Dobromir Sośnierz OSTRO o pomysłach Morawieckiego. „To jest po prostu zuchwale bezczelne”

Dobromir Sośnierz. / foto: Facebook: Partia Wolność

Dobromir Sośnierz odniósł się do ostatniej wypowiedzi premiera Mateusza Morawieckiego na temat walki z rajami podatkowymi i nakładania nowych obciążeń. – To co powiedział w Sejmie Premier jest po prostu zuchwale bezczelne – uważa poseł Konfederacji.

W poniedziałek premier Mateusz Morawiecki w Sejmie zapowiedział walkę z rajami podatkowymi i nowe podatki na poziomie europejskim, które mają pomóc w walce z koronawirusem. Do tych słów odniósł się poseł Konfederacji Dobromir Sośnierz.

Unia Europejska musi zbudować poważny pakiet. Musimy wrócić do takich pomysłów, jak podatek cyfrowy, podatek od transakcji finansowych, podatek od śladu węglowego, czy od wielkich korporacji międzynarodowych. To sprawi, że do budżetu UE wpłyną dziesiątki miliardów euro na walkę z koronawirusem – powiedział socjalistyczny premier Mateusz Morawiecki.

Raje podatkowe są wielkim ubytkiem środków dla mniejszych i biedniejszych państw. Chcemy wykluczyć raje podatkowe ze świata – dodawał szef polskiego rządu.

Dobromir Sośnierz o słowach premiera Mateusza Morawieckiego.

Rząd, który dopiero co dał się przyłapać na tym, że przez ostatnie lata wesoło przehuśtał ogromne wpływy z czasów dobrej koniunktury, że rozpieprzył cały budżet na kupowanie sobie wyborców, a nie przygotował nawet podstawowego sprzętu na wypadek takiej epidemii — ten rząd śmie się właśnie upominać o więcej kasy do swojego budżetu i zapowiada kolejne podatki ! W sytuacji, kiedy wszystkim zaraz zabraknie pieniędzy, rząd chce ratować gospodarkę pieniędzmi, które zamierza z tej gospodarki najpierw wyciągnąć – komentuje Sośnierz.

I nie, na następną katastrofę oni też się nie przygotują, bo zawsze są gotowi tylko na to, co już było. A następnym razem to nie będzie pewnie druga epidemia koronawirusa, tylko powódź, pożar, wojna albo trzęsienie ziemi. Na nieprzewidziane można być przygotowanym tylko mając oszczędności i rezerwy. A oni nie będą oszczędzać, tylko rozdawać, rozkradać i zadłużać. Bo przecież prorok Keynes powiedział, że oszczędzanie jest złe. Jeszcze w lutym, kiedy na świecie już wzbierała fala epidemii, u nas pracowano nad kolejnymi programami rozdawniczymi – dodaje.

Przejedliście wszystko i przepili, a teraz zamiast posypać głowę popiołem chcecie się wybierać na krucjatę przeciw rajom podatkowym ? Zróbcie raczej Polakom raj podatkowy, a nie niszczcie cudzych. Wkrótce będzie to bardziej potrzebne niż kiedykolwiek – kontynuuje poseł.

Co jeszcze bardziej nieprawdopodobne, Premier chce kolejnych podatków unijnych — żeby Unia miała nam z czego dać na wojnę z wirusem. Już pół biedy, że przypomina mi to sąsiadkę, która cieszyła się, że płaci wyższą zaliczkę za wodę, bo dzięki temu dostanie większy zwrot na koniec roku… Ale on to powiedział w chwili, kiedy Unia okazała się zupełnie bezradna i bezużyteczna w takiej wojnie. A na co wydawała pieniądze Unia, kiedy jej gospodarka hulała ? Na bezwartościowe programy typu Erazmus, na wsparcie tęczowych organizacyj na całym świecie, na absurdalną politykę rolną i ekologistyczne utopie. Może teraz geje całego świata uszyją nam maseczki albo wynajdą lek na wirusa ? A może jakaś dyrektywa o wymiarach rękawiczek uratuje sytuację ? – ironizuje były europoseł.

Premier niczego się nie nauczył i ciągle myśli, że w czasie kryzysu to więcej pieniędzy w budżecie nas wybawi. Nie. Więcej pieniędzy w budżecie to najpierw mniej pieniędzy w rękach obywateli. A w czasie, kiedy cała gospodarka staje, to nie pieniądze są rozwiązaniem. Ubywa dóbr i usług, bo nie pracujemy. Wrzucanie pieniędzy do wielkiego wora w Warszawie nie spowoduje, że cudownie tych rzeczy przybędzie. Bogactwo pochodzi z pracy, a nie z samych pieniędzy. Zrozumcie to wreszcie, socjaliści wszystkich wyznań, że pieniądz to tylko środek wymiany, a prawdziwe bogactwo to to, czego właśnie nie wytwarzamy, siedząc zamknięci w domach. Żadne finansowe szacher-macher nie napełni talerzy fasolą, której nie zasialiśmy – podsumowuje Dobromir Sośnierz.

