Ruch Palikota 2.0? Tanajno ogłosił powstanie nowej partii. Sam do niej nie przystąpi

Paweł Tanajno zapowiedział powstanie nowej partii politycznej. Warszawski biznesmen i kandydat na prezydenta RP do niej jednak nie dołączy.

Kandydat na prezydenta RP Paweł Tanajno poinformował, iż powstanie partia Strajk Przedsiębiorców. Biznesmen ogłosił powstanie nowej partii w Zabrzu.

– Społeczność ludzi zaangażowana w „strajk przedsiębiorców” założy partię o tej samej nazwie. Zaczyna się zbiórka podpisów, zapewne w ciągu kilku miesięcy partia zostanie zarejestrowana – powiedział Tanajno.

Kandydat na prezydenta przekonywał, że strajki przedsiębiorców mają poparcie nie tylko biznesu. Tanajno twierdzi, że popierają je również pracownicy sektora prywatnego oraz ludzie chcący walczyć „o suwerenność obywateli nad klasą polityczną”.

Co ciekawe – Tanajno ogłosił, iż sam do nowej partii nie wstąpi. – To projekt całkowicie oddolny, wspieram go – uciął.

– Tworzy się coś, co jest dużo ważniejsze niż partia. Obudziliśmy ducha Polaków, aby wziąć sprawy w swoje ręce – mówił Tanajno, nawiązując do protestów w Warszawie.

W czasie spotkania z wyborcami kandydat na prezydenta stwierdził, że żaden rząd nie zapewni pracy i wysokich wynagrodzeń.

– Starczy wspomnieć tych kłamców z PiS-u, ten obrzydliwy reżim, który jeszcze pół roku temu obiecywał wszystkim 4 tys. zł płacy minimalnej, a teraz uchwala ustawy po to, aby obniżyć pensje i zwalniać z pracy – mówił do wyborców.

– Politycy są nowotworem trawiącym to państwo. Czas, aby przedsiębiorcy przestali się wstydzić zabierać głos – dodał.

O tym kim jest były polityk PO pisaliśmy w maju.

Źródło: Polsat News

10 KOMENTARZE

 1. to państwo (3 sbecka rzypowina) wraz z popisem i psld jest nowotworem pasożytniczym na Polakach okupującym ten kraj – Polskę

 2. Generalnie mam w dupie czy był w PO, jestem przedsiębiorcą i interesuje mnie swoboda prowadzenia działalności gospodarczej w tym kraju. Jeżeli oni mi to zagwarantują, poprę ich.

  • Nie rozpędzaj się tak… Co niby mają Ci zagwarantować?
   Bez wątpienia jest to szemrany typ.
   Obecnie na scenie politycznej nic bardziej pro-biznesowego nie ma niż Konfederacja.

 3. te tzw ruchy społeczne, które tak, jak to ostatnio użył tego słowa trzaskowski „spontanicznie” (akcja zbierania podpisów) pojawiają się, i proklamują reprezentowanie grup społecznych, kod, obywatele rp, zieloni, czarne marsze, itd. teraz przedsiębiorcy to nic innego jak zwykła agentura. jaki przedsiębiorca z tego tanajo jeśli ma czas biegać po ulicach i awanturować się. widzieliście kiedyś muska, buffeta, bezosa, gatesa biegającego po ulicach z tłumem? ktokolwiek, cokolwiek robił w życiu ten wie, że czasu nie ma się na nic. no chyba, że dostaje się nazwijmy to „stypendium wolności” tak jak kijowski od odpowiednio postawionego patrona. konfederacja powinna trzymać się z dala od takich inicjatyw bo oskarżeń o agenturalność się nigdy nie pozbędzie, trzymać krótko brauna, jak go nosi to niech pisze artykuły.

 4. Wieśniaki mają swoją lobbującą partię (PSL), robole mają kilka swoich partii, przedsiębiorcy – szczególnie mali – są niezorganizowani i dlatego teraz za to płacą.

 5. „Obudziliśmy ducha Polaków, aby wziąć sprawy w swoje ręce” – uch, co za buńczuczne słowa. Życzymy „sukcesów”. „Model Palikota” już się wypalił, panie Tanajno, ta inicjatywa zniknie szybciej niż się pojawi. Jedynie merdia będą próbowały to napompować.

Comments are closed.