Krzysztof Bosak z wizytą w Sopocie. Na Monciaku interweniowała policja [VIDEO]

Krzysztof Bosak podczas spotkania z sympatykami w Sopocie.
Krzysztof Bosak podczas spotkania z sympatykami w Sopocie. (Fot. Twitter/bosak2020)

Kandydat Konfederacji na prezydenta, Krzysztof Bosak, przebywa z wizytą na Pomorzu. W sobotę popołudniu spotkał się z sympatykami w centrum Sopotu. Interweniowała policja za niezachowanie przepisowej odległości.

W związku ze stanem epidemii, w Polsce wciąż obowiązują restrykcje. Wprawdzie od 30 maja noszenie maseczek w przestrzeni publicznej nie jest obowiązkowe, ale wciąż obowiązkowe jest zachowanie dwumetrowej odległości pomiędzy osobami.

Na początku swojego przemówienia na Monciaku w Sopocie, Bosak poinformował zgromadzonych, jakie obowiązują zalecenia i poprosił, aby w razie konieczności się „rozsunąć”.

Spotkanie Bosaka z sympatykami miało charakter nieformalny, nie było oficjalną wizytą. Poza krótkim wystąpieniem, poseł Konfederacji albo rozmawiał indywidualnie z mieszkańcami Sopotu, albo robił sobie z nimi zdjęcia.

W trakcie przemówienia interweniowała policja. Najpierw poprzez megafony nawoływano do zachowania odległości. Następnie funkcjonariusze wyszli z radiowozów i bezpośrednio upomnieli zgromadzonych. I na tym się skończyło – żadnych mandatów nie było.

W sobotę przed południem natomiast Bosak wraz ze swoim sztabem odwiedzili strzelnicę w Gdyni. Na oficjalnej konferencji prasowej kandydat Konfederacji na prezydenta zapowiedział liberalizację prawa dot. broni.

Dlaczego PiS to robi? Polacy najbardziej rozbrojonym narodem. Krzysztof Bosak zapowiada liberalizację prawa [FOTO+VIDEO]

Comments are closed.