Jedni kradli bezczelnie, drudzy poprzez tworzenie zbędnych posad. Korwin-Mikke bezlitosny dla PO, PiS-u i PSL

Janusz Korwin-Mikke. Foto: PAP
Janusz Korwin-Mikke. Foto: PAP

W ostatnich dniach Polską zatrzęsły kolejne informacje o państwowych posadach dla osób politycznie związanych z Prawem i Sprawiedliwością. Janusz Korwin-Mikke z Konfederacji przypomina, że „PO kradła bezczelnie”, a PiS do spółki z PSL podatników „okrada poprzez tworzenie zbędnych posad”.

Prezes partii KORWiN odnosi się do żony wiceministra cyfryzacji Adama Andruszkiewicza – Kamili, która została prezesem Fundacji Agencji Rozwoju Przemysłu. Po kilku dniach masowej krytyki i oskarżeniach o nepotyzm ze stanowiska zrezygnowała.

Korwin-Mikke wskazuje, że fundacja, która ma się zajmować „promocją społecznej odpowiedzialności biznesu, pomocą ofiarom katastrof i klęsk żywiołowych oraz osobom poszkodowanym podczas pracy w przemyśle” jest zwyczajnie niepotrzebna.

„Jest ona, rzecz jasna, całkowicie zbędna, a nawet szkodliwa – bo ma namawiać businessmenów, by kierowali się nie zyskiem, lecz „odpowiedzialnością społeczną”; co jest nonsensem, bo nie od tego są przedsiębiorstwa. Co ciekawe: p. Andruszkiewiczowa ma pewne kwalifikacje – czyli urodę. Co do innych: jest absolwentką rusycystyki. Nie znaczy to, że uczenie się rosyjskiego nie rozwija umysłowo – natomiast na takie studia na ogół nie idą osoby, zwłaszcza kobiety, z talentami managera” – pisze w felietonie Korwin-Mikke.

Zobacz także: Korwin-Mikke ocenzurowany. Jeden z tygodników odmówił zamieszczenia tego tekstu

Polityk przypomina również, jakie były kulisy przyznania ciepłej posady dla męża Kamili – Adama. „W styczniu 2019 roku został sekretarzem stanu w Ministerstwie Cyfryzacji. Też nie miał nic wspólnego z cyfryzacją czegokolwiek – ale PiS chciało rozbić środowisko narodowców w Sejmie i tą posadą kupiło wtedy p. Andruszkiewicza. Pewno PiSmeni plują sobie w brody, bo spowodowało to wejście osłabionych narodowców w KONFEDERACJĘ i w konsekwencji wejście ich do Sejmu już w większej liczbie (5 posłów)”.

„Co do nominacji p. Andruszkiewiczowej: od lat piszę, że PO bezczelnie kradła – natomiast PiS i PSL okradają nas poprzez tworzenie zbędnych posad z wysokimi pensjami i obsadzanie ich swoimi ludźmi. To są tak podobne partie, że PiS powinno przestać udawać „Prawicę” i wraz z PSL utworzyć partię „CENTRUM”; tak się zresztą kiedyś PiS (słusznie!) nazywało. Pozbywając się obydwu „przystawek”, czyli partyj pp. Jarosława Gowina i Zbigniewa Ziobry” – uważa Korwin-Mikke.

„Kradzieże są mniej szkodliwe: ukradną – i coś za to wybudują, dając pracę ludziom. Natomiast p. Andruszkiewiczowa nie tylko będzie brała te pieniądze – o co mniejsza – ale jeszcze (co gorsza!) będzie coś robiła, by nie czuć, że bierze je za darmo. Czyli będzie przeszkadzać ludziom w pracy, zmuszając do odpowiedzi na swoje listy i ankiety…” – pisze w felietonie na swojej stronie internetowej Janusz Korwin-Mikke.

Alfabet nepotyzmu w PiS. Tomasz Sommer punktuje kolesiostwo i układy [NCzasTV]

8 KOMENTARZE

 1. Nie zapominajmy, że „porozumienie centrum” kaczyńskich było finansowane przez bagsika i gąsiorowskiego (aktualnie wypoczywają w izraelu). Zapewne deskowy żeglarz nie na próżno wepchnął się do komisji żydowskiej. Już wie gdzie stoją konfitury…

 2. Stary dobry Korwin…ideowiec, nie to co te mydłki: Sośnierz, Bosak, Mentzen.
  ***PS. Nie przypominajcie mi co pisałem, bo wiem i pamiętam… a, że czasami fiśnięty…to swoją droga.

  • O, a teraz Jarun dla odróżnienia od Jaruna-Kaszubskiego Stolema, coś dla równowagi.
   A wszystko po to by zamydlić oczy, że działa na rozbicie Konfederacji.

   Spie.dalaj! Miej odrobinę honoru…
   Jarun, jeśli już musisz tu być, to przynajmniej nie oszukuj!

 3. NCzasie… komentowanie tutaj jest coraz bardziej bez sensu – tolerujecie podszywanie się pod obce nicki (raczej Jarun nie zna mojego maila), tolerujecie posiadanie wielu nicków (chyba nie pisze w 1 minucie z różnych IP?). A do tego za 3 m-ce wywalicie wszystkie komentarze do kosza, jak nie przymierzając onegdaj PO w sprawie referendum…

Comments are closed.