Medium włoskich biskupów broni skandalicznej produkcji Netflixa

"Cuties" - najnowsza produkcja Netflixa zawiera kontrowersyjne sceny z udziałem dzieci Źródło: materiały prasowe

Należąca do Konferencji Episkopatu Włoch gazeta „Avvenire” publikuje teksty broniące produkcji Netflixa „Cuties” (pol. „Gwiazdeczki”), która wzburzyła ostatnio opinię publiczną. Wielu widzów dostrzegło tam zagrożenie związane z seksualizują dzieci.

Wyprodukowany przez Netflix film „Gwiazdeczki” jawnie promuje wzorce prowadzące do seksualizacji dzieci i młodzieży. Obraz opowiada bowiem o dziewczynkach, które tańczą „twerking”. Według Wikipedii jest to „rodzaj tańca o zabarwieniu erotycznym, popularny wśród kobiet, polega na rytmicznym potrząsaniu pośladkami”.

Główną bohaterką jest 11-letnia Amy, muzułmanka z Senegalu, która mieszka w biednej dzielnicy we Francji. Nastolatka dołącza do młodych tancerek, naśladujących m.in. dorosłą „twerkową ekipę taneczną”. Układy wykonywane przez dziewczynki zawierają wiele erotycznych ruchów.

W filmie pojawiło się także mnóstwo scen ukazujących małe dziewczynki jako obiekty seksualne. Jak podkreślono w dotyczącym filmu przewodniku dla rodziców, w jednej scenie „obcisłe skórzane spodnie 11-letniej dziewczynki zostają na siłę ściągnięte w trakcie bójki. Wówczas kamera wskazuje na jej odsłoniętą bieliznę”. Takich scen jest jednak w filmie całe mnóstwo.

Po premierze filmu na Netflixa wylała się fala oburzenia. Powstała także petycja krytykująca serwis za wyprodukowanie obrazu promującego „dziecięcą erotykę”, a nawet pedofilię. Tymczasem włoska „Avvenire” twierdzi, że krytyka jest bezpodstawna.

Należąca do Konferencji Episkopatu Włoch gazeta uważa, że „nie ma żadnego wytłumaczenia dla kampanii przeciwko serwisowi Netflix. Nie ma w nim żadnej ‘skandalicznej seksualizacji nastolatków’, jak napisali niektórzy z 600 000 sygnatariuszy petycji” – czytamy na jej łamach. Ponadto Andrea Fagiola twierdzi, że sprzeciw jacy się filmowi „albo go nie oglądali, albo naprawdę ograniczyli się do plakatu”.

Po fali krytyki Netflix zmienił plakat i sam opis promujący film. Jednak zamieszczone w sieci fragmenty produkcji wzbudziły spore oburzenie wśród internautów. Więcej o filmie pisaliśmy tutaj.

Źródła: LifeSiteNews.com/nczas.com

11 KOMENTARZE

 1. Włoski episkopat okraszony pedofilami jak wielkanocna baba drożdżowa rodzynkami parafrazując p. Michalkiewicza. Widać jak na dłoni kto tam siedzi za sterami – mafia lawendowa watykańska, która doprowadziła do abdykacji B16.

 2. hahaha
  wikipedia wyczyszczona. nie ma juz tam slowa erotic.
  na dole strony info malutką czcionką

  This page was last edited on 11 September 2020, at 16:29 (UTC).

  • Też mi się tak zdaje. I masoneria. Bo im najbardziej chodzi o zniszczenie katolicyzmu, a to może się stać WYŁĄCZNIE poprzez demoralizację.

  • Nie przeginaj, masz podstawy ku temu?
   Episkopat to nie Franciszek. Franciszek jest biskupem Rzymu.

   Sądzę, że taki to „episkopat”. Znając polski, nie ma się co tak bardzo dziwić… Zachód jest dużo gorszy.
   Smutne, ale cóż, Kościół musi się oczyścić, a nie ma oczyszczenia bez wyjawienia.

 3. W końcu w latach sześćdziesiątych 20 wieku intronizowali na Watykanie Lucyfera
  były przy tym orgie w tym pedofilia.
  Wcześniej było pomaganie narodowym socjalistom z 3 Rzeszy …

  • Odsłonisz rąbka tajemnicy? ;-)

   Jeśli masz na myśli błogosławieństwo wojsk Mussoliniego, to pamiętaj – i zawsze się do tego stosuj! – osądzaj czasy wg czasów. Osądzaj epokę w świetle tej epoki, a nie tak jak teraz można ją zobaczyć. Oceniać możesz, ale nie osądzaj.
   Kościół w tamtym czasie dobrze sobie zdawał sprawę, że komunizm jest dziełem szatana (szatan przez lata jednak zrobił sporą robotę…), a Mussolini wydawał się obrońcą przed komunizmem (radzieckim).

  • Dziś wszystko mamy jak na dłoni, ale nie można winić tamtych ludzi, że czegoś nie mogli dostrzec. Dokładnie tak, jak w dniu dzisiejszym też nie widzimy pewnych zagrożeń.
   Tamte czasy – naszego XX-lecia – były przełomowe! W sensie „złego” przede wszystkim… II wojna światowa i jej konsekwencje zmieniły wszystko…

Comments are closed.