Hołownia szuka pracy i zakłada partię: „Czy moje fundacje znowu mnie przygarną?”

Hołownia
Szymon Hołownia Źródło: PAP
REKLAMA

Szymon Hołownia ostatnio szukał pracy. Magazyn „Press” donosił, że były gwiazdor TVN chciałby wrócić do prasy. „Czy ktoś zechce, żebym znowu gdzieś pisał, czy moje fundacje znowu mnie przygarną?” – mówił podczas powyborczego streamu.

Wygląda jednak na to, że „niepartyjny” projekt Hołownia będzie wciąż próbował swoich sił na polskiej scenie. Po tym jak na rzekomo niepartyjnego kandydata nabrało się 13,87 proc. wyborców, gwiazdor TVN ogłosił powstanie ruchu Polska 2050. Teraz idzie dalej i przekształca go w partię polityczną.

Były gwiazdor TVN-u zajął trzecie miejsce w pierwszej turze wyborów prezydenckich.

REKLAMA

Ze wspaniałego poruszenia, które złożyło się na kampanię prezydencką powstanie ruch społeczny i obywatelski w formie stowarzyszenia o nazwie „Polska 2050” – zapowiadał Hołownia.

Teraz były gwiazdor TVN-u snuje plany na wybory parlamentarne w 2023 roku. „Ruch Polska 2050 wystartuje w najbliższych wyborach, dlatego nie wykluczam przekształcenia jego części w partię polityczną. Po dwudziestu latach XXI w. czas już na coś innego w polskiej polityce. My nie idziemy tego systemu zniszczyć, tylko go reformować. #Polska2050” – przekonywał „antysystemowiec”.

Zaledwie 2,5 godz. wcześniej Onet opublikował sondaż parlamentarny IBRiS, uwzględniający „ruch Hołowni”. Z badnia wynika, że gdyby wybory parlamentarne odbyły się w najbliższą niedzielę, liderem pozostałby PiS z wynikiem 38 proc. Na drugim miejscu znalałaby się Koalicja Obywatelska, czyli PO, Nowoczesna, Inicjatywa Polska i Zieloni z poparciem rzędu 23,6 proc. W sondażu ankietowani mogli wskazać także – wówczas jeszcze ruch – Szymona Hołowni. Formację byłego gwiazdora TVN-u poparło 11,9 proc. badanych.

Z sondażu wynika, że do Sejmu weszłyby także Konfederacja z wynikiem 7,3 proc. Takie samo poparcie uzyskałaby Lewica. Tuż nad progiem znalazłaby się także PSL – Koalicja Polska – 5,2 proc.

Źródła: Onet/Twitter/nczas.com

REKLAMA