Kosiniak-Kamysz rozjechał propagandystkę PiS w TVP niczym walec gorący asfalt

Prowadząca program Edyta Lewandowska i Władysław Kosiniak-Kamysz. / foto: Prt Sc TVP INFO

Władysław Kosiniak-Kamysz, kandydat PSL na Prezydenta, został niespodziewanie zaproszony do TVP. Tam w programie „Gość Wiadomości” nie miał jednak litości dla prowadzącej program Edyty Lewandowskiej. Na kolejne zaproszenie chyba nie będzie mógł prędko liczyć.

W programie „Gość Wiadomości”, do którego został zaproszony Władysław Kosiniak-Kamysz, prowadząca Edyta Lewandowska popisała się prezentowaniem propagandy PiS, momentami w sposób doprawdy toporny. Ze starcia z prezesem PSL nie wyszła jednak zwycięsko, ten celnie punktował jej prorządowe tezy i sformułowania.

Grodzki na Prezydenta?

Rozmowa zaczęła się od jakże inteligentnego pytania prowadzącej program Edyty Lewandowskiej o to, czy marszałek Senatu Tomasz Grodzki powinien zastąpić Prezydenta Andrzeja Dudę.

Po pierwsze premier powinien opublikować uchwałę PKW z 10 maja, bez tego nie mogą się wydarzyć kolejne kroki, bez tego się nie mogą wydarzyć kolejne kroki, bo jesteśmy w pustce konstytucyjnej. Po drugie przyjęcie ustawy, po trzecie rozpisanie wyborów przez marszałek, po czwarte uczciwa kampania – odpowiedział kandydat PSL na Prezydenta.

Lewandowska jednak nie odpuszczała i jeszcze raz zapytała o to samo. – Nie i nie będzie takiej potrzeby, nie zanosi się, żeby pan Prezydent rezygnował, a wtedy i tak przejmuje funkcje marszałek Sejmu. Gdyby marszałek Sejmu nie mógł wypełniać tej funkcji, zająłby ją marszałek Senatu. To opisuje Konstytucja – wyjaśnił Kosiniak-Kamysz.

Różnica zdań i nieporozumienie

Następnie prowadząca o obstrukcji ustawy w Senacie i słów senatora z PSL o tym, że „PSL pod tą poprawką się podpisuje, a zgodnie z nią wybory mogłyby się odbyć dopiero po 6 sierpnia, a więc po wygaśnięciu kadencji Prezydenta Andrzeja Dudy”.

Po pierwsze premier nie publikuje uchwały PKW. Dlaczego? Skąd taka obstrukcja w Kancelarii Premiera – ironizował w odpowiedzi Kosiniak-Kamysz. – Terminu wyborów nie ma, a marszałkiem Sejmu jest polityk PiS-u. Przestańcie opowiadać głupoty, że opozycja blokuje termin wyborów.

Propagandystka PiS znów powtórzyła swe pytanie i dociskała posła o to, czyje poglądy reprezentuje senator PSL Michał Kamiński, który przedstawił zdanie odmienne niż prezes partii Kosiniak-Kamysz.

A czemu była dyskusja w Zjednoczonej Prawicy między Gowinem a Kaczyńskim odnośnie daty 10 maja? Też była bogata dyskusja. Lepiej że dzisiaj senator Kamiński zadaje pytanie o konstytucyjność terminu, niż później wybiegną jedni z PiS, drudzy z PO i powiedzą „przegraliśmy wybory”, te wybory są niekonstytucyjne – wyjaśnił Kandydat na Prezydenta.

To może nie dyskutujmy, bo tutaj widzę nie ma porozumienia – próbowała zmienić temat zagoniona do narożnika Lewandowska. – Porozumienia nie ma w Kancelarii Premiera co do drukowania uchwały, bo Pan premier nie porozumiał się z prezesem Kaczyński – odparł Kosiniak-Kamysz.

