Konwencja Małgorzaty Kidawy-Błońskiej. Fot. screen TVN
Konwencja Małgorzaty Kidawy-Błońskiej. Fot. screen TVN
REKLAMA

Kacper Czechowicz, członek sztabu Małgorzaty Kidawy-Błońskiej i działacz Nowoczesnej, zamieścił w mediach społecznościowych szokujący wpis. Politycy i prawnicy domagają się wyjaśnień od Koalicji Obywatelskiej.

Czechowicz był współpracownikiem biura krajowego i klubu poselskiego Nowoczesnej. Pracował także w sztabie Koalicji Obywatelskiej. Jak informuje działacz Konfederacji Konrad Smuniewski, brał udział w kampanii Małgorzaty Kidawy-Błońskiej. Ponadto w ostatnich wyborach samorządowych sam kandydował na radnego dzielnicy z ramienia KO. Czechowicz jest też studentem Uniwersytetu Warszawskiego.

Prezes Młodzieży Wszechpolskiej Ziemowit Przebitkowski ujawnił, że Czechowicz miał umieścić w mediach społecznościowych skandaliczny wpis. Nawoływał w nim do araku nożem na działaczkę pro-life.

REKLAMA

„Ok, przeczytałem, ughhhhhh. Baba w*****a się w decyzje kobiecie, która nie chciała dziecka. J***ć ją nożem” – pisał Czechowicz.

Film dokumentalny o dramatycznych wydarzeniach w Jedwabnem

„Kilkunastu studentów UW dopuściło się skierowania gróźb karalnych w kierunku prawicowej aktywistki. Padały słowa m.in. o wbiciu jej noża w ciało, co napisał członek @Nowoczesna i student politologii, Kacper Czechowicz. Piszemy z prawnikiem wnioski do prokuratury i komisji dyscyplinarnej UW. Nie będzie równych i równiejszych, trzeba wziąć się za nich, póki nie doszło do zbrodni. Mam nadzieję, że Ci przestępcy dostaną większe kary, niż ja za poglądy polityczne” – poinformował na Twitterze Smuniewski.

Do sprawy odniósł się także prezes Instytutu Ordo Iuris Jerzy Kwaśniewski. Zaapelował do Nowoczesnej o wyjaśnienie sprawy.

„Dla jakości debaty publicznej i eliminacji agresji słownej i gróźb przemocy fizycznej – dobrze by tę sprawę w pełni wyjaśnić” – napisał.

Kacper Czechowicz miał także współpracować z politykami Platformy Obywatelskiej – Małgorzatą Kidawą-Błońską i Rafałem Trzaskowskim.

Źródło: Twitter

REKLAMA