Zaczyna być niedobrze. Lewacy łaszą się do Konfederacji. Kuriozalne teksty w „Krytyce Politycznej”

Krytyka polityczna. Obrazek ilustracyjny. Źródło: fb/Krytyka Polityczna
Krytyka polityczna. Obrazek ilustracyjny. Źródło: fb/Krytyka Polityczna

Lewacka „Krytyka Polityczna” poświecą aż trzy teksty na czołówce Konfederacji. Wszystko po to, by fałszywie oswajać z nią lewaków i usprawiedliwić flirt Trzaskowskiego z wyborcami Bosaka. Czego się nie robi dla zdobycia władzy.

Po wynikach I tury wyborczej kandydaci i sprzyjający im media na wyścigi zaczynają podlizywać się Konfederatom – wyborcom Krzysztofa Bosaka, których jest co najmniej 1,3 miliona. To ich głosy mogą rozstrzygnąć o tym, kto zostanie prezydentem. Nawet skrajni lewacy spod znaku faszyzującej „Krytyki Politycznej” robią umizgi do prawicy i konserwatystów.

Na czołówce swego portalu umieścili aż 3 teksty poświęcone Konfederacji. Oczywiście nie może obyć się się bez rytualnych bredni, ale lewacy robią wszystko, by nawzajem się przekonać, że flirt z wyborcami Bosaka nie jest taki zły i warto to robić, by wspierający ideologię lgbt, skrajny eurokrata Trzaskowski został prezydentem.

„PREZYDENCKI PARYŻ WART JEST KONFEDERACKIEJ MSZY” pisze na czołówce wielkimi literami „Krytyka Polityczna” piórem Michała Sutkowskiego. Autor nie może obyć się oczywiście bez wypisywania kompletnych bzdur na temat prawicy.

„Kandydat Konfederacji Krzysztof Bosak ma za sobą 1 300 000 głosów (6,75%), a spora część jego zwolenników to elektorat korwinowski, organicznie wrogi państwu, podatkom, regulacjom i wszystkiemu, co się kojarzy z ingerencją w rynek. Ich poglądy to ekonomiczna aberracja, oparta zazwyczaj na fantazjach i niedoczytanych doktrynach z XVIII wieku, choć czasem też realnie złych doświadczeniach kontaktu z niesprawnym państwem polskim.” -charakteryzuje cześć Konfederacji Sutkowski.

Nie ma co wchodzić w polemikę z fanatycznymi ignorantami jak Sutowski. Warto jednak zwrócić uwagę na konkluzje do jakiej dochodzi. Otóż uważa, że warto teraz z Konfederacją „flirtować” jeśli tylko miałoby to pomóc Trzaskowskiemu.

„Tak czy inaczej, wierzą oni mocno (wyborcy Bosaka – przyp. red), że PiS to partia socjalistyczna. Notabene, ta nieco infantylna wiara faktycznie łączy ich z częścią twardego jądra wyborców i stronników Trzaskowskiego i Platformy Obywatelskiej; niejeden wyborca Krzysztofa Bosaka zapewne zdziwiłby się, jak wiele jest wspólnych poglądów między nim a uczestnikami marszów w obronie konstytucji (obok mnóstwa innych, rzecz oczywista, które ich nieprzekraczalnie dzielą)” – pisze Sutowski.

W konkluzji namawia do obłudnego i fałszywego zachowania, czego nawet nie ukrywa byle tylko Trzaskowski został prezydentem. „ …ja się zgadzam z Zandbergiem, że demokracji i praw człowieka sprzedawać nie wolno. Uważam tylko, że w imię odruchu obrzydzenia nie warto umywać rąk w sytuacji, w której można realnie powstrzymać nienawistną i przemocową praktykę gospodarczą. I zatrzymać walec drogowy, który nam demokrację i prawa człowieka rozjeżdża na miazgę. Albo inaczej: Paryż wart jest mszy. W końcu dla świeckiej lewicy Paryż istnieje naprawdę, a msza to tylko rytuał, nieprawdaż?”.

Tak więc lewacy powinni porzucić swe poglądy i klaskać umizgom Trzaskowskiego do Konfederatów. Wiadomo, że to fałsz i chodzi o zdobycie władzy, bo jak pisze Sutowski symboliczna msza” to tylko rytuał”.

