Miłość w czasach kwarantanny. Lawina wniosków rozwodowych. „Ludzie orientują się, że nie mogą ze sobą wytrzymać”

W USA zdecydowanie wzrosła liczba rozwodów. Obrazek ilustracyjny. Fot. Pixabay
W USA zdecydowanie wzrosła liczba rozwodów. Obrazek ilustracyjny. Fot. Pixabay

Skutki kwarantanny mogą być dla Amerykanów bardzo dotkliwe. Jak donosi dziennik „New York Post”, komórki nowojorskich prawników urywają się od potencjalnych klientów, którzy wypytują o rozwód. Po opanowaniu sytuacji z epidemią na sądy będzie czekała „lawina wniosków” w tej sprawie.

Zmuszeni do kwarantanny nowojorczycy niemal bez przerwy spędzają czas ze swoją drugą połówką. – Ludzie orientują się, że nie mogą ze sobą wytrzymać – stwierdziła prawnik Suzanne Kimberly Bracker.

Nowojorska adwokat dodała, że otrzymała telefon od klientki nawet w środku nocy. Ta tłumaczyła jej, że „teraz już wie, że nie ma z mężem nic wspólnego”.

– Jedną z głównych przyczyn rozwodów – w stopniu większym niż niewierność – jest stres związany z finansami – uważa prawnik Steven J. Mandel. Wskazuje, że kryzys gospodarczy spowodowany epidemią pozbawił wiele osób źródła dochodu i pracy.

Dla niektórych jednak epidemia staje się okazją do nieuczciwego zarobku. Władze w stanie Illinois ostrzegają przed oszustami podszywającymi się pod organizacje charytatywne lub agencje opieki zdrowotnej. Często oferują oni fałszywe testy na koronawirusa i produkty medyczne.

Portal Fox News z koeli spekuluje, że epidemia może też przyczyniać się do wzrostu zgonów z powodu przedawkowania narkotyków. Taką tendencję zaobserwowano m.in. w stanie Ohio oraz w kanadyjskim Vancouver.

Sytuacja w Stanach Zjednoczonych jest niepokojąca. Tylko w ciągu ostatnich 24 godzin z powodu koronawirusa zmarło co najmniej 1,2 tys. osób. USA zbliżają się do 10 tys. zgonów. Łącznie odnotowano 336 830 zakażeń.

Źródła: PAP/nczas.com