskawicznie doprowadził UE do stanu przedagonalnego, choć Brexit — równoważny wyjściu z UE SIEDEMNASTU (sic!!!) mniejszych gospodarek UE już sam w sobie jest potężnym przetrąceniem kręgosłupa brukselskiej arystokracji.

   Zwykły atak chińskiej grypy może dobić schorowanego inwalidę UE, już przecież leżącego na OIOM-ie.

   Upadek strefy euro, upadek systemu bankowego, fala bezrobocia, bunty społeczne, fizyczny atak „cenniejszych niż złoto” nielegalnych migrantów…

   .

 2. U nas na szczescie nikt sprayiem nie zamalowuje tych wszystkich tablic dofinansowania unijnego.
  Bo nam wmawiaja, ze unia nam cos dała

Comments are closed.