Kolejny dobowy rekord wykrytych zakażeń w Polsce. Ministerstwo Zdrowia podało liczby

Transport pacjenta z podejrzeniem koronawirusa / Fot. PAP
Transport pacjenta z podejrzeniem koronawirusa / Fot. PAP

Trzeci dzień z rzędu padają rekordowe liczby wykrytych zakażeń od początku epidemii koronawirusa w Polsce.

W piątek MZ informowało o 657 potwierdzonych zakażeniach i 7 zgonach, a w czwartek o 615 zakażeniach i 15 zgonach. W sobotę mamy 658 zakażeń i 5 zgonów. To najwyższy dobowy bilans od początku epidemii w Polsce.

– Mamy 658 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw: śląskiego (214), małopolskiego (157), mazowieckiego (60), łódzkiego (42), wielkopolskiego (39), podkarpackiego (26), lubelskiego (18), pomorskiego (17), warmińsko-mazurskiego (17), dolnośląskiego (15), zachodniopomorskiego (15), kujawsko-pomorskiego (11), lubuskiego (9), opolskiego (7), świętokrzyskiego (7) i podlaskiego (4) – podało Ministerstwo Zdrowia.

– Z przykrością informujemy o śmierci 5 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 94-M Krapkowice, 82-M Gliwice, 55-M Chorzów, 71-K, 86-K Racibórz. Większość osób miała choroby współistniejące.

– Liczba zakażonych koronawirusem: 46 346/1 721 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Co nas czeka? Szumowski zabiera głos ws. wzrostu zakażeń. Obostrzenia, kwarantanna, wesela, maseczki

9 KOMENTARZE

 1. Ta, kolejny dobowy rekord kataru bezobiawowego. Rocznie w Polsce umiera około 380 000 ludzi, można się spodziewać że niebawem wpiszą, że wszyscy umierają na koronawirusa. Wyobaźmy sobie nagłówek „Rekord wszechczasów – w roku 2020 umarło na koronawirusa w Polsce już 200 000 ludzi”, szary leming zaleje sobię kufę cementem ze strachu.

  • Musisz się przekonać na własnej skórze że to nie są żarty z tym wirusem. Jedynie się mogę zgodzić że jest rozsiewany sztucznie ale nie że go nie ma wcale.

 2. Terror pandemiczny ma zdusić w ludziach opór przed

  Zielnym Ładem (zakaz ogrzewania domów węglem, likwidacja energetyki węglowej i nieuchronny wzrost cen energii elektr., ustawowe zmniejszenie dopuszczalnej odległości wiatraków od domów),

  przed 447 (za chwile mogą dziać się jakieś transfery majątkowe oraz podwyżki podatków)

  zakaz Bożego Narodzenia (skoro można było zlikwidować Wielkanoc przy poparciu biskupów to dlaczego nie Boże Narodzenie?),

  zakaz ślubów,

  zakaz mięsa.

 3. Już wkrótce znów nam założą kagańce na twarze i pozamykają w domach. Gospodarki świata muszą upaść by odrodziła się nowa władza, NWO…. Kto ma uszy niech słucha a kto ma oczy niechaj patrzy bo wróg już stoi u bram… Kończy się normalność a zaczyna paranoja i zamordyzm.

 4. wczoraj 657 zarażonych na 35 tys badanych, a wcześniej w marcu,kwietniu 200-300 zarażeń na 5-8 tys badanych. Wielka mi pandemia … Jest lepiej niż było a media gównianego ścieku mają zlecenie „dymać” tę plandemię ile się i potem sprzedawać lub za darmo wpychać szczepionki z czipami…

Comments are closed.