14 KOMENTARZE

 1. Panie Sośnierz, krytykować każdy może. Na przyszłość bardzo proszę po swoich krytycznych uwagach przedstawić, może być w punktach Pana propozycję, remedium, pomysł, wizję (do wyboru) na Państwo Polskie, podatki, służbę zdrowia itd., itp. I proszę sie nie powoływać na niejakiego Miltona Friedmana (jak zrobił to pański kolega Wilk), bo nie chciałbym doświadczyć w Polsce drugiego Chile lub drugiej Indonezji. Nawiasem mówiąc, to chłopcy od Friedmana zafundowali Polakom terapię szokową i plan Balcerowicza po 1989. Mówić łatwo, trudniej pracować. I chyba rację miał Piłsudski pisząc o politykach.

   • Czytałem, tak naprawdę niewiele różni się od Kapitału Marxa i Talmudu.
    Jedno, drugie i trzecie jest proweniencji żydowskiej.

  • Program Balcerowicza to był program Goldman Sachs. Czyli jak wydoić Polskę. Ale to był pikuś w porównaniu do tego co zafunduje nam historyk po kursie zarządzania Morawiecki. Szok to będzie zbyt delikatne określenie. Nie ma tu znaczenia co chciałbyś doświadczyć bo i nikt cię o to nie zapyta. To się stanie tak czy inaczej. Jak państwo bankrutuje to nie ma zmiłuj się. Pytanie jak z tego będziemy wychodzić? Wolnorynkowo, czy socjalistyczne? W tym drugim przypadku może to potrwać całkiem długo.

 2. DOBROMI S. Pokaż BUCU ,KTÓRZY Rząd był ,JEST przygotowany na EPIDEMIE. NIGDY nie dam Głosu na KONFEDERACJE .Bo TAM SĄ OSZOŁOMY.

  • Nie dziwię się, ze na nich nie zagłosujesz. Czytanie ze zrozumieniem jest dla Ciebie zbyt skomplikowane:
   „Na nieprzewidziane można być przygotowanym tylko mając oszczędności i rezerwy.”
   Który rząd jest przygotowany na epidemię, ten co oszczędzał? A który oszczędzał, a który wydawał?

 3. Jako Emeryt ,który SYSTEMATYCZNIE PŁACI ( ma zabierany podatek). Nie zgadzam się ,by ODBIERANO SOCJAŁ.DOBROMIRZE TY ZAPOMNIAŁ ,jak w Hasiokach bajtle grzebały? Obaj My mieszkamy na Śląsku ,i Obaj WIMY,że NIE KAŻDY HANYS to GRUBIORZ .A nie każdy Bajtel łazi z tytką BOMBONÓW.Więc przestań FULAĆ.

  • Przestań FULAĆ i pisz po polsku. Ty czegoś tak nie za bardzo kumasz. Jak skończą się pieniądze to nie będzie, że się nie zgadzasz. Po prostu nie będzie. Null, finito. Paniemajesz? Będziesz miał czego chciałeś Grzegorzu Dyndało. Głosowałeś na PiS to teraz nie skamlaj. Przez takich jak ty wszyscy bekniemy.

 4. Panie Sośnierz bredzisz pan jak Piekarski na mękach ” Bogactwo pochodzi z pracy, a nie z samych pieniędzy.”. Nie odrobiłeś lekcji, wydaje ci się ,że bogactwo Rothschildów,Rockefellerów pochodzi z ich pracy, jeżeli już to z pracy milionów innych ograbionych z owoców ich pracy.
  Cytata z Rothschilda: „Daj mi kontrolę nad podażą pieniądza danego narodu i nie będzie mnie obchodzić, kto tworzy jego prawa”.
  Obrzezany jaki czy co?

 5. Ja pier…e morawiecki naslal swoich troli nawet tutaj. Tak z ciekawości… ile wam płacą za trolowanie, bo w dobie kryzysu może bym się załapał? Banda kupionych analfabetów, którzy nawet nie potrafią przeczytać tekstu że zrozumieniem może zarabiać w ten sposób to dlaczego ja bym nie mógł?

Comments are closed.