Najnowsze informacje ws. poszkodowanych w katastrofie drogowej pod Częstochową

Wypadek pod Częstochową.
Wypadek pod Częstochową. (PAP/Waldemar Deska)

Na szczęście informacje nie są aż tak złe, jak moglibyśmy się spodziewać – powiedział minister zdrowia Łukasz Szumowski, będący w Łodzi na posiedzeniu sztabu kryzysowego po katastrofie drogowej na autostradzie A1. W zderzeniu dwóch ciężarówek i autobusu ranne zostały 32 osoby.

Do wypadku doszło w czwartek po południu w miejscowości Bogusławice (woj. śląskie), w połowie drogi pomiędzy granicą województw śląskiego i łódzkiego a Częstochową – podali drogowcy z GDDKiA.

Dwie ciężarówki zderzyły się z autobusem, którym podróżowali m.in. pasażerowie z Ukrainy. Na miejscu wybuchł pożar, który ugasili strażacy. Najciężej rannych helikopterami przetransportowano do szpitali w Łodzi, Radomsku (woj. łódzkie) i Opolu. Poszkodowani to 36 osób z autobusu i dwaj kierowcy ciężarówek.

Łukasz Szumowski przyjechał do Łodzi późnym popołudniem w czwartek, aby spotkać się ze sztabem kryzysowym w szpitalu im. Kopernika. To tam przetransportowano śmigłowcem jednego z kierowców autobusu.

„Na szczęście informacje nie są aż tak złe, jak moglibyśmy się spodziewać. 36 osób zostało poszkodowanych. 23 osoby są hospitalizowane, w tym cztery w szpitalach w Łodzi, Radomsku i Opolu. Stan tych czterech najciężej rannych osób jest poważny, ale stabilny. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo” – powiedział minister Szumowski.

Szef resortu zdrowia odwiedził też w Łodzi szpital WAM, gdzie leży drugi kierowca autobusu.

Źródło: PAP

 

2 KOMENTARZE

  1. Tow.Gierek jak zywy — „gospodarz po gospodarsku” odwiedza szpitale. Dobrze, ze jeszcze pierwszej lopaty nie wbija. Co ci ludzie maja we lbach…

Comments are closed.