Kaja Godek wygrywa przed sądem z OMZRiK. Pozywający nie udowodnili, że są gejami

Kaja Godek na Marszu Suwerenności w Warszawie/fot. Dominik Cwikła ⓒ
Kaja Godek na Marszu Suwerenności w Warszawie/fot. Dominik Cwikła ⓒ

Sąd Okręgowy Warszawa-Praga umorzył w środę postępowanie dotyczące zniesławienia przeciwko działaczce pro-life Kai Godek. Pozwali ją aktywiści LGBT+ z OMZRiK. Chodzi o wypowiedz na temat osób homoseksualnych i pedofilii.

Kaja Godek została pozwana za słowa, które wypowiedziała na antenie Polsat News w maju 2019 roku. Padły one w trackie dyskusji na temat pedofilii w Kościele. Toczyła się ona po premierze pierwszego dokumentu Sekielskich „Tylko nie mów nikomu”.

„Walka z pedofilią w Kościele i w każdym środowisku, to musi być przede wszystkim ograniczenie wpływu homolobby i tego nie robi żadna siła polityczna dzisiaj w Polsce. Dlatego, że to pederastia jest wstępem do pedofilii i to pokazuje film braci Sekielskich. Tam na sześć przypadków molestowania pięć ma charakter homoseksualny. I to zawsze tak jest. Teraz geje mówią, że chcą adoptować dzieci. Dlaczego chcą adoptować dzieci? Bo chcą je molestować i gwałcić, takie są fakty” – mówiła wtedy Godek.

Zobacz także: Kaja Godek w Polsat News rozwścieczyła Scheuring-Wielgus. Bo powiedziała prawdę o pedofilach, gejach i PiS

Pozew przeciwko Godek

Siedmiu przedstawicieli środowiska LGBT+, przy wsparciu Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych, pozwało ją do sądu za tę wypowiedź i złożyło prywatny akt oskarżenia. Działaczka pro-life złożyła z kolei wniosek o umorzenie postępowania.

W środę Sąd Okręgowy Warszawa-Praga przychylił się do wniosku Godek i umorzył sprawę.

„Sąd w całości podzielił stanowisko obrony i uznał m.in., że oskarżyciele nie udowodnili swojej legitymacji w tej sprawie. Cieszy nas, że w takiej sprawie światopoglądowej budzącej kontrowersje sąd spojrzał na wszystko chłodnym prawniczym okiem” – powiedział PAP adwokat Hubert Kubik, pełnomocnik Kai Godek.

Dodał, że postanowienie nie jest prawomocne.

OMZRiK zapowiedział złożenie zażalenia na postanowienie sądu.

11 KOMENTARZE

    • A nekrofile może by się spodobali biegłemu, tuż przed zejściem. K o s m o s jest w i e l k i, jak i moja wyobraźnia. Dawać mi tu tych progresistów postępaków! Ładny jest Czaskowski (tfu – Trzaskowski vel Rympałek).

Comments are closed.