Zrozpaczony rolnik: „Dajcie nam żyć, nie przeszkadzajcie” [VIDEO]

Rolnik apeluje, by zostawić jego branżę w spokoju.
Rolnik apeluje, by zostawić jego branżę w spokoju. (Fot. Twitter/screen)

W Polsce ważą się losy branż hodowli zwierząt. „Piątka dla zwierząt” firmowana przez Jarosława Kaczyńskiego trafi niedługo pod obrady Sejmu. Rolnicy w całej Polsce protestują. Jeden z nich podczas konferencji prasowej szczerze się popłakał.

Projekt PiS-u zakłada m.in. zakaz hodowli zwierząt futerkowych (oprócz królików) czy uboju rytualnego (ale nie ze względów religijnych). Jedni wskazują, że to krok w stronę ochrony zwierząt. Inni, że rząd zarżnie dobrze prosperujące branże, które przeniosą się zagranicę. Stracą nie tylko rolnicy, ale i firmy kooperujące z nimi, bo – jak wszystko w gospodarce – to naczynia połączone.

Rolnicy protestują na razie lokalnie. Publikują w mediach społecznościowych filmy, w których krytykują pomysły rządu. Zapewniają, że doskonale wiedzą, jak obchodzić się ze zwierzętami i nie dzieje im się krzywda. Że znają się na hodowli o wiele lepiej, niż lewicowi aktywiści, którzy w imię ideologii chcieliby ustawą jej zakazać.

Na jednej z konferencji prasowych nie wytrzymał rolnik. Podczas wypowiedzi przed kamerami szczerze się popłakał, za co od razu przeprosił.

Opamiętajcie się w tym wszystkim. Dajcie nam żyć, nie przeszkadzajcie. Nasza branża jest w tej chwili pogrążona w takim kryzysie, po covidzie, że naprawdę jest nam ciężko – mówił przed kamerami.

Wskazywał, że ma zaciągniętych sporo kredytów na funkcjonowanie firmy. Wg projektu PiS przedsiębiorcy dostaliby rok na zamknięcie hodowli. Kredyty mają zaciągnięte na kilkanaście lat.

Mi się już po prostu nie chce żyć, jak na to wszystko patrzę. 40 lat mojego życia dla państwo i co? Ktoś mi mówi won? – mówił, po czym uronił kilka łez.

„Piątka dla Zwierząt skończy się samobójstwami wśród ludzi. Nie mogę pojąć jak można wpaść na to żeby w czasie kryzysu zamiast stabilizować ceny na rynku mięsa to zrobić zapowiedź projektu, który zdestabilizuje rynek (zakazanie części eksportu = załamanie cen na rynku wewnętrznym)”
– skomentował Krzysztof Bosak.

Ziemkiewicz kpi z PiS-u! Ma propozycję dla rolników. „Wtedy pani ambasador zmarszczy na Prezesa brwi”

14 KOMENTARZE

 1. Z Polski chca się pozbyć ludzi „z jajami” Wygonic na emigrację albo zniszczyć finansowo. Najpierw osłabili gospodarkę „lockdownem” a teraz będą niszczyć po kolei tych którzy jeszcze coś mają. Zostaną tylko powiązani z władzą i uzależniony od niej ekonomicznie motloch. Żadnej klasy sredniej.
  PS. Czym podpadły Prezesowi kroliki?

 2. Borykam sie z powaznym problemem, aby wypelnic ten post slowami empatii tymi rolnikami! Wybrali sobie rzad i niech ponosza konsekwencje!

 3. Drobna szlachta (dzisiejszy indywidualni rolnicy) skarżyli się królowi Kazimierzowi zwanemu Wielkim, że oligarchia wespół z judejami gnębi ich i rabuje. Król poradził poddanym: powieście rozbójników i spalcie ich dwory. Szybko zapanował w Polsce ład i porządek.

  • Durniu,
   Chyba żaden z monarchów nie przyczynił się do rozkwitu żydostwa w Polsce jak Kazimierz Wielki z jego konkubiną Esterką.

 4. pis jak wszystkie po 1998r., lewackie wasalne rządy, niszczy polskie rolnictwo, do tego napuszczając nowobogackich mieszkających na wsi, którzy wzywają policję, bo rolnik pracuje i mu przeszkadza, przecież wszystko można kupić w hiper, czaper tzw. markecie

 5. Kaczyński na stare lata chce żeby rolnicy się wieszali jak za rządów tego troglodyty ekonomicznego Balcerowicza? Brawo ty…

 6. Jaki to „rolnik”?!
  Czy jeśli ja sobie zacznę hodować w ogródku ślimaki, to też będę ROLNIKIEM?!
  ROLNIK TO KTOŚ, KTO UPRAWIA ROLĘ!
  A ten gość jest H-O-D-O-W-C-Ą zwierząt na futra!
  Jak ktoś uprawia pieczarki lub hoduje jedwabniki czy norki – JEST HODOWCĄ!
  A hodowcy zwierząt futerkowych to najgorszy sort ze wszystkich hidowców zwierząt – warunki tych hodowli to trzymanie żywych czujących istot w warunkach Auschwitz!!!

  • Rozwiązaniem są uregulowania prawne poprawiające byt zwierząt a nie zakaz hodowli. To samo trzeba byłoby zrobić z hodowlami kurczaków i świnek – wymusić przepisami lepszy byt zwierząt ale nie zakazywać hodowli.

 7. Jarosława dostaje polecenia od różnych takich i te polecenia trzeba wypełniać, bo inaczej Jarosława wyleci jak w 2014r. Platforma Obywatelska(alternative fur polen). Jarosława jest cwana i wymyśliła szantaż emocjonalny w postaci troski o dobro zwierząt.

Comments are closed.