Kolejny spadek Dudy. Krzysztof Bosak z najlepszym wynikiem w tej kampanii [SONDAŻ]

Duda
Andrzej Duda. / foto: Prt Sc Facebook

Andrzej Duda traci poparcie. W najnowszym sondażu PBS dla „Gazety Wyborczej” urzędujący prezydent uzyskał tylko 35 proc. poparcia. To już kolejne badanie, w którym polityk traci poparcie.

Z sondażu PBS dla „Gazety Wyborczej” wynika, że Andrzej Duda mógłby liczyć na poparcie rzędu 35 proc. Do II tury wszedłby także Rafał Trzaskowski. Kandydat Koalicji Obywatelskiej uzyskałby 21 proc. głosów. Podium zamyka Szymon Hołownia z wynikiem 19 proc.

Wzrost poparcia zyskał także Krzysztof Bosak. Kandydat Konfederacji mógłby liczyć na wynik na poziomie 13 proc. 8 proc. uzyskałby natomiast kandydat Lewicy, Robert Biedroń. Spory spadek zaliczył natomiast Władysław Kosiniak-Kamysz. Oddanie głosu na szefa PSL zadeklarowało bowiem tylko 5 proc. badanych.

Badanie zostało przeprowadzone przez PBS na zlecenie „Gazety Wyborczej”. W sondażu udział wzięła ogólnopolska próba 706 pełnoletnich Polaków.

To nie pierwsze badanie, w którym traci Andrzej Duda. Wcześniej, w sondażu przeprowadzonym przez Kantar urzędujący prezydent uzyskał wynik na poziomie 39 proc. To aż o 20 pkt proc. mniej niż miesiąc wcześniej.

Źródła: Gazeta Wyborcza/Twitter/nczas.com

Comments are closed.