Dr Ozdyk: Niemcy nie wiedzą co zrobili Polakom! Czy kiedyś się dowiedzą? [VIDEO]

Foto: NCzasTV

Niemcy nie uczą się w szkołach o II wojnie światowej. Dr Sławomir Ozdyk o edukacji w Niemczech.

Niemcy nie czują empatii do Polaków za zbrodnie dokonane na nich podczas II wojny światowej. Co jest tego źródłem?

Dr Sławomir Ozdyk z Berlina udzielił wywiadu telewizji NCzasTV, który rzuca nowe światło na sytuację. Jak się okazuje młodym Niemcom bardzo selektywnie dozuje się wiedze o drugiej wojnie światowej.

– Druga wojna światowa kojarzy się Niemcom przede wszystkim z Holocaustem. To nie jest kwestia tego, że oni tak sobie wybrali, tylko z tym, że od X lat to się bardzo uwypukla. Idą ogromne środki na „promocję” Holocaustu, jako główna część II wojny światowej – wskazał dr Ozdyk.

– Marginalizuje się kwestie związane z 1939 rokiem, z paktem Ribbentrop-Mołotow, a uwypukla się te rzeczy, które uwypuklać się w obecnej narracji powinno – dodał dr Ozdyk.

Jak się okazuje dla młodych Niemców II wojna światowa zaczęła się w 1941 roku – od czasu napaści na Związek Sowiecki. Ponadto Niemców uczy się o zamachu na Hitlera i tworzy się w ten sposób legendę opozycji wobec rządów III Rzeszy.

Natomiast rasista, nienawidzący Polaków, który chciał obalić Hitlera stał się bohaterem narodowym, który trafia na pomniki.

30-lecie „Najwyższego CZASu!” Zapraszamy na VIII Konferencję Prawicy Wolnościowej

Źródło: NCzasTV

4 KOMENTARZE

  1. Jest legenda, która mówi o tym, że język niemiecki zniknie na zawsze. Oby to stało się jak najszybciej i po niemiecku precyzyjnie.

  2. To dr Ozdykowi redakcja (redaktor Sommer) akceptuje bebły z dvpy, że „…uwypukla się te rzeczy, które uwypuklać się w obecnej narracji powinno.” To znaczy powinno w czyim interesie? Bebłów według Ozdyka, w interesie Dojczów, czy Polaków i innych mordowanych w II WŚ?
    Panie Ozdyk, Panie Sommer – lecieliście sobie w ślinę, czy tylko z dzióbków sobie pijecie? Co na jedno wychodzi. zachowując waszą logikę.

  3. Po upadku III Rzeszy były propozycje, ażeby rozczłonkować Niemcy jako państwo, a Niemców po prosu wyeliminować, ażeby już nigdy nie zagrozili światu. Dzisiaj to Niemcy są potęgą i na razie nieśmiało sprzeciwiają się np. Amerykanom. Pytanie: jaki porządek w Europie stworzą Niemcy w przyszłości?

    • cel ten sam, byli Słowianie połabscy, teraz na wschodzie są już tylko Polacy, z którymi za pomocą polskojęzycznych i zdrajców od ponad tysiąclecia Niemcy chcą zrobić „porządek”

Comments are closed.