Budka walczy o głosy, więc powiedział wreszcie prawdę. I to w sprawie Marszu Niepodległości!

Borys Budka. Zdjęcie: PAP/Piotr Polak
Borys Budka. Zdjęcie: PAP/Piotr Polak

Kampania prezydencka nie zatrzymuje się ani na moment. O głosy wyborców walczą nie tylko kandydaci na prezydenta, ale także ich zaplecze polityczne. W Polsacie News Borys Budka zaczął przymilać się do Konfederacji i uczestników Marszu Niepodległości.

Przewodniczący Platformy Obywatelskiej nagle stwierdził, że tylko niewielka grupka osób idących w Marszu Niepodległości głosi niewłaściwe hasła, a całe przedsięwzięcie mu nie przeszkadza.

Należy odróżnić środowiska skrajne, które w mojej ocenie 11 listopada dopuszczały się czynów przestępczych. To były małe grupy osób, których zachowanie rzutowało na ocenę całego marszu – stwierdził Budka.

Rzadki to widok, bo Budce wreszcie udało się powiedzieć kilka słów prawdy. Oczywiście tylko dlatego, że aktualnie czyni umizgi w stronę wyborców Konfederacji, którzy mogą przesądzić o tym, kto zostanie prezydentem.

To zmiana zdania właściwie o 180 stopni. Jeszcze niedawno działacze PO próbowali Marsz Niepodległości blokować, a sam Budka o patriotycznych obchodach 11 listopada pisał tak:

Borys Budka o Marszu Niepodległości.
Budka o Marszu Niepodległości, gdy jeszcze nie walczył o elektorat Konfederacji.

Ponadto w Polsacie News Budka starał się także wskazywać na inne postulaty, które – wg przewodniczącego PO – łączą Rafała Trzaskowskiego z wyborcami Krzysztofa Bosaka.

Mówimy o wyborcach, którzy opowiadają się za wolnością gospodarczą, którzy nie chcą, by państwo wtrącało się w gospodarkę. Ludzie, którzy głosowali na Bosaka to bardzo różni ludzie. Za każdym człowiekiem stoi inna historia. Odwołujemy się do tego, co łączy. W tym przypadku do wolności gospodarczej – przekonywał Budka.

Bosak w Onecie: „Nikt z nas nie jest na tyle naiwny, by uwierzyć, że w ciągu nocy Trzaskowski czy Duda przeszli konwersję polityczną”

 

10 KOMENTARZE

 1. Żyją jeszcze najstarsi ludzie, którzy pamiętają, jak przed wyborami do sejmu w 2007 Platforma obiecywała 3×15% (vat, cit i pit) i zniesienie podatku Belki. Pomyślałem sobie wtedy – co oni tacy skąpi? A dlaczego nie 3×11%? Przecież to tylko OBIETNICE, one nic nie kosztują, więc można być hojniejszym.

 2. To dlaczego jego koledzy w Europarlamencie tego nie powiedzą? Europa usłyszała, że 60 tysięcy nazistów szło w Marszu Niepodległości i co Budka już dobry, bo coś tam powiedział pod nosem? Europalemantarzyści z PIS podjęli konkretne działania, ale przecież to nie ma znaczenia, bo Budka powiedział. W co wy gracie?
  Z kogo chcecie robić durnia?

 3. Ideologia socjalizmu (nazywanego przez PO z amerykańska liberalizmem) kosmopolitycznego i antynarodowego, a miejscami wrogiego rodzajowi ludzkiemu jako takiemu (np. gender – płeć określana kryteriami innymi niż biologiczne), którą reprezentuje Rafał Trzaskowski jest o wiele bardziej niebezpieczna od przaśnego socjalizmu państwowo – narodowego reprezentowanego przez PADa i PiS.

  Ale … jeżeli już zdecydowałbym się wyjść z domu to zagłosowałbym na tęczowego Rafałka, bo taki wybór podpowiada mi logika.

  Po pierwsze, tęczowy Rafałek nie będzie mógł jako Prezydent Rzeczpospolitej wprowadzić nic (zero, null) ze swoich posTępackich pomysłów. Nie jest tutaj w ogóle niebezpieczny.
  Żałosny i śmieszny zarazem jest bełkot pisowskich trolli w sieci straszących nas wprowadzeniem owych posTępackich pomysłów jak Trzaskowski zostanie prezydentem. Te trolle są na tyle głupie albo uważają innych za głupców, bo przecież żeby tęczowy projekt ustawy zgłoszony przez RT do Sejmu wszedł w życie musi zostać przegłosowany przez WIĘKSZOŚĆ SEJMOWĄ czyli Zjednoczoną Prawicę. Przygłupy myślą, że straszą Trzaskowskim a … straszą nas PiSem.

  Po drugie, prezydent ma w zasadzie jedno potężne narzędzie – WETO !!! Za jego pomocą może zastopować wszystkie bolszewickie pomysły PiSu.
  I już zapowiedział, że nie podpisze żadnej ustawy ZWIĘKSZAJĄCEJ istniejące podatki lub wprowadzającej NOWE podatki.
  Niewątpliwie jest to propozycja i ukłon w kierunku – przede wszystkim – wyborców Konfederacji. I trzeba ją rozważyć.

  • Wpuść szczura do domu, żeby Cie przed wężami chronił…
   Co za bezmyślne bzdury wypisujesz człowieku, krótkowzroczne, zaślepione jedynie antydudyzmem. Oprócz kwestii podatków są jeszcze inne, ważniejsze, jak choćby światopogląd, który każde takiemu durniowi działać tak, a nie inaczej.

Comments are closed.