Kulesza i Sośnierz ostro o słowach Bąkiewicza. „Nie popieramy polityków, którzy akceptują komunistów”

Dobromi Sośnierz na konferencji prasowej w Sejmie nt. raportu o stanie praworządności w PE/fot. Facebook Partia Wolność
Dobromi Sośnierz na konferencji prasowej w Sejmie nt. raportu o stanie praworządności w PE/fot. Facebook Partia Wolność

W obu „obozach POPiS-u” są komuniści; nie popieramy polityków, którzy to akceptują – oświadczył szef sejmowego koła Konfederacji Jakub Kulesza. – Stąd oświadczenie rady liderów Konfederacji, że nie udzielamy poparcia, nie przekazujemy głosów, ani jednemu, ani drugiemu kandydatowi – dodał.

W środę prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości Robert Bąkiewicz przekonywał, że „wybór mniejszego zła, Andrzeja Dudy, jest przymusem”. W czwartek Bąkiewicz skierował publicznie pytanie do „liberalnego skrzydła w Konfederacji” o jego stosunek do kandydata KO na prezydenta Rafała Trzaskowskiego.

Jeśli ktoś wierzy, że Rafał Trzaskowski ma poglądy liberalne gospodarczo, to niech spojrzy jakimi ludźmi się otacza i komu daje pieniądze. To komuniści z krwi i kości. Moje pytanie do liberalnego skrzydła w Konfederacji: chcecie popierać komuchów? – napisał szef Marszu Niepodległości na Twitterze.

PAP poprosiła posłów Konfederacji o komentarz do tej wypowiedzi na piątkowej konferencji prasowej.

Jesteśmy Konfederacją. Nie chcemy popierać komunistów – ani tych z jednego obozu POPiS-u, ani z drugiego obozu POPiS-u. Zarówno w jednym, jak i w drugim zasiadają komuniści z rodowodem w PZPR. My nie popieramy takich polityków, ani nie popieramy polityków, którzy akceptują taki stan rzeczy – podkreślił Kulesza.

Stąd też nasze oświadczenie rady liderów Konfederacji, że nie udzielamy poparcia, nie przekazujemy głosów, bo nie mamy do tego prawa nawet, ani jednemu kandydatowi, ani drugiemu kandydatowi – dodał.

Poseł Dobromir Sośnierz przyznał, że jest „zdumiony” opowiedzeniem się Bąkiewicza po stronie ubiegającego się o reelekcję prezydenta. Przypomniał, że jeszcze 23 czerwca sam był jednym z uczestników zorganizowanej przed Pałacem Prezydenckim przez Marsz Niepodległości demonstracji przeciwko ustawie 447 Just Act.

Prezydent po raz kolejny wybierała się do Stanów Zjednoczonych. To było bodajże ósma okazja, jeśli dobrze liczyłem, żeby prezydent Duda przypomniał, czy powiedział panu prezydentowi USA Donaldowi Trumpowi wprost w twarz, że my nie zamierzamy płacić żadnych roszczeń. Ta pikieta miała panu prezydentowi przypomnieć, żeby ten ósmy już raz „nie zapomniał”. A pan prezydent i tak „zapomniał”. Więc po takim rozczarowaniu, takie otwarte wsparcie, którego pan Bąkiewicz udziela panu prezydentowi Dudzie, budzi moje zdumienie – oświadczył Sośnierz.

30 KOMENTARZE

  • Tak. Oczywiście pan Bąkiewicz ma prawo sam postąpić jak chce i skoro bardziej nie może znieść Trzaskowskiego niż Dudy zagłosować na tego ostatniego. Ja mam sytuację jak pięć lat temu w drugiej rundzie. Wtedy bardzo nie chciałem „Bula” dalej jako prezydenta, ale nie potrafiłem się zdobyć na zagłosowanie na wynalazek prezesa.
   Dziś nie chcę Dudy dalej jako prezydenta, ale głosować na Trzaskowskiego nie jestem w stanie. Nie cierpię Trzaskowskiego, ale na przekór mu nie dam rady zagłosować na Dudę.

