Thatcher mówiła, że rząd nie ma własnych pieniędzy. Morawiecki: Bo nie widziała luki VAT za rządów PO-PSL [VIDEO]

Morawiecki
Mateusz Morawiecki Foto: PAP

Premier Mateusz Morawiecki był gościem Radia PiK. Padło m.in. pytanie o Program „500 plus” oraz słowa Margaret Thatcher. Szef polskiego rządu dał upust socjalistycznej propagandzie.

Dziennikarz Radia PiK zapytał premiera Morawieckiego, czy program „500 plus” to „socjal czy projekt cywilizacyjny”. Szef rządu powtórzył propagandę sukcesu. Morawiecki twierdził, że w dobie pandemii jest to wręcz „błogosławieństwo”.

Proszę sobie wyobrazić, że ludzi, którzy nie dość, że mieliby obawy o utratę pracy, nie mieliby jeszcze wsparcia dla swoich pociech. Dla dzieci, dla młodzieży, w postaci właśnie „500 plus” – mówił.

Morawiecki twierdził, że poprzez „lepszą edukację dzieci, lepsze ich wychowanie, poprzez większą możliwość wykształcenia i poprzez redukcję ubóstwa” socjalizm ma doprowadzić do tego, że „wszyscy w Polsce będziemy mieli się dzięki temu lepiej”.

Premier przekonywał również, że jest to projekt „prodemograficzny”. Statystyki są jednak nieubłagane. Z danych wynika, że po chwilowym wzroście urodzeń w 2016 i 2017 roku, w kolejnych latach w Polsce odnotowano spadek urodzeń.

Dziennikarz nawiązał również do krytyków programu 500 plus, którzy przywołują słowa Margaret Thatcher.

Nie ma czegoś takiego jak publiczne pieniądze. Jeśli rząd mówi, że komuś coś da, to znaczy, że zabierze tobie, bo rząd nie ma żadnych własnych pieniędzy – mówiła polityk.

Słowa Morawieckiego, jakie padły w kontrze do stwierdzenia brytyjskiej premier, co najmniej zaskakują.

Bo Margaret Thatcher nie wiedziała jak gigantyczną lukę w VAT i w innych podatkach stworzy rząd PO. Rząd w którym był Rafał Trzaskowski, bo dołączył do rządu Donalda Tuska w 2013 roku. Poprzez to, że my zlikwidowaliśmy w dużym stopniu mafie VAT-owskie, co można sobie potwierdzić w dokumentach Komisji Europejskiej, a więc jest to już dzisiaj bardzo dobrze udokumentowany proces. My dzięki temu te pieniądze wydobyliśmy rzeczywiście z przepaści w którą one wpadały za rządów PO. Zabieramy zatem mafiom VAT-owskim, przestępcom podatkowym, przemytnikom papierosów, paliwa, alkoholu, bo było tego mnóstwo. Gigantyczna skala, zanim nie doszliśmy do rządów i dane o tym świadczą i dzięki temu znalazło się kilkadziesiąt miliardów nowych środków na fundusz dróg lokalnych, który dzisiaj tu w Bydgoszczy ogłosiłem, że poszerzamy również na miasta na prawach powiatu, a więc Bydgoszcz z tego również skorzysta – twierdził Morawiecki.

Źródło: Radio PiK

8 KOMENTARZE

 1. A mógłby rząd udostępnić jakie benefity pobierają cyganie i czeczency? I w jakich kwotach na osobę? I czy mogliby zrobić aby benefity dla cyganów były wypłacane z podatków pobranych od cyganów tzn ile wypracowali tyle dostaną

  • Można sobie podarować tego typu prowokacje.

   Problem leży w redystrybucji jako takiej. Wszelka grabież państwowa, żeby potem rozdać zagrabione, to grabież, złodziejstwo na ludziach zaradnych, pracujących, którym się chce.

