Grzegorz Braun
Grzegorz Braun
REKLAMA

Grzegorz Braun z Konfederacji zaapelował do polskich władz, by działały zgodnie z polskimi interesem narodowym, czyli grali na wzmocnienie Białorusi jako sąsiada, a nie jej osłabienie.

Braun przypomniał, że w niedzielę odbędą się wybory prezydenckie na Białorusi i – jak ostrzegał – „grozi destabilizacja sąsiadującego z nami, a nie wrogiego nam z zasady, państwa”.

Wzywamy pana prezydenta, by stojąc na straży bezpieczeństwa Najjaśniejszej Rzeczypospolitej i narodu polskiego, nie dopuścił do wyprowadzania jakichkolwiek aktywów państwowych, ze szczególnym uwzględnieniem Wojska Polskiego poza granice Rzeczypospolitej Polskiej – mówił.

REKLAMA

Mińsk – Warszawa

Bez wahania wznoszę hasło: 'Mińsk-Warszawa, wspólna sprawa’. Nasza suwerenność wzajemnie się warunkuje. Istnienie państwa białoruskiego leży w najgłębiej pojmowanym interesie narodowym. To polska racja stanu tego wymaga, abyśmy nie cieszyli się, kiedy pod znakiem zapytania staje istnienie co najmniej jednej jeszcze stolicy pomiędzy Moskwą a Warszawą – mówił Braun.

Powinniśmy zawsze pamiętać o naszych rodakach, którzy chcą być Polakami, którzy nigdy nie wyjechali za granicę, bo to granica wyjechała za nich – kontynuował.

Musimy o tym pamiętać, musimy być asertywni w tej kwestii. W żadnym wypadku nie powinniśmy grać na destabilizację, któregokolwiek z naszych sąsiadów – zaznaczył poseł Konfederacji.

O temacie Białorusi Braun mówił podczas konferencji prasowej po zaprzysiężeniu prezydenta Andrzeja Dudy na drugą kadencję. Pozostałe wątki z konferencji dostępne w poniższym artykule.

Konfederacja ocenia orędzie Dudy. „Czasy są niespokojne. Nie wysyłajmy naszych żołnierzy za granicę” [VIDEO]

 

REKLAMA