Minister Rolnictwa przeciwko Kaczyńskiemu. Ostatni krzyk Ardanowskiego przed dymisją?

Jan Krzysztof Ardanowski.
Minister Rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski. / foto: PAP

Tuż przed rekonstrukcją rządu w walkę PiS z hodowcami zwierząt futerkowych wciął się minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski. Minister wystąpił przeciwko swojej partii.

Rząd PiS prowadzi wojnę z branżą futrzarską. Obóz Jarosława Kaczyńskiego chce zabronić hodowli zwierząt futerkowych na futra.

Nieoczekiwanie swój własny rząd zaatakował minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski. Portal Onet dotarł do listu ministra do prezesa PiS.

– Wprowadzenie kontrowersyjnej ustawy krótko po wyborach, w których polska wieś przesądziła o wyborze Andrzeja Dudy na stanowisko prezydenta RP, a pół roku wcześniej o wygraniu wyborów parlamentarnych przez Zjednoczoną Prawicę wywoła bardzo poważne konsekwencje polityczne – brzmi fragment listu do Kaczyńskiego.

Ardanowski ostrzega prezesa, że jego plan nie tylko szkodzi branży, ale również grozi buntem elektoratu wiejskiego PiS. Sytuacja jest o tyle zaskakująca, że prezes PiS publicznie wystąpił jako obrońca zwierząt i jednoznacznie opowiedział się w sprawie losu branży.

W nagraniu na TikToku Kaczyński przekonywał, że każdy „przyzwoity człowiek” poprze jego pomysł i młodzieżówki PiS, która opowiada się z zmianami.

Wycofanie się teraz z swojej „Piątki dla zwierząt” podważyłoby pozycję i autorytet Kaczyńskiego w PiS. Niemniej minister postanowił ostrzec go w taki sposób, że list „wyciekł” do mediów.

Sprawa jest o tyle ciekawa, że „odwagi” przybyło ministrowi tuż przed rekonstrukcją rządu. Możliwe, że taki policzek dla Kaczyńskiego przed rekonstrukcją może wskazywać, że Ardanowski i tak był na wylocie.

Krzysztof Bosak odwiedził hodowlę norek. Propaganda PiS i Onetu nie wytrzymuje zderzenia z rzeczywistością [VIDEO]

Źródło: Onet

6 KOMENTARZE

  1. A tak na marginesie to czemu wolno będzie obdzierać króliki? Wie ktoś? Prezes ich nie lubi? Czy chodzi o to że w przeciwieństwie do norek nie jedzą resztek z rzeźni, które to resztki będą odtąd za ciężkie pieniądze utylizowac niemieckie firmy?

  2. Ja bym się nie zdziwił, jakby pis z poparciem prezydenta w podzięce za poparcie w wyborach, upaństwowili wszystkie gospodarstwa wiejskie.

Comments are closed.