   Ci „pokrzywdzeni”, to w większości cyniczni ludzie, którym się zwyczajnie nie chce. Gdyby znieść lub ograniczyć grabież państwową, naprawdę potrzebujący zostaliby wspomożeni przez działania charytatywne (ludzie mają naturalną tendencję do pomagania, jeśli tylko mają z czego…).

   Tak po prawdzie, to każda grabież państwa to zło (nie tylko jeśli w celu rozdawnictwa)….

 2. Oczywiście płemieł Matołusz zapomniał, że doradzał Tuskowi…buahahahaha! Może właśnie w sprawie vat tudzież jego braku w niektórych przypadkach?

  • ▌▌„Bo Margaret Thatcher nie wiedziała jak gigantyczną lukę w VAT i w innych podatkach…”

   Prawdziwy sztukmistrz — wyciąga miliardy „z niczego”, a zadłużenie nie rośnie nic a nic…

   .

   Jednym z przekleństw słodkiej trucizny państwa socjalistycznego są właśnie podatki pośrednie — nakładane niby na wszystkich innych, no ale ci inni musząc pokryć zwiększone koszty by w ogóle przeżyć muszą oczywiście to sobie odbić w podwyższonych cenach.

   Nie tylko skutecznie ukrywa to przed tłukami, kto tak naprawdę podnosi im koszty życia, że nie stać ich na cokolwiek, kto sprawia, że całe życie żyją w socjalistycznej nędzy, ale jeszcze napędza politycznych tłuków-żołnierzy do walki ze złym kapitalizmem: Wijncyj dobrego państwa! Wijncyj dobrych regulacji! Wijncyj dobrych urzędników! Wijncyj dobrych podatków!

   .

   ▌▌Dodatkowo nakręcanym przez TVPiS tłukom warto też przypominać, że VAT jest bezpośrednim podatkiem unijnym — wpływa wprost do unijnej kasy, a więc im jest on niższy, IM WIĘCEJ OSZUSTW NA VAT — tym więcej pieniędzy zostaje w Polsce, w niższych cenach, w kieszeniach Polaków!

   Tłuki nakręcane przez TVPiS radośnie klepią mantrę, jak to wspaniale rosną niemiecko-brukselskie wpływy z polskiego VAT, gdy tymczasem wypływ pieniędzy z przedsiębiorstw w Polsce zmusza je do podnoszenia cen dla Polaków i nic dziwnego, że przez rządy PiS drożyzna w Polsce jest już rekordowa — ceny rosną, a jednocześnie maleje siłą nabywcza pieniędzy: maleje wartość zarobków, wartość oszczędności i wartość „pińcetplusów” w tempie PONAD 10% ROCZNIE!

   W TVPiS nie usłyszą, ale nawet wg państwowego GUS STALE ROŚNIE UBÓSTWO W POLSCE, a teraz, dzięki kryzysowi tarczowemu rozkręcanemu przez PiS, to już będzie jak skok w lata PRL!

   .

   ● „Będziemy zapier… i rowy, k…, kopać, a drudzy będą zasypywać, będziemy zadowoleni. Będziemy wtedy «my, jako ludzie» [gwarowo: «my, jako rasa panów»] mniejsze firmy mieć, emerytury, mniejsze oczekiwania…” — M. Morawiecki (PiS, d. PO), obecnie premier.

   .

 3. ten tuman ekonomiczny jest ponoć kształcony z ekonomi na uniwersytetach zagranicznych? ładny interes, te uniwersytety; czyżby to były filie tego najsłynniejszego uniwersytetu 1-szo majowego? może to być; pytanie jest jedno – kiedy ten typ spod ciemnej gwiazdy zniknie nam z oczu, uszu, głowy, przestrzeni publicznej i w ogóle, raz na zawsze? czy doczekamy tego radosnego przeżycia? przecież on na potęgę wykańcza Polskę i Polaków, i to za nasze, ciężko zarobione pieniądze; czy tego nie widać? czy Polacy to głuchoniemi ślepcy?

Comments are closed.