   • Ostatnie twoje zdanie to nawet nie oksymoron założeń, komunikowanych kilkoma wcześniejszymi zdaniami z przekazu „Krzych Adam ‚a”, a bebły z [email protected] To się nawet [email protected] nie trzyma, a nie tylko kupy, bo zdanie ma fałsz za zadanie. Bo niby Trzaskowski nie ucieszy się z niegłosowana na Dudę. Kup sobie koło „Krzych Adam”, żeby nie być 150 lat za PEPEGAMIzGUMY vel nieślubnymi dziećmi wodza Azteków, a także walnij się nim w czoł!

    • Panie bęcyku, z bęcykami na „ty” nie przechodzę.
     Ostatnie zdanie to rzeczywiście nie jest oksymoron, a oprócz tego nie ma w nim nic w kwestii tego z czego Trzaskowski się może cieszyć lub nie. Żeby nawet bęcyki mogły zrozumieć mą myśl być może dobrze byłoby w tym ostatnim zdaniu wstawić słowo „nawet” między słowa „ale” i „na”. Jednakże dla wszystkich niebęcyków myślę ten dodatek nie jest konieczny.

     • Ma Pan rację. Postępuje Pan zgodnie z zaleceniami Liderów. I co nas interesuje samopoczucie jednego z kandydatów? Żaden NIE jest naszym kandydatem i daleko obu do naszych (zwolenników Konfederacji) poglądów.

     • J.Piłsudski rzekł : każdy, jak i własną d…, ma rację. I w tym sensie, i tylko w tym, masz pan rację. Pogarda dla innych niż niebęcyków o czymś świadczy. Kompleks niższości. Zaraziłeś się pan tym samym rozp.ździajstwem co większość „elyt”, które nawet biorą przykład z PADa i pomniejszych „nietabli” (celow p, a nie P i zamiast notabli, NIETABLE nie kumate), że pisownia słowa priorytet zawiera dwie litery „r”, a nie jedną. Taka dygresja, gdy inne „r” wymawiają wcale nie z i angielska.
      Łącze wyrazy szacunku, odpowiadające mojemu stosunkowi do pana (p, nie P). Nadto oferuję cegłówkę – dowiedz się pan, kto to był Bęcyk Kurzałapka. Oferta stanie się, wtedy, jasna!

     • J. Piłsudski niegdyś rzekł : każdy, jak i własną d…, ma rację. I w tym sensie, i tylko w tym, jeślibyś pan deklarował swoją orientację nie polityczną, masz pan rację. Pogarda dla innych niż niebęcyków o czymś świadczy. Kompleks niższości. Zaraziłeś się pan tym samym rozp….wem co większość „elyt”, które nawet biorą przykład z PADa i pomniejszych „nietabli” (celow p, a nie P i zamiast notabli, NIETABLE niekumate), że pisownia słowa priorytet zawiera dwie litery „r”, a nie jedną. Taka dygresja, gdy inne „r” wymawiają wcale nie z i angielska.
      Łączę wyrazy szacunku, odpowiadające mojemu stosunkowi do pana (p, nie P). Nadto oferuję cegłówkę – dowiedz się pan, kto to był Bęcyk Kurzałapka. Oferta stanie się, wtedy, jasna!

 1. Pan Sośnierz młodszy raczy „grać głupa”. Jest oczywiste, że wybór kogoś z PO, to śmiertelna zagrożenie dla inegralności I tożsamości Polski.

  • Wybór kogoś z PiS – to samo. I nie mówi się „grać głupa”, tylko „rżnąć głupa”.

  • A w przypadku Dudy integralność i suwerenność zapewniona? Przypomnę że:
   1 Lech Kaczyński podpisał Traktat Lizboński, w ktorym Polska utraciła swoją suwerenność. Prawnikiem Lecha Kaczyńskiego był Andrzej Duda.
   2 Andrzej Duda został najpierw namaszczonyna kandydata na Prezydenta przez obradujący w Krakowie na Wawelu Kneset.
   3. Andrzej Duda mówił, że tu jest Polin
   4. Andrzej Duda podpisywał na stojąco dokumenty w gabinecie owalnym.
   5. Andrzej Duda nie stanął nigdy ostro przeciw ustawie 447 a ma tak dobre podobno stosunki z Donaldem Trumpem
   6. Andrzej Duda nie zaprotestował na haniebne słowa prezydenta Izraela w Oświęcimiu szkalujące Polaków.
   7. Andrzej Duda zawiózł na Ukrainę 1 mld euro bez uzyskania możliwości godnego pochówku ofiar rzezi wołyńskiej.

