Kolejny spadek Dudy. Krzysztof Bosak z najlepszym wynikiem w tej kampanii [SONDAŻ]

Andrzej Duda. / foto: Prt Sc Facebook

Andrzej Duda traci poparcie. W najnowszym sondażu PBS dla „Gazety Wyborczej” urzędujący prezydent uzyskał tylko 35 proc. poparcia. To już kolejne badanie, w którym polityk traci poparcie.

Z sondażu PBS dla „Gazety Wyborczej” wynika, że Andrzej Duda mógłby liczyć na poparcie rzędu 35 proc. Do II tury wszedłby także Rafał Trzaskowski. Kandydat Koalicji Obywatelskiej uzyskałby 21 proc. głosów. Podium zamyka Szymon Hołownia z wynikiem 19 proc.

Wzrost poparcia zyskał także Krzysztof Bosak. Kandydat Konfederacji mógłby liczyć na wynik na poziomie 13 proc. 8 proc. uzyskałby natomiast kandydat Lewicy, Robert Biedroń. Spory spadek zaliczył natomiast Władysław Kosiniak-Kamysz. Oddanie głosu na szefa PSL zadeklarowało bowiem tylko 5 proc. badanych.

Badanie zostało przeprowadzone przez PBS na zlecenie „Gazety Wyborczej”. W sondażu udział wzięła ogólnopolska próba 706 pełnoletnich Polaków.

To nie pierwsze badanie, w którym traci Andrzej Duda. Wcześniej, w sondażu przeprowadzonym przez Kantar urzędujący prezydent uzyskał wynik na poziomie 39 proc. To aż o 20 pkt proc. mniej niż miesiąc wcześniej.

Źródła: Gazeta Wyborcza/Twitter/nczas.com

6 KOMENTARZE

 1. Komuna zrobi wszystko, żeby Bosak nie wygrał ale bądźmy dobrej myśli i głosujmy na Bosaka. To jest jedyny kandydat który reprezentuje dzisiaj Polską Rację Stanu…

  • Dokładnie tak.
   Nawet jak nie wygra to jego pozycja się ugruntuje.
   Na kolejnych wyborach Konfederacja może liczyć na 20% jak nie lepiej.
   To byłoby już coś.

 2. Najważniejsze jest to, żeby Bosak stał się wyrazisty, zaczął mówić „tak jak jest” wzorem Max Kolonko i zaczął uczestniczyć w życiu politycznym pełną parą i w społecznym m.in ujął się za przedsiębiorcami i nie paplał banały w nowomowie. Na razie skok o 2% albo 3% poparcia to wynik spadku popularności A. Dudy.

 3. jak będę chciał wiedzieć co bredzi szechter to kupię sobie jego szmatławca a nie mam chęci czytać tego w nczas a poza tym to i tak dziwne że Duda ma u nich tak wysoki wynik bo bardziej spodziewałbym się u jąkały 5%

Comments are closed.