„Wyborcy Konfederacji są dosyć chimeryczni – w różnych sondażach deklarują w drugiej turze poparcie a to zdecydowanie dla Trzaskowskiego, a to zdecydowanie dla Dudy, a to dla nikogo. Warto pamiętać, że Konfederacja nie jest jednolitą masą: w wyborach parlamentarnych głosowali na nią zarówno narodowcy, radykalnie wolnorynkowi przedsiębiorcy (osieroceni przez Nowoczesną), jak i antysystemowa młodzież znudzona kreowanym pod starszego wyborcę wizerunkiem PiS-u.” – pisze Kaja Puto w artykule „Kto zadecyduje o przyszłości Polski? Między innymi młodzi narodowcy.”

Według Puto nie wszyscy Konfederaci są aż tak źli, więc znów warto przymknąć oko na podlizywanie się im.

Odnotowujemy ter artykuły, bo to ewenement w dziejach faszyzującej „Krytyki Politycznej”. Za niecałe dwa tygodnie, niezależnie od wyników wyborów na pewno zostaną na stałe usunięte z portalu. Warto się nawet z nimi zapoznać choćby z tego powodu, że nigdzie indziej nie znajdzie się takich żałosnych tworów nowomowy jak choćby „polaryzacja genderowa”, czy „striggerowanie lewicowej bańki”. Oni tam w redakcji muszą mieć jakiś automat do generowania takich zwrotów.

34 KOMENTARZE

 1. Uważam, że Bosak powinien był jasno poprzeć Dudę, aby wyraźnie zaznaczyć, gdzie leży granica polskości przyzwoitej

  • Wygrana Dudy to zamrozenie Polski na 5 lat. Oczywiscie, mozna powiedziec trudno, ale moga powiedziec to ludzie zyjacy wiecznie. Wiekszosc ludzi ma jednak czas zycia skonczony i 30 lat zmarnowane, pozniej jeszcze ze 20 i jeszcze 30 i game over — okaze sie, ze cale zycie przelecialo na zyciu w szambie.

   Lepiej wiec przyspieszyc obroty i zaglosowac na Trzaskowskiego tylko z jednego powodu, zaoszczedzenia tych 5 lat. Duda wylatuje na out, Trzaskowski kompromituje sie juz wobec calej Polski, w kolejnych wyborach parlamentarnych Konfederencja gra o 20%. Ten scenariusz jest ten sam w obu przypadkach, rozni go tylko to kiedy sie zacznie krecic — teraz, czy za 5 lat.

   • Bredzis kolego, Co do trzskowskiego i glosowania na niego. Po pierwsze od 4 lat mamy jednowladztwo kaczynskiego i Konfederacja owszem gnojona ale jednak powstala i urosla, wiec taki argument moze byc kwestionowany. Do tego kaczynski zapowiada ze podda parlament i zrobi powtorne wybory, moze je przegrac i wowczas pelnie wladzy bedzie mialo PO i wtedy Konfederacja oberwie za anty lgbt i mowe nienawisci. Konfederacja potrzebuje jeszcze kilu lat na budowe struktur i by okrzepnac, dac sie poznac spoleczenstwu poprzez prace tych kilkunastu poslow ktorzy sa teraz w sejmie. Jesli beda nowe wybory K nie poprawi wyniku, a PO z trzaskowskim zmajstruje takie ustawy ze K przestanie legalnie istniec. Do tego PO zrobi z Polski kraj przyjazny lgbt i nachodzcom z afryki, to sa nieodwracalne prawie zmiany. Raz zdeprawowane spoleczenstwo moze sie odrodzic tylko w wyniku krwawej katastrofy. Pomimo wszystko lepiej glosowac na Dude.
    https://www.rmf24.pl/tylko-w-rmf24/poranna-rozmowa/news-bosak-wiara-na-slowa-temu-rzadowi-to-czysta-naiwnosc,nId,4582226

