Polacy mają dość wyrzucania ich pieniędzy w błoto. Chcą dymisji Sasina

Jacek Sasin.
Jacek Sasin. (Fot. PAP)

Polacy mają dość marnotrawienia ich ciężko zarobionych pieniędzy, które wyrzucają w błoto państwowi urzędnicy. W sondażu SW Research dla rp.pl ankietowani odnieśli się do pytania o to, czy Jacek Sasin powinien zostać zdymisjonowany. Chodzi o przygotowania do wyborów, które się nie odbyły. Ponad połowa odpowiedziała twierdząco.

28 maja w Sejmie ważyły się losy wicepremiera i ministra aktywów państwowych. Izba niższa polskiego parlamentu odrzuciła jednak zgłoszony przez opozycję wniosek o wotum nieufności wobec Jacka Sasina. Wniosek ten miał związek z przygotowaniami do wyborów prezydenckich, które planowano na 10 maja. Szacuje się, że przygotowania poczynione przez Sasina miały kosztować ok. 70 mln zł. W ich ramach m.in. wydrukowano ok. 30 mln pakietów wyborczych, co kosztowało, bagatela, 5 mln zł. Jak podkreślała opozycja, Sasin podjął ten krok bez podstawy prawnej. Ustawa przyznająca mu takie uprawnienia została bowiem przyjęta przez Sejm dopiero 7 maja.

„Czy wicepremier Jacek Sasin powinien zostać odwołany ze stanowiska w związku z zarzutami dotyczącymi druku kart wyborczych przed wyborami, które miały się odbyć 10 maja?” – pytała pracownia SW Research.

Aż 55,7 proc. respondentów na tak postawione pytanie odpowiedziało „tak”. Odmienne zdanie miało zaledwie 20,7 proc. ankietowanych. Zdania w tej sprawie nie miało 23,6 proc. uczestników.

Odwołanie wicepremiera za słuszne uważa co druga kobieta i 60% mężczyzn. Częściej niż ogół badanych dymisję Jacka Sasina popierają osoby o dochodach przekraczających 5000 zł oraz te z miast liczących więcej niż 200 tys. mieszkańców – powyżej 60% w obu grupach. Odwołanie popiera 6 na 10 osób w wieku od 25 do 34 lat i niewiele mniej badanych posiadających wyższe wykształcenie – skomentował wyniki badania dyrektor działu analiz SW Research Adrian Wróblewski.

Badanie przeprowadzono wśród użytkowników panelu on-line SW Panel w dniach 3-4.06.2020 r. Analizą objęto 800 Internautów powyżej 18. roku życia.

Źródło: rp.pl

13 KOMENTARZE

 1. Dymisja to jedno, następne zarzuty i jeśli uznany winnym sankcje.

  Zmarnotrawienie ca. 70mln PLN bez podstaw prawnych pachnie kryminałem.

  • ▌▌Funkcjonariusze Partii podpadają pod art. 296 § 1 Kodeksu karnego, czyli narażenie Skarbu Państwa na szkodę w znacznej mierze. W XX wieku za niegospodarność mieniem państwowym tych rozmiarów Kodeks w Polsce przewidywał karę śmierci, którą czasem (za mniejsze rzeczy) nawet wykonywano.

   Grunt, to było znieść karę śmierci (szczególnie karę śmierci z paragrafu Kodeksu karnego za narażenie Skarbu Państwa na szkodę znacznych rozmiarów), a dalej to już z górki: w obopólnym interesie działa mafijna zasada: — „My nie ruszamy waszych, wy nie ruszacie naszych!”

   Dlatego też PiS (jak wcześniej PO) — bez jakichkolwiek podstaw prawnych — mógł w pełni bezczelnie zorganizować sobie pseudowyborczą hucpach za pieniądze odebrane Polakom (twierdząc jeszcze bezczelnie na godziny przed zaplanowaną podróbką wyborów, że ona na 100% się odbędzie! [— „Co obiecamy, to dotrzymamy!”]).

   .

   • A poprzedni funkcjonariusze partii PO-PSL nie podpadają pod ten paragraf?.
    Za ich wiedzą mafie vatowskie wyprowadziły z budżetu państwa setki
    miliardów.Jakoś o tym waści nie pisze.Przypomnę również o kradzieży
    pieniędzy z OFE a i po drodze kilka miliardów po drodze ‚wyparowało.
    Hipokryzja piszącego poraża.

 2. Odwołanie to jedno, ale trzeba wreszcie skończyć z „odpowiedzialnością polityczną”. Ktoś jest temu winien – jak nie Sasin, to Morawiecki, albo – jak twierdzi Sasin – cały rząd, bo ponoć była to decyzja wszystkich. Nawet skłonny byłbym przyjąć ten ostatni wariant – lżej im będzie spłacić te 70 mln…
  Wiem, marzyciel jestem ;-)

 3. I co z tego, że dymisja, to to nawet nie powinno podlegać dyskusji, dalej będzie siedział w sejmie i w zasadzie nic się nie stało. Skoro winny to ukarać i to solidnie, najlepiej po majątku, a nie cokolwiek zrobią to im uchodzi na sucho. Partyjne gnidy szastają kasa na prawo i lewo i nigdy nie ponoszą odpowiedzialności, a zwykły pracownik na kasie nawet 5 złotych musi dokładać kiedy sie pomyli.

 4. Taka to jest rozmowa z dzieciarnią z Konfederacyjki. Paplanina, chichoty i wymądrzanie się. Ale jaki pan-taki kram, jaki Bosak-taki elektorat.
  Zamkną za mną drzwi (pójdę boso)
  Nie zabiorę nic (pójdę boso)
  Zamkną za mną drzwi (pójdę boso)
  Nie zabiorę nic.

  • o twoim pupilku tu mowa, o twoim złodzieju majątku naszego – nie umiesz czytać? do szkoły do 1-szej klasy; tam poznasz litery, a po paru latach zaczniesz kumać ich sens;

 5. Druk makulatury to igraszka w porównaniu z gwałtem na gospodarce w wykonaniu tej bandy na usługach Mordechajstanu.

 6. Jacy oni są podobni wizualnie do siebie minister finansów z ministrem aktywów państwowych.?Jakoś cisza o zakupie 200 limuzyn, czyżby tylko na razie wstrzymano się z zakupem? Przecież tacy ludzie jak zostaną zdymisjonowani to i tak będą działali zza pleców, zawsze ktoś się znajdzie firmować.Kaczyński niema już swoich ludzi tak wiernie myślących. Jedno co to nie musielibyśmy oglądać buty i arogancji w wykonaniu tego pana.

 7. Pójdziesz siedzieć !!! Tylko taki wariant. Trzeba im to powtarzać przy każdej okazji.
  BĘDZIESZ SIEDZIAŁ !
  BĘDZIESZ SIEDZIAŁ !
  BĘDZIESZ SIEDZIAŁ !
  to trzeba skandować, a nie ble, ble, ble. BĘDZIESZ SIEDZIAŁ !

Comments are closed.