   Czy dalej wymieniać „sukcesy” polityki zagranicznej obecnego prezydenta, które mają na celu zniewolenie prawdziwych Polaków i patriotów?

    • Czy wymienienie „sukcesów” PADa jest przejawem fobii antyżydowskiej?
     Prawda jest taka, że PAD przy byle okazji w jarmułce biega, tak jak pozostała część polityków POPiSu, ale oficjalnie broni interesów POLIN:)

    • Te tzw. „anty-żydowskie fobie” potwierdzają tylko spostrzegawczość. Już Theodor Hertzl, jeden z twórców i głównych ideologów syjonizmu twierdził że tzw. antysemityzm to reakcja na postępowanie Żydów. Reakcja to coś co jest rezultatem akcji, zatem najprostszym i najbardziej sensownym sposobem uniknięcia występowania reakcji jest zaniechanie akcji.

 2. Robert Bąkiewicz wydawał mi się racjonalny i lubiłem go.
  „wybór mniejszego zła, Andrzeja Dudy, jest przymusem”
  Nie czuję w sobie takiego przymusu. Nie pójdę na wybory.

 3. Bąkiewisz jak większość RN zawsze będzie robił „łaskę” pisowi, ochydne to jest, a jak robili Kukizowi to się nie dało na to patrzeć, to już wolę Biedronia i Śmiszka, przynajmniej oficjalnie się przyznają.

 4. Obrazek pokazuje, że lepiej jest milczeć i i być podejrzewanym o nierozwagę niż wypowiedzieć się i rozwiać wszelkie wątpliwości
  Konfederacja, choć czasem zaskakuje, to jednak prowadzi bardzo rozważną politykę. Lepszych niema od kilkudziesięciu lat jeśli nie dłużej

 5. Bąkiewicz ma duszę niewolnika ! Musi wybierać?! To jakiś przymus? Nie potrafi myśleć, że ma wolna wolę i może nie wybierać zło!

 6. Czy ten facet ma tak krótką pamięć (czy tylko udaje?). Wybór PAD to całkowicie uległa polityka wobec Waszyngtonu, ale – co ważniejsze – wobec Izraela. To – najprawdopodobniej – tajne przelewanie środków amerykańskim wyłudzaczom na rzecz żydostwa (spełnianie roszczeń wynikających z amerykańskiej ustawy 447), to dalsza demoralizacja Ukrainy poprzez przymykanie oczu na wszystkie ich ekscesy z „dziedziny „interpretacji” historii najnowszej (dalsze uparte negowanie ludobójstwa na Polakach na kresach) itd.

 7. Oczywiście, że RTrzaskowski ma łagodniejszy stosunek do ludzi uwikłanych w aparat partyjno-państwowy PRL ale gdzie w owym aparacie byli komuniści?!

  PZPR się rozwiązała i jej działaczy druzgocąca większość przepoczwarzyła się w SdRP, zaś prawdziwi komuniści w Związek Komunistów Polskich „Proletariat” zdelegalizowany w 2002 r., a którego działacze stworzyli następnie Komunistyczną Partię Polski.

  Operowanie powszechnie uznanymi oczywiście nieadekwatnymi semantycznie terminami nie przystoi osobie o takim poziomie intelektualnym jak DSośnierz (o takimż poziomie JKuleszy się nie wypowiadam nie mając stosownej wiedzy a pochodzącej z własnych obserwacji). Czy aby lęk przed stosowaniem poprawnej naukowo terminologii nie wynika z faktu obawy o utratę części elektoratu „zjednoczonego” pod nieadekwatnym hasłem antykomunizmu (szermowanym tak konsekwentnie i zaciekle przez np. AMacierewicza – zapewne z powodów rodzinnych, czego nie przytaczam jednakże jako wiedzy powszechnie dostępnej) lub przed powędrowaniem elektoratu w stronę właśnie należycie rozumianego komunizmu?!

