Protest przedsiębiorców. Policja sprowadziła specjalne więźniarki z indywidualnymi celami [FOTO]

Pojazdy policyjne Źródło: Facebook/VETO, Facebook/Piotr Koziol

Na dziś zapowiedziano kolejny protest przedsiębiorców. Na placu defilad już można zobaczyć rzesze mundurowych. Internauci donoszą, że policja sprowadziła specjalne karetki więzienne.

Użytkownik Facebooka donosi, że policja przyjechała dziś do Warszawy specjalnymi karetkami więziennymi. Ma to mieć związek z tym, że na dziś zapowiedziano kolejny protest przedsiębiorców.

„Policja przyjechała dziś do Warszawy z takimi karetkami więziennymi. Mają tablice rejestracyjna EB lub EL, których używają „Policja, Wojsko Polskie, Kontrola skarbowa, Służba celna, inne służby publiczne” – pisze.

„W środku są ‼️zamykane indywidualne cele więzienne‼️. Kilkanaście takich Autosanów jest teraz zaparkowanych na Królewskiej wzdłuż Ogrodu Saskiego. „Towarzyszą” im trochę mniejsze Volkswageny” – dodaje.

Do wpisu dołączono zdjęcie:

Źródło: Facebook/Piotr Koziol

Jeśli ta informacja się potwierdzi, to będzie to oznaczało, że mundurowi przewidują siłowe starcia. Sam organizator zapowiada, że strajk ma być pokojowy.

„23 maja 2020 spotykamy się w Warszawie, bezpiecznie pokojowo, legalnie z zachowaniem regulacji wynikających z rozporządzeń Szumowskiego, tworząc sieć ludzi pragnących poszanowania godności, wolności i własności” – napisał Paweł Tanajno. „Sprytnie uniemożliwimy użycie jakiekolwiek przemocy” – dodał.

Policja doszukuje się w tym wpisie jakiejś prowokacji. „Informujemy, że żadne zgromadzenie nie zostało zarejestrowane. Wszystkie zgromadzenia będą nielegalne. Obecny przekaz wskazuje, że główny cel protestujących to walka z Policją. Pomysłodawcy, mówiąc o proteście, używają określeń ‚hybrydowy’ i ‚manewry’. Czuć charakter ‚pokojowy'” – czytamy w mediach społecznościowych stołecznej policji.

Tymczasem konstytucjonaliści twierdzą, że Konstytucja nie przewiduje całkowitego zakazu zgromadzeń. Oznaczałoby to, że policja powołuje się na nieważne przepisy.

Źródło: nczas.com, Facebook

Comments are closed.