Jacek Sasin na kwarantannie. Miał kontakt z zakażonym górnikiem

Jacek Sasin.
Jacek Sasin. (Fot. PAP)

Wicepremier i minister aktywów państwowych Jacek Sasin trafił na kwarantannę. Okazało się, że jeden z górników, z którym w ostatnim tygodniu widział się Sasin, jest zakażony koronawirusem.

O swojej sytuacji wicepremier poinformował na portalu społecznościowym Twitter.

„Ucinając spekulacje: podczas roboczego spotkania z przedstawicielami górniczych związków zawodowych, jakich ostatnio wiele, miałem kontakt z osobą zakażoną #koronawirus. Obecnie odbywam kwarantannę. Odpoczynku nie planuję – pracuję na regularnych obrotach w formie zdalnej” – napisał Sasin.

Na najbliższym posiedzeniu Sejmu posłowie prawdopodobnie zajmą się wnioskiem o odwołanie Sasina z pełnionych funkcji. Wicepremierowi zarzuca się m.in. naruszenie przepisów Kodeksu karnego w związku z przygotowaniami do wyborów prezydenckich 10 maja. Więcej na ten temat TUTAJ.

4 KOMENTARZE

  1. Ta jego ‚kwarantanna’ spowodowana jest zupełnie innym czynnikiem. Konkretnie takim, że ktoś (prawdopodobnie Kaczyński) kazał Sasinowi na jakiś czas się schować z powodu afery z nielegalnym drukiem kart wyborczych. Teraz Sasin ma świetną wymówkę, żeby unikać mediów, które nękały go pytaniami o koszty druku kart i kto powinien ponieść konsekwencje. A wy uwierzyliście jak małe dzieci w bajkę o jakimś górniku (tutaj PiS też nieźle wykombinował, bo w eter poszła wiadomość, że niezadowoleni z rządu górnicy są roznosicielami zbrodniczego wirusa).

Comments are closed.