 8. Jeżeli głosami Konfederacji wygrał by tęczowy Rafał, to tylko idiota by wierzył, że to ma szansę przetrwać. Bąkiewicz nie na darmo takie wiadomości pisze. Po prostu ludzie, którzy biorą udziały w marszach, nie mogą uwierzyć, że śliski poseł Wilk robi gałę platformie i lewicy.
  Przecież ten elektorat nigdy już do was nie wróci kretyni, bo Rafał będzie ciągle mówił teraz o obniżaniu podatków, bo jest to teraz modne.
  Im więcej oddacie głosów na Rafała, tym więcej stracicie na zawsze. Na DudĘ mogliście mówić, że nie ma ideologi lewackiej i nie szczuł na marszach niepodległości, więc trzeba zrobić wszystko aby Rafał się wywrócił.
  A tak to w jednym szeregu z feministkami, KODem, komuchami staje np ten Wilk. Ten Wilk powinien oberwać w mo*dę za to gadanie pro-platformerskie, a nie będzie trudno z tym, bo na spotkaniach nie macie za dużo ochrony.

 9. „Bąkiewicz ma duszę”-prawda, ale WSTYD, że jest twarzą Marszu Niepodległości (czy musi być?!), a jeszcze co potrafi wygadywać, nie mówiąc JAK TO ROBIĆ! (np.per „KRZYSIEK” o PANU Bosaku) to już OŚMIESZA PAJACUJĄCYCH [już też!] Jego koleżków-red. Rolę i Szlachtowicza – a’propos Ci Panowie z wRealu24 sprowadzą swoją TV w gówniarstwo, szkoda.

 10. Trzaskowski nie ma żadnego programu gospodarczego, ani żadnego innego programu. To zestaw pustych haseł i komunałów, niemających najmniejszego znaczenia po wyborach. To stara i sprawdzona zasada PO: „Dwa razy obiecać to jak jeden raz spełnić obietnicę” jak mówili przy ośmiorniczkach u „Sowy i Przyjaciół” w Warszawie notoryczni „polityczni menele” z PO, Sikorski i Rostowski.

 11. Krytyka Schetyny pod adresem Dudy za jego wizytę w Waszyngtonie: „Dlaczego nie zapytał o zgodę pani kanclerz Merkel?”. Dla „szwabskich sługusów” z PO, od Tuska przez Schetynę i Budkę, do Trzaskowskiego i Kidawy, „Ciotka Makrela” to ostatnia, najwyższa instancja i „polityczne bóstwo”.

 12. Propagandowym cwaniakom i fałszerzom z PO chodzi o okłamanie na dużą skalę emerytów w całej Polsce. Tak aby wpłynąć na wynik wyborów. Kampania dezinformacyjna w internecie przeciwko elektoratowi Dudy, aby nie iść na drugą turę wyborów. Argument, że jeśli ktoś głosował w pierwszej turze na Dudę, to głos przechodzi automatycznie z pierwszej tury na drugą jest świadomym kłamstwem. W drugiej turze trzeba ponownie iść na wybory. Zdradziecka „Platforma Obywatelska” wspomagana przez dawnych funkcjonariuszy SB, z braku pomysłów na przyszłą Polskę i z braku programu, postawiła na dezinformację. Nie pierwszy raz. Czy autorem tej dywersji jest typ.ek, kierownik „SokuzBuraka”, który jest w sztabie Trzaskowskiego, a jednocześnie pracuje u niego w warszawskim ratuszu? Sprawa jest niezwykle poważna, bo może grozić nawet wyborczą przegraną, wymaga natychmiastowej akcji wyjaśniającej w mediach, aby wszyscy obywatele mieli pewność, że uczestnictwo w pierwszej turze nie zwalnia z uczestnictwa w drugiej turze wyborów.

Comments are closed.