Córka Dudy nie oddała głosu? Kancelaria Prezydenta tłumaczy zajście

Kinga Duda/fot. PAP/Jacek Turczyk
Kinga Duda/fot. PAP/Jacek Turczyk

Dziennikarze żyją faktem, że Kinga Duda nie oddała głosu w wyborach. Teraz Kancelaria Prezydenta tłumaczy się ze skandalu.

Media obiegła wiadomość, że Kinga Duda poszła z rodzicami na wybory… ale nie oddała głosu. Sprawa wywołała spore kontrowersje, bo jej ojciec przyznał, że różnią się w poglądach.

Dziennikarze ruszyli po komentarz do zajścia do Kancelarii Prezydenta. Błażej Spychalski, rzecznik Kancelarii Prezydenta, próbował gasić pożar twierdząc, że to wszystko przypadek.

Przypomnijmy: Kinga Duda pojawiała się w komisji wyborczej w Krakowie, podeszła do stołu komisji wyborczej, pokazała dowód osobisty, ale odeszła bez karty do głosowania.

Co na to rzecznik prezydenta?

Rzeczywiście było zamieszanie, ponieważ Kinga w pierwszej turze głosowała w Londynie i stamtąd miała zaświadczenie, które pokazała w Krakowie. Był w nim jednak numer paszportu, a Kinga miała ze sobą dowód osobisty. Dlatego musiała wrócić do domu po paszport – przekonuje Spychalski.

Rzecznik zapewnił, że Kinga później wróciła z paszportem i oddała głos, „ale już bez obecności mediów”. – Zagłosowała zgodnie z prawem – zapewnił Spychalski.

Źródło: Wirtualna Polska

14 KOMENTARZE

  1. Oj … nadal nie ma wyników wyborów. :D coś tam się kręci na ostro. TVP nie informuje jakoś o druzgocącej przewadze kandydata. :D

  2. nie mozna nic napisac o zydkach na tymsmiesznym portaliku?czy przestepstwem jest stwierdzenie faktow???????????

  3. Młoda Kornhauserówna tak dziś pięknie broniła LGBT na wiecy wyborczym tate Dudełe. Obrzydliwość. Oto właśnie PiS tą ustawką puszcza oko do tęczowej zarazy niby przypadkiem a tłuszcza klaszcze i krzyczy Kinga! Kinga! PiS jest tak prawicowy jak „prawica” w Europie zachodniej.

    • Szum medialny nudzących się dziennikarskich hien. Już koronowirusa nie ma ! A śmiertelność i szczyt zachorowań w Polsce jest największy. Prezes powiedział, że pandemii nie ma -to nie ma …niczym Łukaszenko.

  4. Zabawne, ze prawie połowa wyborców Konfederacji poprała gostka, których wnosił o delegalizację Marszu Niepodległości, który szedł w gej paradzie…

  5. Ona (patriotka ojca swego- skaucika krzyczącego) już po polsku nie potrafi mówić tylko z angielskim akcentem i nasiąknięta tolerancją i poszanowaniem dla…murzynów i Innuitów. PiS-owska karykatura patriotyzmu.

Comments are closed.