Islamizacja Europy w dobie koronawirusa. Protestancki kościół otworzył podwoje dla muzułmanów

Zdjęcie ilustracyjne. Muzułmanie uczestniczą w modłach w meczecie. Foto: PAP
Zdjęcie ilustracyjne. Muzułmanie uczestniczą w modłach w meczecie. Foto: PAP

Od 4 maja w Niemczech powróciła możliwość sprawowania kultu religijnego. Wierni muszą jednak zachować między sobą 1,5 metra odległości. Jeden z berlińskich meczetów jest przepełniony, więc protestanci zaoferowali, że wyznawcy islamu mogą odprawiać swoje modły w ich kościele.

Dzisiaj wieczorem kończy się Ramadan. Z powodu obostrzeń związanych z koronawirusem w berlińskim meczecie Dar Assalam w dzielnicy Neukölln zmieścili się tylko nieliczni wyznawcy Allaha. W ramach zachodniej „tolerancji” kościół luerański Martha w Kreuzbergu zaproponował wyznawcom islamu, żeby swoje piątkowe modły pod koniec Ramadanu odprawiali we wnętrzu protestanckiego kościoła.

To wspaniały znak, który przynosi radość w Ramadanie i radość podczas tego kryzysu – cieszył się w rozmowie z Reutersem tamtejszy imam.

Ta pandemia uczyniła nas społecznością. Kryzysy łączą ludzi – dodał.

To było dziwne uczucie. We wnętrzach są instrumenty muzyczne i wiele obrazów – mówił jeden z muzułmanów cytowany przez BBC. – Ale w modlitwie zapominasz o drobiazgach. To w końcu dom Boży – dodał.

To nie jedyny „gest solidarności” podczas z muzułmanami podczas tegorocznego Ramadanu. Brytyjska lewica postanowiła bowiem przyłączyć się do muzułmańskiego postu. Partia Liberalnych Demokratów postanowiła bowiem w ten sposób wspierać różnorodność. Jej przedstawiciele rozpoczęli w Internecie akcję z hasztagiem #LibDemIftar. Inicjatorką całego wydarzenia była działaczka partii i muzułmanka Hina Bokhari. Post w Ramadanie jest jednym z pięciu filarów islamu.

Źródła: RMF FM/nczas.com

7 KOMENTARZE

  1. No i dobrze.Dzikie pogańskie plemiona zarażą heretyków i być może nastąpi jakaś redukcja pogłowia obydwu tych społecznośći.

  2. Samozagłada i całkowite szaleństwo. Inaczej tego nie można nazwać. To oni nie rozumieją, że to jest wpuszczanie plemiennego w istocie kultu? Jego celem jest „podporządkowanie” sobie „niewiernych” i uczynienie ich sobie podległymi. To nie są poczciwi „polscy” Tatarzy o których tak lubią wszyscy prawić.

  3. to oczywiste, że islam idzie zwycięsko przez zachodnią część Europy, a takie sytuacje tylko to potwierdzają. Zbliża się czas gdy Polska znowu będzie schronieniem dla przeganianych ze swych krajów różnych odłamów społeczności chrześcijańskich a także dla dysydentów politycznych kwestionujących dyktat demokracji liberalnej. Już teraz zdarzają się obywatele Norwegii, Szwecji, Niemiec uciekający z dziećmi do Polski przed represjonującymi ich liberalnymi urzędami we własnych państwach.

  4. Protestanci są 100x gorsi od muzułmanów, bo w odróżnieniu od nich Saraceni nie współpracują z wrogami swojej cywilizacji tylko ich podbijają.

  5. Chyba trudno o dosadniejszy dowód herezji i postawy anty-chrześcijańskiej, niż to co wyprawiają protestanci. Czy w Biblii jest gdzieś napisane, że mamy się godzić i wykonywać gesty życzliwości za cenę wypierania się własnej wiary i promowania fałszywych bożków.

Comments are closed.