Bojówkarze napadli na antypedofilską furgonetkę. Byli szkoleni z „taktyki miejskiej” za pieniądze warszawskiego ratusza [VIDEO]

atak na furgonetkę antifiarze/Bojówkarze Antify pobili wolontariusza Fundacji Pro - Prawo do Życia/Fot. screen minds.com
Bojówkarze Antify pobili wolontariusza Fundacji Pro - Prawo do Życia/Fot. screen minds.com

W sobotę w centrum Warszawy antifiarze zaatakowali antypedofilską furgonetkę fundacji Pro. Reporter telewizji wPolsce.pl twierdzi, że agresorzy brali udział w szkoleniu z „taktyki miejskiej” zorganizowanym w Biennale Warszawa za pieniądze ze stołecznego budżetu – czyli z kieszeni podatników.

Z reportażu Macieja Zemły wynika, że większość bojówkarzy, którzy pocięli plandekę na antypedofilskiej furgonetce i pobili kierowcę, to mieszkańcy squatu przy ul. Wilczej. Wśród nich byli także aktywiści LGBT z Warszawy – Łania i Margot, tworzący grupę „Stop Bzdurom”.

Ponadto z ustaleń telewizji wPolsce.pl wynika, że działacze LGBT z grupy „Stop Bzdurom” brali udział w szkoleniu z „taktyki miejskiej”. Szereg wykładów i sesję praktyczną zorganizowano za pieniądze warszawiaków w Biennale Warszawa w ramach tzw. społecznej szkoły antykapitalistycznej. Kurs odbył się na przełomie 2019 i 2020 roku.

„Zapraszamy do udziału w Społecznej Szkole Antykapitalizmu, czyli w dziewięciu spotkaniach warsztatowo-wykładowych z aktywistkami i aktywistami wokół idei pracy nad postępowymi zmianami społecznymi. Szkoła kierowana jest do osób działających na polu aktywizmu, które poszukują alternatyw w dziedzinie organizacji społecznej” – czytamy na biennalewarszawa.pl.

Wydarzenie pod tytułem „Taktyki miejskie/uliczna gimnastyka, czyli techniki działania grupowego” prowadził „Kolektyw Szarańcza”. Na stronie warszawskiej instytucji nie ma jednak żadnego opisu, poza podkreśleniem, że było to wydarzenie zamknięte. Biennale Warszawa otrzymało w 2019 roku 3,6 mln zł z warszawskiego ratusza.

Wiele wskazuje na to, że uczestnicy tego szkolenia mogli zastosować nabyte umiejętności w praktyce. Łania i Margot ze „Stop Bzdurom” po ataku na furgonetkę Fundacji Pro pochwalili się w sieci zdjęciem z jej tablicą rejestracyjną.

Napad na furgonetkę

Gdy przejeżdżaliśmy obok squatu naprzeciwko nas wyszedł zamaskowany i ubrany na czarno mężczyzna. szedł w naszą stronę. Zablokował nam drogę. Zatrzymaliśmy samochód, a nagle z tej okupowanej kamienicy wybiegło około 20 zamaskowanych osób. Wyszliśmy żeby ich przegonić, ale doszło do fizycznego ataku – relacjonował kierowca Fundacji Pro.

Antiarze zaczęli szarpać kierowcę oraz pasażera, w rezultacie powalili ich na ziemię. Kilku napastników w tym czasie przebiło opony i pocięło furgonetkę nożami. Później samochód pomazali farbą.

Gdyby nie mężczyzna, który wybiegł nam na ratunek z pobliskiej restauracji i przegonił antifiarzy to mogłoby się to skończyć naprawdę gorzej dla nas – podsumował.

Źródła: wPolsce.pl/nczas.com

11 KOMENTARZE

  1. Ratusz nie jest zwierzchnikiem policji ani służb specjalnych. W normalnej sytuacji kilka nalotów na te huligańskie zbory i przetrzepanie skóry warszawskim urzędnikom rozwiązało by problem. A tu nic, służby zajmują się analizowaniem tego co powiedział Kazik i Edyta Górniak a obrońców życia zakuwa się w kajdany. Przecież tego nie robią huligani tylko organy państwowe.

  2. Czyli mamy jednego kandydata na prezydenta, który finansuje z publicznych pieniędzy marksistowski terroryzm i drugiego kandydata, którego formacja polityczna nie tylko nic nie robi, aby ten terroryzm zlikwidować, ale wręcz wysyła policję, aby ochraniała lewackich bandytów przed gniewem polskich patriotów. Dla kraju w którym większość wyborców toleruje takie łajdactwa nie ma ratunku.

  3. Przed II turą wyborów trzeba powiedzieć jasno: PiS ponosi pełną odpowiedzialność za mordowanie nienarodzonych dzieci w Polsce i za marksizację kraju. Nie tylko dlatego, że odrzucił ustawę zakazującą aborcji. Dlatego, że toleruje nawoływanie do morderstw i marksistowsko-totalitarną propagandę w mediach głównego ścieku, które stają się coraz bardziej bezczelne. Które obrażają działaczy pro-life, które manipulują opinią publiczną usuwając niewygodne komnetarze pod tekstami. Jeśli obrażony zostanie np. żyd, władza reaguje natychmiast (co dowodzi, że działać może), jeśli nawołuje się do morderstw dzieci nienarodzonych, władza nie robi nic.

  4. PiS to sama opcja co PO, czy SLD, za wyjątkiem podejścia do kolorowych imigrantów. Finansują katedry gender na uniwersytetach, nie reagują gdy Trzaskowski organizuje seksualizację w szkołach (samej gadaniny nie liczę), stawiają kulturę żydowską ponad polską (olbrzymie dotacje do żydowskich cmentarzy, festiwali, wystaw), dotują antypolskie organizacje, np. Fundację Batorego, muzeum Polin, utworzyli absurdalne ministerstwo klimatu zajmujące się likwidacją polskiej energetyki, przemysłu i pogłębianiem pauperyzacji obywateli, nie wypowiedzieli konwencji Stambulskiej, po cichu coś negocjują w sprawie roszczeń 447, branie pieniędzy za darmo z różnych plusów to dla nich godność, itd.

    • Do tej listy dorzucę wyjęcie spod polskiej jurysdykcji terytorium Auschwitz, brak reakcji na brutalną pacyfikację Marszu Niepodległości we Wrocławiu (Breslau?), słaba reakcja na urządzanie „radosnego pochodu, koncertu, tańców i wspólnego świętowania” z okazji wybuchu II Wojny Światowej w Gdańsku (Danzig?).

  5. Przecież oni się swoimi nazwiskami i gębami publicznie tym (chociażby na FB, TW) chwalą! To jest wymarzona, podana na srebrnej tacy sprawa dla Policji i Prokuratury!

Comments are closed.