Trzaskowski odpowie za finansowanie lewackich ekstremistów?

Kampania wyborcza jeszcze na dobre nie została wznowiona, a Rafał Trzaskowski już ma pierwsze kłopoty. Foto: PAP
Rafał Trzaskowski Foto: PAP

Roty Marszu Niepodległości domagają się od Prokuratora Generalnego Zbigniewa Ziobro, żeby postawił w stan oskarżenia Rafała Trzaskowskiego. Chodzi o finansowanie przez warszawski ratusz organizacji związanych ze skrajną lewicą, w tym Antify. Stworzono petycję, którą poparł Stanisław Michalkiewicz.

W petycji wskazano na „co najmniej” dwie sprawy, którymi pilnie powinien zająć się wymiar sprawiedliwości. Jak podkreślono, za urzędowania Rafała Trzaskowskiego stołeczny ratusz finansował skrajnie lewicowe organizacje ekstremistyczne.

Tylko w 2019 roku przeznaczono na ten cel 3,6 mln zł z kieszeni mieszkańców Warszawy. Twórcy petycji domagają się, by Rafał Trzaskowski wyjaśnił to przed sądem.

Ze środków tych m.in. zorganizowano warsztaty „Taktyki miejskie/uliczna gimnastyka, czyli techniki działania grupowego”. W skład komitetu organizacyjnego weszły organizacje o charakterze anarchistycznym.

Jak podkreślają autorzy petycji, to „ jasno wskazuje, że chodzi o szkolenie bojówek ulicznych, prowadzących swój „demokratyczny dialog” metodami uznawanymi powszechnie za terrorystyczne”.

„W świetle tego co obecnie dzieje się za sprawą anarchistycznych bojówek w Zachodniej Europie i Stanach Zjednoczonych, zasadnym staje się pytanie, jakim prawem pieniądze polskiego podatnika są marnotrawione na finansowanie grup marzących o destabilizacji ładu konstytucyjnego w Polsce?” – czytamy.

Autorzy petycji podkreślili, że wymiar sprawiedliwości inaczej traktuje polityków, artystów, dziennikarzy niż zwykłych obywateli.

„Jest mi ogromnie przykro, że w XXI wieku polski Wymiar Sprawiedliwości wydaje się nie przestrzegać demokratycznej zasady równości obywateli wobec prawa. Świadectwem tego jest choćby fakt, że Rafał Trzaskowski do dnia dzisiejszej nie stanął przed sądem. Jako obywatel oczekuję, że w związku z haniebnymi nadużyciami Prezydenta Warszawy zostaną wszczęte stosowne postępowania prokuratorskie i sądowe. Defraudacja publicznych pieniędzy wydanych na szkolenia dla grup terrorystycznych jest moim zdanie wystarczającym powodem, by takie postępowanie niezwłocznie uruchomić” – napisano.

Twórcy petycji domagają się od Prokuratora Generalnego jak najszybszego postawienia Rafała Trzaskowskiego w stan oskarżenia. Chcą, by „pod bacznym okiem obserwujących go mediów mógł przed sądem dowieść swojej niewinności”. Ponadto wnioskują także o „zbadanie innych zaniedbań, jakich dopuścili się pozostali przestępcy z pierwszych stron gazet”.

Apel do Prokuratora Generalnego poparł m.in. Stanisław Michalkiewicz. Petycję można podpisać tutaj.

Źródła: Facebook/roty.pl

Comments are closed.