Spurek błaga o interwencję ws. Polski. „Najwyższy czas na działania KE!”

Sylwia Spurek/Fot. Twitter
Sylwia Spurek/Fot. Twitter

Rzecznik Komisji Europejskiej poinformował, że Bruksela nie będzie się wtrącać w organizację wyborów prezydenckich w Polsce. Wcześniej jednak apelował o to komisarz ds. sprawiedliwości Didier Reynders. Teraz Sylwia Spurek błaga Komisję Europejską o interwencję.

Komisja Europejska jest zawsze gotowa, by wspierać Radę w procedurach art. 7 w jakichkolwiek kwestiach, które powinny być dyskutowane, jednak wybory w Polsce nie są kwestią, którą planują podnieść w tym kontekście – mówił rzecznik KE Christian Wigand. Te słowa wyraźnie nie spodobały się Sylwii Spurek.

Europoseł(ka) wybrana z list Wiosny Biedronia dopytywała na Twitterze szefową KE Ursulę von der Leyen i Didiera Reyndersa, czy są pewni swojej decyzji związanej z Polską. „Potrzebujecie więcej informacji? Do wyborów prezydenckich pozostało tylko kilka tygodni… To najwyższy czas na działania KE!” – napisała po angielsku Spurek.

Podczas wczorajszej debety w Parlamencie Europejskim, komisji LIBE, komisarz Reynders wyraził swoje obawy dotyczące wyborów prezydenckich 10 maja, podczas obecnego kryzysu. Wybory muszą być wolne i sprawiedliwe. Jednak to do państw członkowskich należy decyzja, czy utrzymać czy przełożyć planowane wybory. Stanowisko Komisji w tej sprawie jest jasne i nie zmieniło się – mówił Christian Wigand.

Spurek jednak bliżej jest do stanowiska unijnego komisarza ds. sprawiedliwości Didiera Reyndersa. Eurokrata poinformował bowiem w czwartek, że chce by w ramach procedury art. 7 unijnego traktatu Rada UE zajęła się wyborami w Polsce. Jak podkreślał, w tej sprawie kontaktuje się z chorwacką prezydencją.

Źródła: Twitter/PAP

15 KOMENTARZE

 1. Czy w Polsce jest aż tak dużo idiotów, którzy byli skłonni głosować na psychicznie chore osoby takie jak Spurek czy Biedroń?
  A może zagłosowali tylko „na kasę”?

 2. Czy Ty jesteś Polką ????
  Czy Ty wiesz co piszesz ???
  Może oddaj POLSKIE OBYWATELSTWO.
  Co za kraj, w którym przyszło mi żyć…. donosimy sami na siebie.
  Najlepiej WYNOŚ SIĘ DO BRUKSELI, CO TU JESZCZE ROBISZ ????

 3. Pozwolę sobie zauważyć, że zapodane przez tow. Spurkównę zdanie „It’s time to act for the EC!” zostało źle przetłumaczone. Zamiast „To najwyższy czas na działania KE!” powinno raczej być „Najwyższy czas na działania dla KE!” Nie wiem, czy to było zamierzone, ale wyszło na to, że trzeba działać na rzecz KE, a nie na rzecz Polski.

 4. Rozporek siedziała w zakładzie dla oblonkanych, trafiła tam po tym jak pewnego ranka poszła do parku i zaczęła jeść psie kupy, ludzie zaczeli się zatrzymywać i z obrzydzeniem patrzeć co ona robi, gdy się zebrał większy tłum zaczęły padać pytania, co pani robi? Wtedy ona poirytowana zaczęła krzyczeć CO, NIE WIDZICIE!? KTOŚ SNIKERSY POROZŻUCAŁ

 5. Ją nieco podtuczyć, niech pobędzie na słońcu, powietrzu i dobrze…ale tak fest wydymać -to zmieni zdanie. A tak wymoczek, wyblakły pluje jadem.

Comments are closed.