Propaganda od 19.30

Lewandowska pojechała następnie propagandą skierowaną do najbardziej topornych odbiorców TVP mówiąc o tym, że to działania opozycji storpedowały wybory 10 maja, a wszystko dlatego, że Koalicji Obywatelska chciała zmienić kandydata. Z pewnością było jej to na rękę, jednak to rząd odpowiada za organizację wyborów.

Premier nie opublikował uchwały PKW. Marszałek Elżbieta Witek nie ogłosiła terminu wyborów. Pani redaktor będziemy rozmawiać o rzeczach, które nie zależą od opozycji? Mówili że jedyny termin konstytucyjny to jest maj, nie byli w stanie przeprowadzić wyborów w maju, powinni przyznać się do błędu i idziemy do przodu trzeba ratować Polskę – odpowiedział Kosiniak-Kamysz.

Prezes PSL przytoczył fatalne dane gospodarcze z kwietnia, kiedy to produkcja spadła o 25 procent, a sklepy zanotowały spadki sprzedaży od 1/5 do nawet 2/3. – 125 tysięcy osób mniej zatrudnionych w kwietniu, kolejna tarcza antykryzysowa nie spełnia oczekiwań – mówił.

Lewandowska, jak na propagandystkę PiS przystało, odpowiedziała rządową wersją, że pomoc spełnia oczekiwania, a nawet jak nie spełnia to jest to wina samorządów. – Pani redaktor propaganda była od 19.30 do 20, teraz porozmawiajmy poważnie – odpowiedział Kosiniak-Kamysz. I to zdanie chyba najlepiej oddaje styl całej dyskusji w programie „Gość Wiadomości”, którą możecie obejrzeć TUTAJ.

16 KOMENTARZE

 1. ▌▌Rafał Ziemkiewicz o propagandzie TVP:

  „To dopiero właśnie gierkowski nominat zrobił z TVP karny, wyspecjalizowany w propagandzie oddział janczarów, gotowych uporczywie wbijać masom do głów każdą bzdurę, jaką mafia, to znaczy, jaką partia wbić kazała («codziennie milion gwoździ w milion desek»).”

  .

  • Ale może o kim Ziemkiewicz tak powiedział i o jakim okresie. Bo ja zrozumiałem, że to o czasie Edwarda „Pomożecie” Gierka. To można, równie dobrze, sięgnąć do czasów „Wiesia” Gomułki albo „Gały” Tuska czy „Filipińskiego” Kwaśniewskiego. Zawsze TVP była lepszym lub gorszym narzędziem aktualnej władzy. Tylko teraz jest to pewna przeciwwaga dla GW czy TVN, a np. za Tuska wszystkie media były „zblatowane” z władzą. Nikt rozsądny nie wierzy w 100% danym podawanym przez jedno źródło (rownierz nczas.pl). Co do „rozjechania”, to mam „zdanie odrębne”- oglądałem. Pan Kosiniak-Kamysz nie powiedział nic „wstrząsającego”, unikał pytań, nie mówił też (jak przed sądem pod przysięgą) „całej prawdy” o wyborach majowych.

 2. Obstrukcja. Słowo klucz. Słowo roku 2020. A polemika jak polemika. Walca nie widziałem. Tytuł z kosmosu.

   • I jeszcze słowo „przestrzeń” (miejsce, teren, obszar) musi pojawiać się co chwila u niedouczonych „magisterów” po szkole gotowania na gazie. A u profesorków z nadania kolesi-pawianów ubranych w togi, modne słowa to: plato (plateau-płaskowyż, płaski) i „kolokwialnie mówiąc”. Jak tych dwóch słów nie powie niedouczony nygu s:”przestrzeń i plateau” tzn. on nie uczony. A jak doda „jednoimienny” i „ekstraordynaryjny” (wyjątkowy) to gawiedź z rozwartą japą klaszcze i zaczyna papugować.

 3. Kóńfederacja przyklasnie kazdemu kto choc troche bedzie krytykowac rzad. Obiektywne dziennikarstwo? Nie sadze.
  Tuba propagandowa w calej krasie, tylko publiczka znacznie skromniejsza, ale Sommerowi pewnie marza sie rzadowe dotacje gdyby tak (nie daj Boże) ta opcja miala cos w Polsce do gadania.

