Protest przedsiębiorców. „Setki radiowozów już w okolicach Placu Defilad” [WIDEO]

Radiowozy w Warszawie Źródło: Facebook/VETO

Na dziś zapowiedziano kolejny protest przedsiębiorców. Stołeczna policja poinformowała, że na sobotę nie zostało zarejestrowane żadne zgromadzenie, „dlatego każde będzie nielegalne”. Na placu defilad już można zobaczyć rzesze mundurowych.

„Informujemy, że żadne zgromadzenie nie zostało zarejestrowane. Wszystkie zgromadzenia będą nielegalne. Obecny przekaz wskazuje, że główny cel protestujących to walka z Policją. Pomysłodawcy, mówiąc o proteście, używają określeń ‚hybrydowy’ i ‚manewry’. Czuć charakter ‚pokojowy'” – czytamy na Twitterze stołecznej policji.

Na dostępnych w Internecie nagraniach można już zobaczyć grupujące się oddziały policji.

„Stan na godzinę 11:45. Mobilizacja służb przed strajkiem przedsiębiorców. Setki radiowozów już na i w okolicach Placu Defilad” – czytamy na profilu FB „VETO”, na którym relacjonowana jest cała sytuacja.

Policja kłamie? „Zakaz zgromadzeń w czasie epidemii niezgodny z Konstytucją”

Zdaniem Rzecznika Praw Obywatelskich Adama Bodnara całkowity zakaz organizowania zgromadzeń publicznych w stanie epidemii budzi wątpliwości konstytucyjne.

Bodnar wskazuje na naruszenie dwóch punktów ustawy o zgromadzeniach:

– nieudostępnienie niezwłocznie na stronie podmiotowej w Biuletynie Informacji Publicznej informacji o miejscu i terminie organizowanego zgromadzenia ;

– niewydanie decyzji o zakazie zgromadzenia w sytuacji, gdy organ uznał, że zaistniały przesłanki do zakazania organizacji zgłoszonego zgromadzenia.

– Z rozporządzenia Rady Ministrów nie wynika wyłączenie do odwołania stosowania przepisów prawa o zgromadzeniach, a jedynie przesłanka do zakazu organizowania zgromadzeń – wskazuje RPO.

– Za nieuprawniony należy zatem uznać wniosek, że organy gminy nie są zobowiązane do działań określonych w prawie o zgromadzeniach – dodaje.

Źródło: Twitter, nczas.com

6 KOMENTARZE

    • Ile dostales za wpis od pis 60 gr.? Coraz bardziej wszystko sie sypie wiec scena polityczna moze zostac wywrocona.

  1. policja =grupa przesteppcza o charakterze zbrojnym. Razem z sadami, prokuratura i ratuszami w miastach tworza znakomicie funkcjonujaca terroryzujaca polakow badne

  2. już pislam nasyła GraPo (Granatowe Pałkarstwo) na ludzi, a poźniej będzie gazowanie, a kto wie czy nie strzelanie

  3. zdziwiłbym się gdyby okazało się, że są to autentyczni przedsiębiorcy ponieważ nie mogę uwierzyć, że protestowali przed Sejmem a nie przed Ratuszem w Warszawie na Pl. Bankowym. To tak jakby pomylili ch z palcem, gdyż to Trzaskowski w Ratuszu wstrzymuje pomoc dla przedsiębiorców…

Comments are closed.