Kongres PiS wybierze nowe władze partii. Kaczyński odchodzi na polityczną emerturę? „To pewnie nie będę ja”

Jarosław Kaczyński. Foto: PAP
Jarosław Kaczyński. Foto: PAP

Wczoraj w siedzibie PiS-u na Nowogrodzkiej odbyła się narada z udziałem kierownictwa partii i szefów lokalnych struktur. Tematem spotkania były nie tylko wybory prezydenckie, lecz także wybory władz ugrupowania. Co dalej z prezesem Kaczyńskim?

Z doniesień „Rzeczpospolitej” wynika, że Jarosław Kaczyński podczas wczorajszej narady zapowiedział, że jeszcze w tym roku odbędzie się kongres PiS-u. Dziennik, powołując się na rozmówców z ugrupowania, podał, że przed nim mają zostać przeprowadzone także wybory okręgowych władz partii. Natomiast podczas kongresu wyłonione zostaną najwyższe władze Prawa i Sprawiedliwości.

„Kongres PiS odbędzie się w pierwszym możliwym terminie po zakończeniu pandemii koronawirusa, a poprzedzony zostanie zgodnie ze statutem PiS zjazdami okręgowym, które wyłonią zarówno nowe władze okręgowe, jak i delegatów na Kongres” – potwierdził na Twitterze poseł PiS Krzysztof Sobolewski.

W centralnych władzach PiS-u zastępcami prezesa są Mariusz Błaszczak, Joachim Brudziński, Mariusz Kamiński, Adam Lipiński, Antoni Macierewicz oraz Beata Szydło. Przewodniczącym komitetu wykonawczego partii jest poseł i wieloletni współpracownik Kaczyńskiego, Krzysztof Sobolewski. Szefem klubu parlamentarnego jest natomiast Ryszard Terlecki.

W związku z zapowiedzią wyborów nowych władz partyjnych nasuwa się jednak pytanie, co dalej z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim? Czy jeden z głównych graczy polskiej sceny politycznej przejdzie na emeryturę? Prezes PiS w czerwcu skończy 71 lat.

Wierzę, że uzyskamy dla tego programu poparcie i wierzę, że za cztery lata ktoś, kto będzie stał w tym miejscu – bo ja już swoje lata mam, więc to pewnie nie będę ja – będzie mógł powiedzieć: „kolejny raz dotrzymaliśmy słowa – mówił w lipcu 2019 roku, prezentując program partii Jarosław Kaczyński.

Źródła: rp.pl/Twitter/se.pl

Comments are closed.