Sosnowiec płonie! Wielki pożar w składowisku odpadów [VIDEO]

Pożar w Sosnowcu.
Pożar w Sosnowcu. (Fot. YouTube/studio CINEMA Sosnowiec)

Do pożaru w rejonie składowiska odpadów przy ul. Radocha w Sosnowcu doszło w środę po południu. Nie ma bezpośredniego zagrożenia dla zdrowia i życia – przekazały służby kryzysowe wojewody śląskiego.

Jak powiedział PAP dyżurny Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Katowicach, z informacji komendy wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach wynika, że pożar nie niesie zagrożenia dla okolicznych mieszkańców. W kilkadziesiąt minut od zgłoszenia pożar nie był jeszcze opanowany.

Wcześniej, w związku z kłębami czarnego dymu unoszącymi się nad miastem, o pozostanie w domach i zamknięcie okien oraz o maksymalne ułatwianie przejazdu wszystkim służbom, zaapelował w mediach społecznościowych prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński.

Pożar wybuchł w rejonie ul. Radocha w południowej dzielnicy Sosnowca o tej samej nazwie. Jak wynika z informacji sosnowieckiej straży pożarnej, na miejsce skierowano zastępy gaśnicze z Sosnowca i okolicznych miast oraz jednostkę rozpoznania chemicznego.

W pierwszych informacjach służb kryzysowych pojawiły się informacje o składowanych w miejscu pożaru chemikaliach. Najbliższe zabudowania dzieli w linii prostej od miejsca pożaru ok. 200-300 metrów.

 

1 KOMENTARZ

  1. palą niemieckie śmieci, by zrobić miejsce dla nowych, na Śląsku wszystkie śmieciowe firmy są niemieckie, od 30 lat nikt nie kontroluje masowego „importu” niemieckich śmieci do Polski, prawie wszystkie „przetargi” wygrywa konsorcjum firm Remondis, jedna z jednego miasta a druga z drugiego

Comments are closed.