Tragiczny wynik Andrzeja Dudy w najnowszym sondażu. Upadek na miarę tego, który zaliczył Komorowski [SONDAŻ]

Andrzej Duda, plakat z napisem "DUDA" Źródło: PAP, collage

W najnowszym sondażu dla „Super Expressu” wyraźnie widać, że poparcie Andrzeja Dudy topnieje w zawrotnym tempie. Prezydent powoli wchodzi na ścieżkę swojego poprzednika – Bronisława Komorowskiego. Prezydent z PO również w krótkim czasie zmarnował spore poparcie.

Najnowszy sondaż dla „Super Expressu” daje Andrzejowi Dudzie zaledwie 38,94 proc.. Przypomnijmy, że jeszcze niedawno prognozowano, iż Duda może wygrać już w pierwszej turze. TVP z lubością pokazywała wysokie słupki obecnego prezydenta.

Przypomina to sytuację jego poprzednika. Bronisław Komorowski również miał zwyciężyć w pierwszej turze i również promowano go w przychylnych mediach. Zgubiła go jednak buta jego stronnictwa i liczne wpadki.

Teraz mamy powtórkę z rozrywki. Rozmowa Dudy z emerytem, któremu tłumaczy, że 13-stkę dostał od prezydenta, ale podwyżki opłat od samorządu, przypomina rozmowę Komorowskiego z wyborcą i słynny tekst o kredycie. Buta władzy? Również jest: „twój ból jest lepszy niż mój”, „twój tłum jest lepszy niż mój”, czy „twój stolik jest lepszy niż mój”. To wszystko skandale, które poruszają Polaków bardziej niż afery z ministrem zdrowia i tajemniczymi setkami milionów złotych. Pokazują bowiem, że politycy PiS mają się za lepszych od innych.

Niepokojące jest jednak, że tradycyjnie na spadku PiS zyskuje PO. Rafał Trzaskowski ma już 26,60 proc. poparcia. Oznacza to, że Polacy muszą mieć naprawdę krótką pamięć.

Z mniej popularnych kandydatów tylko Szymon Hołownia ma dwucyfrowy wynik. Krzysztof Bosak ma 5,71 proc., a Władysław Kosiniak-Kamysz 5,46 proc.

Najgorzej ma się Robert Biedroń, któremu Trzaskowski podebrał lewicowy elektorat. Były prezydent Słupska ma zaledwie 5,14 proc.

„Badanie zrealizowane przez Instytut Badań Pollster w dniach 26-27.05.2020 r. na próbie 1038 dorosłych Polaków” – podaje se.pl.

Źródło: „Super Express”

39 KOMENTARZE

 1. Niestety bez znaczenia, bo poza KB i może jakimiś niezelażnymi (choć licho ich tam wie, co takie jednostki reprezentują) reszta kandydatów to przegrana dla Polaków. Czy ten, czy Szambolan, czy Ch..jownia balonik TVN, czy Tygrysek, czy czuły Robert. Wszyscy grają do tej samej bramki, jedna sitwa.

  • Zastanawiam się jednak czy właściwą polityką w sytuacji gdzie i tak będą rządziły świnie nie jest głosowanie w sposób, który zapewni, że rządzić się po prostu nie da.
   Czyli w drugiej turze na Hołownię, Trzaskowskiego, Bosaka, Kononowicza, kogokolwiek, aby tylko nie dało się przepychać kolejnych ustaw.
   W końcu wojny nie ma i silna władza wykonawcza nie jest nam tak na prawdę potrzebna.

  • Jeśli nadzieją środowisk wolnościowych ma być maturzysta-narodowiec, to ja dziękuję. Czemu nie wystawiliście Dziambora? Daliście się ograć narodowcom, którzy w społeczeństwie mają śladowe poparcie a teraz całe środowisko wolnościowe ma na nich zapierniczać. Ja dziękuję i NIE GŁOSUJĘ na Bosaka, bo to dzieciak.

