Nalot na obozowisko cygańskie i… ocalone owce

owce
Owce Fot. Wikipedia

Francuska żandarmeria z Nantes i Rezé oraz specjalny pluton interwencyjny (PSIG) dokonali nalotu na obozowisko cygańskie w Vertou, w departamencie Loire-Atlantique. Do interwencji doszło wczesnym rankiem w poniedziałek 25 maja.

Obozowisko, które rozbito na terenie dawnej bazy Chronopostu, było pod obserwacją policyjną, ale złodzieje sami doprowadzili do tego miejsca policję. Mieszkający tu Romowie byli podejrzewani o okradanie okolicznych gospodarstw rolnych i hodowlanych.

W sumie zatrzymano czterech mężczyzn w wieku od 18 do 47 lat. Są podejrzani o kradzież co najmniej stu owiec podczas kilkunastu złodziejskich akcji na gospodarstwa w departamentach Deux-Sèvres i Loire-Atlantique.

W akcji ich zatrzymania brał udział nawet helikopter. Złodzieje uciekali z miejsca przestępstwa samochodem marki Renault Espace. Pogoń się nie powiodła, ale auto odnaleziono porzucone właśnie w pobliżu obozowiska.

Po otoczeniu obozowiska i jego penetracji, sprawców znaleziono, a przy okazji „uwolniono” też około trzydziestu owiec.

Obozowisko jest nielegalne, a właściciel magazynów Chronopost złożył skargę o bezprawne zajęcie terenu. Mieszka tu około 200 Romów. To kolejny takie zajęcie tego terenu, bo podobne przypadki miały miejsce już wcześniej. W marcu 2019 r. wyrzucono stąd już raz Romów po akcji policyjnej.

Problemy z kradzieżą owiec przez Cyganów nie są we Francji przypadkiem rzadkim. Pisaliśmy już o podobnym przypadku w kwietniu w Saint-Herblain, także w okolicach Nantes:

Chcieli ich zlinczować. Hodowcy owiec kontra Romowie

Źródło: Actu 17

2 KOMENTARZE

  1. No jacy cyganie, to są Romowie. Roma locuta, causa finita! To starożytny naród.
    Nami tez jakiś ich odłam rządzi.

Comments are closed.