Mandat za mandatem. Policja zdradza, ile wystawiła już kwitów za łamanie ograniczeń w związku z koronawirusem

kary
Obrazek ilustracyjny/Foto: PAP

Od czasu wejścia w życie ograniczeń w zakresie gromadzenia się i przemieszczania wystawiono w Polsce 9,7 tys. mandatów. W ponad 2,3 tys. przypadków skierowano wnioski do sądu o ukaranie – poinformowała policja.

Z informacji przekazanej przez KGP wynika, że w ciągu ostatniej doby policjanci sprawdzili ponad 114 tys. osób poddanych przymusowej kwarantannie.

Rzecznik policji, insp. Mariusz Ciarka poinformował, że w 260 przypadkach stwierdzono nieprzestrzeganie kwarantanny. W takiej sytuacji grozi kara do 30 tys. zł.

Kary, kary, dużo kar

Od wejścia w życie ograniczeń w zakresie gromadzenia się i przemieszczania wystawiono ponad 9,7 tys. mandatów, a w ponad 2,3 tys. przypadkach skierowano wnioski o ukaranie do sądu.

Ciarka podkreślił, że policjanci będą egzekwować obowiązujące obecnie ograniczenia, nakazy i zakazy.

„Nie chcemy mieć powodów do karania, ale nieodpowiedzialne osoby, które będą ignorować przepisy, muszą liczyć się z konsekwencjami” – ostrzegł.

Nie myj auta!

A za co karzą teraz służby? Między innymi za mycie samochodu czy zakupy w nieodpowiednich porach. Więcej na ten temat w poniższym artykule.

Kary, kary i jeszcze raz mandaty. Polska groteska ostatnich dni

13 KOMENTARZE

 1. Konfederacja powinna zorganizować jakieś biura obsługi/porad prawnych dla prześladowanych przez funkcjonariuszy totalniackiego reżymu. Możecie nabić punktów u ludzi doradzając im jak się bronić przed tą ewidentną próbą wymuszenia rozbójniczego jaką są mandaty za próbę swobodnego poruszania się/funkcjonowania w przestrzeni publicznej.

  • Z choinki się zerwałes pajacu? Ile ty masz lat? Co? na tyłku nie możesz usiedziec? Rowerek to całe twoje życie?

 2. Mandaty to podatek dla rządu pisiorów. Bokiem wychodzi rozdawnictwo, a forsy brakuje, więc glina zamieniła się poborcę podatkowego i bezprawnie wlepia mandaty.

 3. Taki fajny portal, a nie wie że w Polsce jest milicja , a nie policja. Swoja drogą zbierają na (pińcet) plus. I nazbierają, jeszcze dwa obostrzenia i będzie z górką.

 4. Łamanie warunków kwarantanny, to już pewnie grubo, ale pińcet za wejście do lasu? Może gamoń jeden z drugim skuma, że jego dobroczyńcy sobie wetują wydatki na rozród, czego właściwie?

 5. Nie ma tego złego co na dobre nie wyjdzie. Każdy mandat (+) to jeden lub więcej głosów mniej (-) oddanych na dobrodziei.

 6. Aresztować Kaczkę, Błaszczaka i Morawieckiego i odstawić do Tworek – myślę, że to uspokoi sytuację. Przy tej ekipie stan wojenny jawi się jak wakacje w Ciechocinku.

 7. Kaczynski nie zdaje sobie sprawy jaki jest wsrod ludzi stopien nienawisci do niego.
  Dzis slyszalem rozmowe w sklepie. Eskpedientka mowila,ze od prawie miesiaca nie moze pojechac do corki, ktora jest u babci, bo ograniczyli ludziom mozliwosc poruszania sie ( komunikacja pozawieszala polaczenia w niektorych wojewodztwach i dojechac do niektorych miejscowosci sie nie da, jak nie masz samochodu) i gdyby mogla to naplulaby mu w fizys.Albo i jeszcze gorzej.

  • To niech jedzie publiczną komunikacją do córki, a potem od razu na cmentarz, bo idioci łamiący kwarantannę powinni mieć przynajmniej tyle przyzwoitości, żeby potem nie żądać od publicznej służby zdrowia leczenia.

 8. Mój kolega już poinstruował swoich rodziców, którzy codziennie jeżdżą na działkę, żeby pod żadnym pozorem nie przyjmowali mandatu.

Comments are closed.