Policja weszła do ratusza Trzaskowskiego. Na polecenie prokuratury

Rafał Trzaskowski. Foto: PAP
Rafał Trzaskowski. Foto: PAP

Na polecenie prokuratury we wtorek do MPWiK i urzędu miasta weszła policja, która zabezpiecza dokumenty w związku z awarią w oczyszczalni „Czajka”; deklarujemy pełną gotowość do współpracy – poinformowała rzeczniczka stołecznego ratusza Karolina Gałecka.

„Na polecenie prokuratury do MPWiK oraz UM Warszawa weszła po godz. 17.00 policja, która zabezpiecza dokumenty. Deklarujemy pełną gotowość do współpracy. Mamy nadzieję, że organy ścigania z pełną starannością i w trosce o ustalenie prawdy przeanalizują zgromadzony materiał” – napisała we wtorek wieczorem na Twitterze Gałecka.

Prokuratura Regionalna w Warszawie wszczęła śledztwo ws. niedopełnienia obowiązków służbowych przez urzędników po awarii w oczyszczalni „Czajka”. Badany jest także m.in. wątek sprowadzenia niebezpieczeństwa dla życia i zdrowia wielu osób. W Prokuraturze Okręgowej Warszawa-Praga badany jest z kolei wątek sabotażu po zawiadomieniu z MPWiK.

O wszczęciu śledztwa poinformowała we wtorek po południu rzeczniczka Prokuratury Regionalnej w Warszawie.

O awarii kolektora przesyłającego ścieki z lewobrzeżnej Warszawy do oczyszczalni „Czajka” i prowadzonym w związku z tym zrzucie ścieków do Wisły prezydent stolicy Rafał Trzaskowski poinformował w sobotę. Poprzednia awaria oczyszczalni „Czajka” – w efekcie, której nieczystości płynęły do rzeki – miała miejsce rok temu. Śledztwo w tej sprawie również prowadzi Prokuratura Regionalna w Warszawie. (PAP)

Za kolejną awarią „Czajki” mogą stać terroryści? Tak twierdzi MPWiK

10 KOMENTARZE

 1. sRAMBO

  Niechże się schowa Sylwester Stalone!
  Nikim jest taki bohater, jak on!
  Rambo wymięka przy pięknym Rafale.
  Bo Rafał wcale nie mięknie przy kale!
  Już miał zakładać w Polsce nowy „Ruch”.
  Ale zakłada z klejem taśmy, zuch!
  Rambo najwyżej gryzł się do krwi z mamą.
  A z „Czajką” gryzie się (do Wisły) sRAMBO!!!

 2. Kaczafi i jego siepacze przegryźli kolektory, ażeby dokuczyć panu Trzaskowskiemu w tworzeniu nowej apartyjenej partii wewnątrz PeŁo- istny cyrk.

 3. Szambolej to pajac, a nie gospodarz miasta Warszawy. Rabiej zajęty czym innym, szuka przepychacza do rury no i szambo wylało aż Wisłę zatruło. Teraz Szmbolej bredzi o terrorystach z Nowogrodzkiej (Mafii Kartofla), którzy zatkali kanał ściekowy.

 4. To spłynęły myśli naszych polityków, intelektualna kloaka decydentów, zasrane plany pieniły się na wierzchu, moralna zgnilizna po Ryżym i Dojnej Zmianie, słowne bździny-obiecanki, ściemy, przekręty, afery, efekt rżnięcia głupa, wyborcza kiełbasa, obyczajowe bagno, bezwstydna chciwość, popłuczyny po sprawiedliwości, uczciwości, skromności…cały smród zdegenerowanej klasy politycznej.

Comments are closed.