Kaczyński umocni pozycję PiS-u po wyborach? Zaskakujący scenariusz

Jarosław Kaczyński. Foto: PAP
Jarosław Kaczyński. Foto: PAP

Po wyborach prezydenckich może się spełnić zaskakujący scenariusz. „Rzeczpospolita” donosi bowiem, że możliwa jest koalicja PiS-u z PSL-em. Nie chodzi wyłącznie o szczebel centralny, lecz także wojewódzki.

Ludowcy są osłabieni po niskim wyniku Władysława Kosiniaka-Kamysza w pierwszej turze wyborów prezydenckich. PiS może zatem złożyć im propozycję nie do odrzucenia. Koalicja miałaby obejmować także sejmiki wojewódzkie.

„Rzeczpospolita” przekonuje, że dzięki takiemu posunięciu Jarosław Kaczyński zapewniłby sobie większość sejmową na kolejne lata. To zabezpieczyłoby go przed niespodziewanymi ruchami w ramach Zjednoczonej Prawicy – ze strony Porozumienia i Solidarnej Polski.

Jak podkreśla dziennik, partia Kaczyńskiego dobrze zapamiętała sprzeciw Jarosława Gowina wobec wyborów 10 maja i związany z tym kryzys. Jednocześnie PSL po raz pierwszy od wielu lat znajduje się pod wielką presją. Nawet Kukiz stwierdził, że na ludowców by nie zagłosował. Jest to sygnał nadciągającego kryzysu w szeregach Koalicji Polskiej. Położenie PSL staje się zatem coraz trudniejsze.

Co prawda oferta PiS dla PSL może wydawać się scenariuszem z pogranicza political fiction, jednak jego realizacja byłaby sporym ciosem dla opozycji.

Źródło: Rzeczpospolita

8 KOMENTARZE

  1. Jest to możliwy scenariusz bo PSL to taka kurwa, która pójdzie z każdym kto więcej zapłaci…i tak było od zawsze.

    • No i prawie taką samą q.wą jest PiS (tzn. jak to zrobi, to wyjdzie na jaw) – prawie, gdyż nie pójdzie z każdym, byle zapłacił, ale z wieloma tak, moim zdaniem z PSLem tak. Mam tylko pytanie, co na to elektorat PiSu. Na pewno spora część to przełknie bez mrugnięcia, to fanatycy, ale konkretna część raczej nie. O! To nawet nie byłoby takie głupie dla nas – bo gdzie oni pójdą?

  2. i to jest polityka! Brawo!

    jednocześnie najważniejsi sa wyborcy, a wyborcy już po prostu mają dość podnoszenia podatków. Pojawiają się takie głosy jak ustanowienie maksymalnego możliwego podatku czy ustalenie maksymalnej ilości ustaw w ciągu roku.

    Przyjdzie chińczyk z karabinem i nas pogodzi

  3. PSL wysmarował wazeliną podeszwy SLD, PO, Kukizowi (buhahuehuha), a teraz chętnie nasmarowałby palcem trajetorię PiS-owi. Udomowiony Tygrys domowy jest łagodny jak wałach.

Comments are closed.