    • Gnojony to jest ten karzeł przeze mnie od samego początku. Kaziu Szambowski, będzie mi przez jakiś czas służył. Jako wzorowy agorystata wiem, że wszyscy bandyci mi służą. Zastanówcie się kto tak naprawdę panuje w tym kraju i kto jest na czyichś usługach Madki+ panują? (One nie bo są na łasce Kaczki i żyją w strachu o swoją przyszłość i muszą popierać bandytów uciskających ludzi wykonujących jakąkolwiek pracę, one więc nie są wolne) czy Reiterzy – wzorowi agoryści którzy nigdy w życiu nie wykonywali żadnej pracy dla bandytów i nie pracowali na bandytów i ich sprzymierzeńców, wręcz przeciwnie to bandyci usługują agorystom dostarczając im pod nos wszystkiego czego potrzebują i ciągle mają u agorystów dług, a agoryści reiterzy plują bandytom prosto w ryj. A więc w II turze wbijam PiSowi sztylet prosto w plebejski ryj. Tak też kolejny raz dokonuje swojej zemsty, bo PiS istnieje tylko po to żeby go j..ać. Przekonacie się, że mam rację już niebawem. Stracili już senat i niebawem stracą wszystko, żadne mantry w kościółkach katolickich im nie pomogą. Głosowałem na Żółtka w I Turze, bo jego poglądy są najbliższe minarchizmowi, dokonłem w ten sposób swoistego manifestu. W parlamentarnych oczywiście KONFA ma mój głos.

     • Jeśli kogokolwiek gnoisz to chyba wieczorami pijany i sfrustrowany matkę, z którą ciągle mieszkasz… Kazio „będzie ci służył”? „gnoisz karła”? On nawet nie wie, że istniejesz. Nic nie możesz, jesteś nikim a twoje złudzenia o wpływie na cokolwiek nadają się do leczenia klinicznego…

    • Twoje urojenia też. Nie piję alkoholu. Napisałem prawdę, jestem wzorowym agorystą, bandyci dostarczają mi wszystko czego chce, a ja pluje im w ryj. Wpłynąłem choćby na ciebie. Możesz sobie pisać na mnie co chcesz, mnie to nie rusza, bo co mnie obchodzi zdanie innych. Czy karakan może rozkazać swoim urzędnikom żeby przestali mi płacić? Nie wydaje mi się, żeby miał takie możliwości, więc nie ma żadnej władzy nade mną. Wielu oportunistów lubi robić lachę swoim przełożonym w zamian za pieniądze, żyją w strachu, że władzę przejmie inna banda, a oni utracą jakieś grosze. Oni są na pasku swoich przełożonych, a Ja nie potrzebuję się nikomu kłaniać. To jest różnica między frajerem oportunistą, a człowiekiem niezależnym.

   • Ladne trolololo panie Gruzin.
    Nie bedziecie walczyc o nic, bo was nie bedzie, tego portalu rowniez, bo zamkna te wszystkie nieliczne oazy wolnosci za mowe nienawisci.

  • Uważam, że Konfederacja nie powinna poprzeć żadnego z tych dwóch kandydatów, bo na to nie zasługują. Niech się żrą sami ze sobą.

  • Może gdyby PiS nie skierował ustawy anty 447 do zamrażarki sejmowej, z której nigdy nie wyjdzie to może Konfederaci nie mieliby tylu rozterek? Dudę poparłem w poprzednich wyborach i zawiodłem się.

   • A co miał zrobić? Przyjąć i wywołać histerię w Waszyngtonie i Tel Awiwie? Podłożyć się Brukseli i Liberałom? Czy może odrzucić i wywołać histerię prawych? Lepiej olać ustawę amerykańską, która i tak nie na póki co zadnych konsekwencji w Stanach ani tym bardziej u nas i działać dalej. To się nazywa pragmatyzm… I tak otworzyli za dużo frontów to jeszcze brakuje, żeby z Amerykanami walczyli a oni zawsse staną za Izraelem

 2. Narodowi idioci chcą poprzeć Dudę? Przecież kiedy Duda wygra to PiS zapłaci pieniądze organizacjom żydowskim, których narodowcy tak nienawidzą.

 3. Panie Lubicz ! Niech Pan nie tworzy kuriozów w Języku Polskim pisząc o jakiejś polskości przyzwoitej. Nie ma czegoś takiego jak polskość przyzwoita. Albo jest się przyzwoitym albo jest się szmatą…
  Duda to Szabesgoj, który został namaszczony na prezydenta przez żydów w 2014 roku w Styczniu an zjeździe Knesetu w Krakowie, może Pan o tym poczytać…Od początku swojej prezydentury realizował politykę żydowskiej racji stanu a nie Polskiej Racji Stanu…
  To człowiek słaby i niesamodzielny. Jest doktorantem profesora Zimmermana z Uniwersytetu Jagielońskiego…niech Pan sobie poczyta opinię o tym Szabesgoju…
  Duda to kundel, który zawsze musi mieć swojego Pana…i ma ! W Izraelu…

  • Profesor Zimmerman i pozostałe kwiazdy UJ odcinały się od Dudy już z 5 razy jak nie więcej.
   Duda nie ma zamiaru im tzn. grandziarzom od przekrętów płacić. Jak każy dobry polityk trochę im przykadzi i tyle.