   • Sam jesteś dzieciak, wracaj do piaskownicy.
    Albo nie… przemyśl jakie atuty ma Konfederacja – z całym dobrodziejstwem inwentarza – a potem wróć do gry.

    Powiem szczerze – Dziambor jest OK, ale Ty słyszałeś w potyczkach słownych Bosaka? Po prostu jest zawalisty.
    Ty naprawdę wierzysz, że w tej kampanii Dziambor wypadłby dużo lepiej?

    • Widziałem Dziambora u Mazurka i Bosaka. Różnica światłą. Dziambor na luzie, czuje się jak ryba w wodzie.Bosak jak kij od szczotki, powtarza te same zdania, sztywny i spięty. Taki koleś nie przyciąga tylko odpycha ludzi.

     • Recenzujesz odczucia, nie merytorykę. Merytorycznie co prawda obaj stoją na wysokim poziomie, jednak szala jest wyraźnie po stronie p. Bosaka.

      W tym co mówisz może być ziarno prawdy, bo LUD głosuje nie na bazie logiki, merytoryki i racji (wtedy żaden socjalisto-populista by nigdy nie wygrał), ale odczuć właśnie. Sęk w tym, że nawet kandydat łączący najlepsze cechy p. Dziambora, Bosaka, Brauna, Sośnierza, z nienaganną prezencją i porywający tłumy nie wygra w tych wyborach. Zamilczanie w mediach, ogromne sumy, służby, cała machina działa na wybranie któregoś ze „słusznych”. Może gdyby udałoby się pozyskać wsparcie któregoś z multi miliarderów… Ale nie pozyskacie, bo oligarchowie nie mają interesu w rozmontowaniu systemu, który im służy.

     • Sęk w tym, że Bosak ma dużo lepszą prezencję medialną niż Dziambor. Niestety, w demokratycznych wyborach ludzie oceniają głównie na tej podstawie.

   • zadecydowały otwarte prawybory kto będzie ich reprezentować, także mogłeś głosować i wybrać.

    Osobiście również bardziej widziałbym pana Dziambora albo Jacka Wilka na prezydenta niż Bosaka. W tych wyborach jednak mimo całej sympatii do Konfederacji bardziej skłaniam się do wyboru Pana Żółtka.

    • Oj, zdecydowanie jednak p. Bosak. Piłka jest w grze, trzeba pomogać, a nie tylko krytytkować. Teraz znowu (jak zawsze) zlatuje się cała masa krytykujących. Ale kiedy zapytasz co sami zrobili, jak pomogli – cisza.

 2. Bezstronność tego artykułu aż bije po oczach :) sam mam konserwatywne poglądy i czytam dlatego to pismo, ale takie dziennikarstwo jest słabe. Sam chyba zagłosuję na Holownię

 3. pisom i Dudzie daleko do ideału ale zwycięstwo czaskoskiego to tragedia dla Polski i być może nawet kolejny rozbiór Polski

  • Spoko, PAD obniża loty, ale Czask ma na razie to samo – 27%. Nie widzę powodu do paniki. Przecież to było do przewidzenia! Myślcie!!
   Abstrahując już od rzetelności tych sondaży…

  • Nie widzę tego tak.
   Trzaskowski tak czy inaczej by nie rządził, za to zacząłby się wypalać i byłby mniej groźny później.
   PiS natomiast nie byłby w stanie przepychać prawie żadnych ustaw a co za tym idzie byłoby mniej szkód.
   To mogłoby być najlepsze wyjście z możliwych.

 4. No tak a Trzaskowski za co ???? Przecież on tylko szkodzi !!!! Czy ci popierający go to chorzy umysłowo schizofrenicy paranoidalni ???? Czy też mają tzw. syndrom sztokcholmski !!!!!

 5. Jeśli Bosak zrobi gorszy wynik niż Konfederacja to znaczy, że zawęża on a nie rozszerza elektorat środowisk wolnościowych i powinno się go od razu odsunąc.

