Tusk zaprasza Kaczyńskiego na… spacer. „To dobra chwila, aby uwolnić Andrzeja i Rafała od naszych sporów i emocji”

Donald Tusk, Jarosław Kaczyński Źródło: Wikiepdia, collage
Donald Tusk, Jarosław Kaczyński Źródło: Wikiepdia, collage

Donald Tusk zwrócił się z nietypową propozycją do Jarosława Kaczyńskiego. Były premier zaproponował prezesowi PiS… spacer.

Jeszcze kilka miesięcy temu Donald Tusk był namawiany do startu w wyborach prezydenckich. Były premier jednak odmówił i stwierdził, że polskiej polityce potrzebna jest zmiana pokoleniowa.

Zdaniem Tuska Polacy potrzebują zmiany, aby odciąć się od konfliktów z początków III RP. W sobotę były premier, a obecnie szef Europejskiej Partii Ludowej zwrócił się z zaskakującą propozycją do Jarosława Kaczyńskiego.

Tusk zaproponował Kaczyńskiemu spotkanie i długi wspólny spacer.

– Chodźmy Jarosławie na długi wspólny spacer, pogadamy o dawnych czasach. To dobra chwila, aby uwolnić Andrzeja i Rafała od naszych sporów i emocji – stwierdził Tusk.

– I nie musimy brać ochrony, ze mną będziesz bezpieczny – dodał były premier.

Co za cyrk! Duda i Trzaskowski biją się o to, który z nich bardziej nie lubi LGBT

Źródło: Twitter / TVN 24

11 KOMENTARZE

  1. Trzaskowski nie ma żadnego programu gospodarczego, ani żadnego innego programu. To zestaw pustych haseł i komunałów, niemających najmniejszego znaczenia po wyborach. To stara i sprawdzona zasada PO: „Dwa razy obiecać to jak jeden raz spełnić obietnicę” jak mówili przy ośmiorniczkach u „Sowy i Przyjaciół” w Warszawie notoryczni „polityczni menele” z PO, Sikorski i Rostowski.

  2. Trzaskowski powiedział: „Nie ma już Donalda Tuska w polskiej polityce…”. Po czym zadzwonił do Tuska, do Brukseli, po najnowsze instrukcje i sugestie, jak prowadzić kampanię wyborczą.

  3. Kampania dezinformacyjna PO i SB w internecie przeciwko elektoratowi Dudy, aby nie iść na drugą turę wyborów. Argument, że jeśli ktoś głosował w pierwszej turze na Dudę, to głos przechodzi automatycznie z pierwszej tury na drugą jest świadomym kłamstwem. W drugiej turze trzeba ponownie iść na wybory. Zdradziecka „Platforma Obywatelska” wspomagana przez dawnych funkcjonariuszy SB, z braku pomysłów na przyszłą Polskę i z braku programu, postawiła na dezinformację. Nie pierwszy raz. Czy autorem tej dywersji jest dup.ek, kierownik „SokuzBuraka”, który jest w sztabie Trzaskowskiego, a jednocześnie pracuje u niego w warszawskim ratuszu?

  4. a nikt nie napisal ze Donald powinien za wszystkie przestepstwa popenione przeciwko Polsce spacerowac w wiezieniu? I czemu tam nie jest?

  5. Alternatywna przyszłość: Trzaskowski wygrywa wybory, po zaprzysiężeniu rozwiązuje sejm (naturalnie w obronie demokracji, przed siłami faszystowskimi) ma pełne poparcie Brukseli. Po rozpisaniu wyborów PiS i PO zgarniają po 30%, partia Hołowni 20%, Konfederacja 10%, reszta – lewica i PSL mają 10%. Powstaje rząd koalicyjny PO + Chołownia + Konfederacja (Korwin w 2019 roku powiedział, że nie wykluczy współpracy z platformą przy zbieżności programów). Premierem zostaje Tomasz Grodzki (w nagrodę – za opóźnianie terminu wyborów), ministrem kultury Kidawa (za straty moralne), Bosak – ministrem sportu (coś trzeba dać tej Konfederacji) – i oby taki scenariusz nigdy się nie wydarzył.

Comments are closed.