Mosbacher przywołuje do porządku Macierewicza. Ambasador USA wskazuje PiS miejsce w szeregu

Antoni Macierewicz, Georgette Mosbacher Źródło: PAP, collage
Antoni Macierewicz, Georgette Mosbacher Źródło: PAP, collage

Georgette Mosbacher, ambasador USA w Polsce, skomentowała słowa Antoniego Macierewicza o „kłamstwach TVN, agenturze WSI oraz kłamstwie smoleńskim”. Nazwała je „godnymi pożałowania”.

Antoni Macierewicz zwrócił się na Twitterze do wyborców Platformy Obywatelskiej. Padły oskarżenia o „zdradę i zaprzaństwo”.

„Obrona kłamstw TVN i agentury WSI, finansowanie prześladowców księdza Blachnickiego i kłamstwa smoleńskiego, wspieranie interesów rosyjskich i niemieckich, propaganda LGBT i pedofilii, demoralizacja dzieci i niszczenie rodziny, walka z Kościołem i naszą tradycją narodową, likwidacja WOT, IPN, CBA, polskiego sądownictwa i telewizji publicznej, a w rezultacie niepodległości to program, który chce się narzucić Narodowi Polskiemu. Dla mnie to zdrada i zaprzaństwo” – napisał Macierewicz.

Na wpis zareagowała Georgette Mosbacher, która ma w zwyczaju bronić TVN-u za każdym razem, gdy jakiś polityk wyrazi nieprzychylne zdanie o stacji.

„W mojej ocenie tego typu dzielące i nienawistne wypowiedzi są okropne i godne pożałowania. Każdy przyzwoity człowiek powinien odrzucić tego rodzaju retorykę!” – napisała na Twitterze.

Nie ma co oceniać wpisu Antoniego Macierewicza – ten człowiek zniknął jakiś czas temu z poważnej polityki. Trzeba go oczywiście rozliczyć za komisję smoleńską, ale nie warto się zajmować jego komentarzami.

Warto jednak pochylić się nad wpisem Georgette Mosbacher. Naprawdę dziwna jest to strategia dyplomatyczna, by usadzać gospodarzy państwa w którym się gości za pomocą wpisów zakończonych wykrzyknikiem. To  wciąż jeszcze ambasador, czy już gubernator? Na tego typu skandaliczne komentarze Mosbacher pozwala sobie nader często, a rząd nic z tym nie robi.

16 KOMENTARZE

 1. Że Mosbacher za dużo sobie pozwala, to fakt, ale że Macierewicz od dawna w rządzie nie jest to drugi, więc nie musi to być połajanka Polski, a samego Macierewicza.

 2. Macierewicz niestety jest durniem i dostaje to na co sobie zasłużył.
  Natomiast Stany zamieniają się w lewacką dzicz i to tak prawdę mówiąc dobre wieści dla Polski.

 3. Polska to obecnie potega na miare Gwatemalii w hierarchi USA. Kolonialny status za rzadow piss. Brawo za dobre slowa pani Mosbacher. 447 beda placic na kolanach, mieli czas do wyborow.

 4. To już naprawdę jest zabawne jak pisowscy lokaje dostają zjebke za zjebką od kogoś takiego jak ta ‚burdel madame’ i wychodzą na jeszcze większych durniów niż są. Kultowe.

 5. Odpowiedź zaatakowanego, za onet:

  „Szanowna Pani Ambasador, w polemice z PO, którą Pani zaatakowała, napisałem prawdę i tylko prawdę. Odnoszę wrażenie, że nie są Pani znane okoliczności śmierci ks. Blachnickiego i Jego inwigilacji przez SB; nie zna pani roli agentury komunistycznej w powstaniu TVN; nie zapoznała się Pani z kartą LGBT Plus promującą seksualizację dzieci” – napisał Macierewicz.
  „na te zjawiska powinien zareagować każdy przyzwoity człowiek”.

  Czyżby się mylił?
  Co na to Aambasadorka?

 6. A co nas obchodzi twoja ocena. Kim Ty jesteś i co sobą reprezentujesz żebyśmy musieli czytać twoje pożal się Boże stanowisko w tej nie twojej sprawie. Najpierw Azari teraz ta mądraluje się jak by była jakąś wyrocznią. Zamilcz kobieto i zajmij się swoimi sprawami a nasze podwórko zostaw nam my sobie bez Ciebie świetnie poradzimy. Znalazła się drugą Greta którą ma na każdy temat coś do powiedzenia. Zbytnio przejełas się swoją rolą . Wiedz że Polacy zapamiętają Ciebie jako złą kobietę nie stety.

Comments are closed.