 6. Na drodze demokratycznej nigdy nie zmieni się tego kraju na normalny, to jest po prostu niemożliwe. Wybory prezydenckie, czy też do parlamentu to fikcja, dlatego nawet gdyby jakimś cudem wygrał Boska to i tak nie spowoduje to upadku chorego systemu.

 7. zadecydowały otwarte prawybory kto będzie ich reprezentować, także mogłeś głosować i wybrać.

  Osobiście również bardziej widziałbym pana Dziambora albo Jacka Wilka na prezydenta niż Bosaka. W tych wyborach jednak mimo całej sympatii do Konfederacji bardziej skłaniam się do wyboru Pana Żółtka.

 8. Celem życia zbawienie duszy.
  Mt 7:21 „Nie każdy, który Mi mówi: Panie, Panie! wejdzie do królestwa niebieskiego, lecz ten, kto spełnia wolę mojego Ojca, który jest w niebie.”

  • Dudzie nikt nie podskoczy. Donfekalio jest beznadziejny a Hołownia ma TVN-owską przeszłość i też jest bez szans.

 9. Lepsze dialogi i komentarze słyszałem na psychiatryku…bardziej rozsądne. (Co tam robiłem? -Byłem u twego ojca, stryjka i brata!). Z takim elektoratem to tylko gnój wyrzucać albo rowy kopać. Ta cała Konfederacja jest niepoważna (zasrańce, koguciki-podfruwaje), a partia KORWIN to bękart starego dziada. Dotarło?!

 10. 63% Polaków uważa, że rząd i Prezydent powinni mówić jednym głosem. A więc tylko Andrzej Duda. Oby w pierwszej turze.

 11. Dla mnie Pan Jarosław Kaczyński może być i dyktatorem (sprawiedliwa dyktatura) byle totalsi nie wrócili do koryta. Wtedy odetną 500 plus i sprywatyzują szpitale, jeszcze będziecie błagać o powrót PiS. Nie ma nic gorszego od tej sprzedajnej, neoliberalnej zarazy, która 25 lat gnębiła Polaków

 12. Brawo PiS, tak trzymać i nie popuszczać. Pan Prezydent dr nauk prawnych Andrzej Duda wygra te wybory, a PiS będzie rządzić co najmniej do 2039 r., a może nawet dłużej. Po wyborach parlamentarnych wyrzucimy konstytucję kiszczakową na śmietnik, a w latach 2025-2039 Pan Prezydent dr nauk prawnych Andrzej Duda będzie piastował dwie kadencje 7-letnie wg nowej, prawdziwie Polskiej Konstytucji. Potem wyrośnie nowe patriotyczne pokolenie i władzę oddamy innej prawicowej partii w sposób kontrolowany – coś w rodzaju grubej kreski. Będziemy umierać z medalami na piersiach, a targowica w hańbie.

  A tymczasem, po wyborach prezydenckich, natychmiast reorganizacja sądów i weryfikacja sędziów, złapanie za mordę kasty adwokackiej, reforma samorządów (zamiast bezkarnych wójtów, burmistrzów i prezydentów nominat wojewody, a tylko rada gminy/miasta z wyborów powszechnych), likwidacja powiatów i samorządów województw, porządek z bohemą, z lewakami na uczelniach i studiami genderowymi, wprowadzenie wychowania patriotycznego do szkół, obowiązkowa etyka dla niechodzących na religię, kampania na rzecz Polexitu oraz – najważniejsze – REPOLONIZACJA MEDIÓW i komisja etyki z rzecznikiem dyscyplinarnym dla dziennikarzy. Zrepolonizować WSI24, założyć targowicy kaganiec na czerwony, szczekający pysk. Ani kroku w tył!

 13. Te pisiorowskie miernoty nie wiedzą co robić z spadkiem popularności Strażnika Pióra. Oderwany od rzeczywistości i zaszyty w swoim bunkrze mały intrygant zaczyna grozic całemu społeczeństwu. Czy leci z nami psychiatra?

Comments are closed.