Unia „wspomoże” tylko sympatyków LGBT. Spurek i eurokraci grożą Polsce

Unia chce zmusić polskie samorządy do promowania ideologii LGBT. Zdjęcie: EPA/OLIVIER HOSLET Dostawca: PAP/EPA.
Unia chce zmusić polskie samorządy do promowania ideologii LGBT. Zdjęcie: EPA/OLIVIER HOSLET Dostawca: PAP/EPA.

Unijna Komisja Praw Kobiet i Równouprawnienia (FEMM) chce zawieszenia funduszy regionom, które deklarują sprzeciw wobec szerzenia ideologii LGBT. W czwartek Charles Michael, szef Rady Europejskiej, ma przedstawić propozycję budżetu UE na lata 2021-2027.

„Wzywamy Komisję Europejską do zawieszenia finansowania funduszy strukturalnych w regionach, w których byłyby one wykorzystywane na działania przeciw LGBTI+, co narusza wartości UE” – czytamy w opinii przygotowanej przez austriacką europoseł Evelyn Regner.

Opinię FEMM przyjęto większością głosów 24 „za” do 6 „przeciw”. 3 osoby „wstrzymały się”. Wyniki głosowania ogłoszono wczoraj.

Eurokraci chcą uzależnić unijny budżet od stopnia przestrzegania zasad „praworządności”. Grożą, że Europarlament nie zatwierdzi go, jeśli tak się nie stanie. FEMM chce też zawiesić fundusze regionom, które deklarują się jako „strefa wolna od LGBT”.

Z doniesień RMF FM wynika, że w Brukseli narasta oburzenie wobec rzekomo „pogłębiającej się w Polsce z powodu przyzwolenia władz atmosfery nienawiści do osób LGBT”. W czerwcu unijna komisarz ds. praworządności Vera Jourova stwierdziła, że UE „nie może finansować projektów w miastach, które łamią podstawowe wartości”. Wcześniej Komisja Europejska wysyłała też listy do marszałków regionów sprzeciwiających się tęczowej indoktrynacji, żądając wyjaśnień.

Ostateczna treść raportu Lópeza Aguilara na temat praworządności w Polsce zostanie uzgodniona w przyszłym tygodniu. Z doniesień RMF FM wynika, że „jest duża presja eurodeputowanych, aby znalazł się w nim zapis, iż polityka spójności nie może dyskryminować”.

– Byłoby to ostrzeżenie i wezwanie Komisji Europejskiej do wyciągania konsekwencji wobec regionów, które wprowadzają takie strefy – mówił cytowany przez portal radia rozmówca w PE.

Głos w sprawie zabrała także europoseł Sylwia Spurek. „Komisja FEMM w opinii do raportu nt. praworządności w PL postuluje zawieszenie środków UE dla regionów, które przyjęły uchwały anty-LGBT. Czy sprawiedliwe i słuszne jest korzystanie ze środków europ. przez tych, którzy kwestionują wartości UE? Nie sądzę” – stwierdziła na Twitterze.

Uchwały polskich samorządów

To kolejna próba wprowadzenia siłą, tym razem tęczowej, ideologii. Tymczasem Wojewódzki Sąd Administracyjny w Krakowie po raz kolejny odrzucił skargę byłego szefa Sylwii Spurek, Adama Bodnara. Rzecznik Praw Obywatelskich zaskarżył uchwały samorządów o „przeciwdziałaniu ideologii LGBT”. Sąd uznał, że uchwała nie zmienia dotychczasowych stosunków prawnych, z których można wywodzić nakaz wiążącego sposobu zachowania lub działania. W ocenie sądu uchwała zawierająca deklarację światopoglądową zgodną z poglądami większości radnych nie może być zatem przedmiotem jego kontroli. Nie ma też charakteru dyskryminującego jakąkolwiek z grup.

Źródła: RMF FM/nczas.com/Twitter

13 KOMENTARZE

 1. jesli szpurek jest dewiancka obywatelka Polski, to spelnia wymogi unijne, reprezentuje zboczenia w naszym kraju,kolejnych zboczencow nam nie potrzeba.

  • co stolyca to stolyca, w stolycy już wprowadzono wartości unijne, kierowcy na niemieckich usługach to ćpurki, już ćpają, tak że W-wa, nie ma się co martwić o dotacje, a resztę dołoży szambolan, a jak wygra, to będzie miał nieograniczony dostęp do naszych pieniędzy, czyli do budżetu

 2. Składka stop. W takiej proporcji, w jakiej grozi nam się obniżeniem wsparcia. A najlepiej to rozeznać możliwości PolExitu.

 3. Też tak macie? – kiedy widzę słowo Spurek, mój mózg uparcie odczytuje to: Rozporek
  Nie żebym nabijał się z nazwiska, chodzi mi o pojawiające się natychmiastowe skojarzenia.

 4. To Polska powinna ogłosić zwolnienie tych bojkotowanych regionów z podatków na UE i nałożyć równoważną kwotę na regiony, które tą pomoc z UE dostają. :-))))))))))))))))))

 5. Nie rozumiem dlaczego polski rząd nie przypomni że ratyfikowaliśmy Traktat Lizboński w połączeniu z protokołem brytyjskim i de facto nie podlega w tej kwestii prawu UE – w tej chwili jesteśmy jedynym państwem UE które ma legalną możliwość odrzucenia deklaracji ideologicznych LGBT.

 6. Droga Unio, nie masz się co martwić – LGBT ma się w Polsce całkiem dobrze. Nooo, nie tak jak w rdzennych państwach Unii, ale dajcie nam jeszcze trochę czasu.
  Aż… wypieprzymy całą tę ideologię za Odrę. U nas będą tylko homosie i lesbijeczki. Aa! oraz biiiii – no jak mogłem zapomnieć o posłance Żukowskiej?

 7. Pani Spurkowa winna zaprosić bydlątka np. krowy, kozy itp. na manifestację – marsz protestu do Warszawy w obronie praw zwierząt hodowlanych i stanąć na czele takiego marszu z mianowanymi w regionach np. naczelnymi bykami czy krowami regionalnymi. I jak ładnie by brzmiało np. na czele marszu widzimy Naczelną Krowę Podkarpacia albo Naczelnego Byka Warszawy.

 8. ależ jak najbardziej należy postąpić wg modlitw pani europoseł a następnie zawiesić składkę w owych regionach i pozbawić przywilejów formalno prawno fiskalnych względem firm z eurosojuza

Comments are closed.