   • Duda? To o czym mówisz to rozgrywki o to kto ma nas doić amerykanie z żydami czy niemcy z ue. Duda to nie polityk, to aktor sceny politycznej a raczej lalka w teatrze lalkowym pociągana za sznurki, przez koncerny i agentury

  • A kim jest trzaskowski, kryptogejem majacy kontakty grupa Bilderberg, czyli zydami z kasa. W tym sensie kolko sie zamyka.

 4. Festina lente. Niech się podlizują. Konfederacja właśnie przeprowadza rozpoznanie, jeszcze wiele jest do poznania u przeciwnika. Trzymanie przeciwnika w niepewności, to najlepsza taktyka. Niech wychodzi ze skóry.

  • Per aspera ad astra. Trzymać jak najdłużej w niepewności. Tak żeby słupki sondażowe zmiękły szabesgojową rurę PADa

 5. Przypominam, że edukacji seksualnej w szkołach PiS nie zatrzymał, a edukacja ta nie jest przymusowa i nawet jeśli przeforsuje ją Kazio Szambowski to nie będzie przymusowa – ale nie przeforsuje, bo bez głosów Konfederacji jest to niemożliwe.

 6. Nieważne jak mówią – ważne że mówią. Być może cała sytuacja wyjdzie Konfederacji na plus. Jest języczkiem uwagi i ma swoje 5 minut w tej kadencji (być może wcale nie ostatnie). A to oznacza że wielu niezorientowanych być może zetknie się z programem Konfederatow i przejrzy na oczy. Niech gadają. A to czy rezydentem zostanie Duda czy Trzaskowski to naprawdę jeden pies. Ani Duda taki święty, ani Trzaskowski taki diabeł.

 7. Jeżeli konfederaci nie pójdą do wyborów i nie zagłosują w drugiej turze na Dudę, to automatycznie głosują za patologią, którą reprezentuje Trzaskowski – czyli za tym co Trzaskowski z Rabiejem wyrabiają już w Warszawie: szkolenia LGBT i Gender (wg. wytycznych WHO) w warszawskich szkołach, tęczowe tramwaje edukacyjne, 666 tęczowych ławek, parady pederastów, plus strefy relaksu, ścieki wylewane do Wisły i zalania/podtopienia (np. metra) z którymi Warszawa zmaga się od lat, a z czym POwskie władze Warszawy nic nie robią od wielu lat rządów Gronkiewicz-Waltz i Trzaskowskiego.

  • Aby Trzaskowski mógł jako Prezydent Rzeczpospolitej zrobić tą tęczową rewolucję o której piszesz musi:
   – zgłosić stosowną ustawę do Sejmu RP np. projekt ustawy o związkach lub małżeństwach homoseksualnych
   – w Sejmie większość czyli Zjednoczona Prawica [PiS+przystawki] musi tę ustawę przegłosować………………………….

   Tak więc gł-pawy pisowski trollu myślisz, że straszysz nas Trzaskowskim, a w rzeczywistości straszysz nas tęczowym PiSem.
   Udało ci się mnie przestraszyć. Zagłosuję na Trzaska!

  • Obu kandydatów ma swoje wady. To że ktoś głosuje za Trzaskowskim to nie znaczy że popiera to co opisałeś. Być może są rzeczy ważniejsze niż tęczowe sprawy.

 8. #zostanWdomu!

  Albo skreśl obu! Aby kto inny ich za ciebie nie skreślił!

  To są kandydaci illuminatów nie zaś ludu!

 9. W sumie głosowanie na Dudę nie jest takim złym pomysłem, szybciej będzie inflacja, wszystko się rozwali i będą przetasowania.

 10. ” radykalnie wolnorynkowi przedsiębiorcy (osieroceni przez Nowoczesną)”
  Znam osobiście trzy osoby, które same mówią o sobie marksiści, a głosowali na nowoczesną, ponieważ podobał się im ich program gospodarcy.

Comments are closed.