Bosak zaapelował do Kurskiego i TVP o przestrzeganie prawa [VIDEO]

Krzysztof Bosak.
Krzysztof Bosak. (Fot. PAP)

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej Krzysztof Bosak odniósł się do nowego terminu wyborów prezydenckich. Marszałek Sejmu Elżbieta Witek ogłosiła, że odbędą się one 28 czerwca. Kandydat Konfederacji wezwał też TVP do przestrzegania prawa.

Krzysztof Bosak przypomniał czteropunktowy plan przeprowadzenia wyborów prezydenckich, który już wcześniej przedstawiał dziennikarzom. Jak mówił, niezwykle istotna jest uczciwa kampania wyborcza w mediach publicznych.

Mam nadzieję, że naszą konferencję ogląda nowy-stary członek zarządu TVP, pan Jacek Kurski. W związku z wyborami, które już wiemy kiedy będą, znów pojawia się temat debaty przedwyborczej i emisji bloków wyborczych w TVP – mówił Krzysztof Bosak.

Panie Jacku, wzywamy do pilnej organizacji prawdziwej debaty prezydenckiej. Debaty, która nie będzie konkursem „jeden z dziesięciu”, która nie będzie składała się z dziesięciu minutowych monologów na każdy temat, tylko w której będzie miejsce na polemikę. Która nie będzie tworzyć warunków cieplarnianych dla żadnego z kandydatów, ale która pozwoli, żeby wybrzmiały autentyczne różnice pomiędzy kandydatami – dodał.

Jak zapewniał, „kandydaci opozycyjni są gotowi do takiej debaty stanąć”. Dodatkowo Krzysztof Bosak podkreślał, że obywatele „zasługują na informację” o tym, z jakimi programami startują poszczególni kandydaci.

Kandydat Konfederacji domaga się debaty zorganizowanej w „prawdziwie telewizyjny sposób”. Ma ona pokazać, jak kandydaci „reagują na swoje wypowiedzi, gdzie będzie czas na wzajemne polemiki, na interakcje, na zadanie sobie trudnych pytań”.

Prawdziwi liderzy, którzy mają stać na czele państwa nie są wyłaniani w konkursach, które tworzą upośledzone zasady rywalizacji. Prawdziwi liderzy sprawdzają się na gruncie, na którym rywalizacja jest pełnowymiarowa. Takiej rywalizacji oczekujemy – skwitował kandydat Konfederacji.

Bosak dodał również, że czeka na informacje, kiedy TVP zacznie ponownie emitować bloki wyborcze, które przysługują kandydatom z mocy ustawy. Jak zaznaczył kandydat Konfederacji, oczekuje, że Jacek Kurski jak najszybciej ustosunkuje się do przedstawionych postulatów.

Źródło: Facebook

5 KOMENTARZE

 1. Ja apeluję, zupełnie jak ta memła Kosiniak. Krzysiu dla ciebie konik na biegunach a nie szkapa historii.
  Rozwijajcie się w marszu!
  W gadaniach robimy pauzę.
  Ciszej tam, mówcy!
  Dzisiaj
  ma głos
  towarzysz Mauzer.
  Dosyć już żyliśmy w glorii
  praw, które dał Adam i Ewa:
  Zajeździmy kobyłę historii! −

  Prawa ! Lewa!
  Lewa!
  Lewa!

  • Czego „trohan” chce? By kandydat Konfederacji zaczął nawoływać do stosowania przemocy, jakiejś radykalnej, agresywnej działalności bo brakuje mu tego by zaistniały podstawy do zniszczenia Konfederacji siłą?

 2. A nie jest tak? Kto z was ciężko pracuje, niekoniecznie fizycznie i ma czas na durne komentarze? No hultaje, pasożyty, socjalistyczne wypierdki – odpowiadać!

Comments are closed.