Błyskawiczne tempo zabójstwa polskiego rolnictwa. Posłowie jeszcze dziś zajmą się „piątką dla zwierząt”

Protest rolników pod siedzibą PiS. / foto: Twitter: Witold Tumanowicz

Jak informuje RMF FM posłowie Prawa i Sprawiedliwości przyspieszają prace nad projektem zakazującym m.in. hodowli zwierząt futerkowych, a także uboju rytualnego, z którego mięso jest eksportowane.

Pod siedzibą PiS trwa protest przeciwko nowej ustawie, która bez żadnych odszkodowań i w błyskawicznym trybie ma zabić polską branżę hodowli zwierząt futerkowych.

„Piątka dla zwierząt”, to flagowy projekt Jarosława Kaczyńskiego, zakładający m.in. zakaz hodowli zwierząt futerkowych oraz ograniczenie uboju rytualnego. Ten będzie zakazany, ale nie dla organizacji religijnych.

Krzysztof Bosak porównał działania PiS-u to działań komunistów, protestujący wprost mówili o bolszewickim charakterze ustawy. Ta miała być głosowana jutro, ale jak informuje RMF FM posłowie jeszcze dziś zajmą się projektem.

Przedstawiciele rolników oraz posłowie Konfederacji i jeden poseł PSL weszli do siedziby PiS, gdzie złożyli petycję do Jarosława Kaczyńskiego. Po wyjściu z siedziby Michał Kołodziejczak z AgroUnii poinformował, że podobno w głosowaniu ma zostać zarządzona dyscyplina partyjna.

Teraz protestujący, na czele ze Szczepanem Wójcikiem prowadzącym fermę zwierząt futerkowych, przemaszerują chodnikami pod Sejm, gdzie będzie odbywała się dalsza część protestu.

Czytaj więcej: Trwa protest przeciw „piątce dla zwierząt”

6 KOMENTARZE

 1. ….na zadna empatie z mojej strony niech nie licza! Wybrali rzad i tzw. prezydenta, to niech teraz podporzadkuja sie swoim „wybawcom”!

 2. Miałeś Chamie złoty róg…
  Miałeś Chamie fermę kur…
  Rydzyka słuchałeś
  Kaczora wybrałeś
  Został Ci się jeno sznur!

 3. Po co ta egzaltacja jak u przedwojennej pensjonarki?
  Nie zadbe „zabojstwo” a co najwyzej utrudnienie z ktorym rolnicy doskonale sobie poradza. Nasze rolnictwo ma bardzo niewiele wspolnego z hodowlami „futerkowcow”.

 4. Rolnicy głosowali masowo na pis, dlatego teraz należy im się kara. O dziwo przyjdzie ona ze strony pisu. Z tego powodu zamiast określenia ‚rolnicy’ można stosować zamiennie słowo ‚masochiści’. :D

  • Co ty powiesz? To rolnicy zostali oszukani Pisowską propagandą. Atakujesz rolników zamiast PIS. To tak jakby atakować okradzionego, że dał się okraść. No hallo

Comments are closed.