 4. Zastanawiam się czy politycy Konfederacji nie cierpią na rozdwojenie jaźni. Z jednej strony wszem i wobec głoszą, że są ludźmi o poglądach konserwatywnych i patriotycznych. Z drugiej strony idą ręka w rękę z lewakami i wrogami Polski (Lewica, PO-KO dla przykładu). Panie i Panowie z Konfederacji: zróbcie jak Piłsudski, idźcie „choćby z diabłem”, żeby zmieść ze sceny politycznej komunistów i ich potomków, siedzących w kieszeniach Niemców, Rosji, Izraela oszustów i budujcie cierpliwie elektorat. W przeciwnym razie ponownie do władzy dojdą ci, o których już wspomniałem i będziecie krzyczeć, że was oszukano. Ale już nikt was nie będzie słuchał.

  • Z wrogami Polski to na razie PIS idzie ręka w rękę i to z pozycji na kolanach. Wytłumacz bracie dlaczego RP zorganizowała naradę wojenną w imieniu Izraela (pardon. „Konferencję nt. Iranu”), sfinansowała ją (kilkaset baniek), a dodatkowo wysłuchiwaliśmy od naszych „sojuszników” z bliskiego wschodu połajanek, zostaliśmy obwinieni o zbrodnie popełnione przez NIEMCÓW, a na koniec usłyszeliśmy ponaglenia do zapłaty 300mld USD z tytułu RABUNKU 447 ?

   Przestań słuchać propagandy TVPiS, to taka sama banda okrągłostołowa co reszta. Kaczyński chlał wódkę w Magdalence i układał się z KOMUCHAMI, jak reszta tego okrągłostołowego towarzystwa. 5 lat rządów to spychanie RP w stronę REŻIMU w stylu Kafkowskim, z rozbuchanym socjalizmem i rozdawnictwem, przerostem biurkoracji, tworzeniem potworków prawnych (w tym rodzynki np. USTAWA Antyprzemocowa, czyli 100% Gender w ataku na rodzinę), dalsze uzależnianie od UE (pomimo oficjalnej retoryki anty), dalsze zbywanie suwerenności. Jedyne co rośnie to liczba urzędników, podatków, składek, kar, stołków dla tej sitwy. OBUDŹ się jeśli ojczyzna Ci droga bracie.

 5. To był test na polskość i test na przyzwoitość.
  16.04.2020r w sejmie Rzeczypospolitej Polskiej odbyło się głosowanie nad ustawą STOP 447 odrzucającą w całości żydowskie roszczenia dotyczące mienia bezdziedzicznego. W całości za przyjęciem ustawy głosowało 10 posłów Konfederacji (jeden się wstrzymał). Z partii PIS byli to posłowie, Girzyński Zbigniew, Zawiślak Sławomir, Woś Michał i Maląg Marlena. Z Koalicji Obywatelskiej byli to: Czykwin Eugeniusz, Oliwer Tomasz, Grupiński Rafał, Witczak Mariusz, Krzywonos Henryka. Z partii PSL-Kukiz byli to posłowie: Kukiz Paweł, Sawicki Marek, Tyszka Stanisław, Łopata Jan, Szramka Paweł, Sachajko Jarosław, Scigaj Agnieszka. To mamy już jasność kto jest Polakiem i reprezentuje polską rację stanu, a kto tylko Polaka udaje i reprezentuje interesy obcej agentury. Na 453 głosujących 26 okazało się być sprawiedliwymi. Bardzo źle to Polsce wróży na przyszłość. .

 6. Przede wszystkim odsunąć od koryta „Bandę Czworga”. Żadnych głosów i poparcia i „paszli won k’jebieni matiery” !

 7. Oglądałem nikogo nie rozjechał tylko nie odpowiadał na proste pytania a wygłaszał jakieś nie na temat monologi !!!!! Burak !!!!!!!!!! Wydaje się jakoby wykształcenie jakie posiada mocno przerosło jego inteligencję !!!!!!

Comments are closed.