Trzaskowski na spotkaniu światowej masonerii. Miał go zaprosić Sikorski

Rafał Trzaskowski i Radosław Sikorski głównymi faworytami w Platformie, by zastąpić Kidawę-Błońską.
Rafał Trzaskowski i Radosław Sikorski /Fot. PAP)

Rafał Trzaskowski przyznał, że uczestniczył w spotkaniu grupy Bilderberg. Oficjalnie jest to międzynarodowe stowarzyszenie zrzeszające osoby ze świata polityki i gospodarki. Grupa Bilderberg budzi jednak wiele kontrowersji i jest postrzegana jako paramasoński zakulisowy rząd światowy.

Spotkania grupy Bilderberg odbywają się co roku. Uczestniczy w nich około 130 osób – przeważnie najwyższej rangi politycy, członkowie zarządów globalnych korporacji, banków i instytucji. Budzą one wiele kontrowersji i domysłów, ponieważ są w całości tajne – zamknięte i niedostępne dla mediów. Omawiane są na nim najistotniejsze dla całego świata kwestie dotyczące polityki i gospodarki oraz bezpieczeństwa. Rafał Trzaskowski przyznał, że w ubiegłym roku uczestniczył w tym spotkaniu.

Spotykają się premierzy, często również prezydenci, szefowie największych światowych firm, eksperci i profesorowie, którzy zajmują się największymi wyzwaniami – mówił kandydat KO na prezydenta.

Trzaskowski podkreślał, że uczestniczy spotkania rozmawiali „z największymi autorytetami świata o cyberbezpieczeństwie, sztucznej inteligencji, o zagrożeniach ze strony Rosji i rywalizacji z Chinami”.

W ocenie Trzaskowskiego takie nieformalne spotkania światowej wierchuszki „pomagają przede wszystkim budować wiedzę na temat tych wszystkich wyzwań, które są przed nami”.

Ten rząd nie ma żadnych kontraktów, bo odwraca się od swoich partnerów – stwierdził.

Ubiegłoroczne spotkanie Grupy Bilderberg odbyło się Montreaux w Szwajcarii. Pojawiło się tam wiele wpływowych osób, w tym m.in. szef Światowego Forum Ekonomicznego przewodniczący Światowego Forum Ekonomicznego Børge Brende, premier Holandii Mark Rutte, czy były premier Włoch Matteo Renzi. Była także ówczesna minister obrony Niemiec i obecna szefowa KE Ursula von der Leyen. W spotkaniu uczestniczyli też były sekretarz stanu USA Henry Kissinger i szef koncernu Axel Springer Mathias Dopfner.

Z Polski zaproszono Radosława Sikorskiego, dziennikarkę TVN i żonę Leszka Czarnowskiego, Jolantę Pieńkowską oraz Rafała Trzaskowskiego. Prezydenta Warszawy miał zaprosić (na zamknięte spotkanie) Sikorski. W poprzednich latach pojawiali się tam również Jacek Rostowski, Andrzej Olechowski, Aleksander Kwaśniewski, Hanna Suchocka. Była także żona Radosława Sikorskiego Anne Applebaum.

Źródła: Facebook/nczas.com

Comments are closed.