„Piątka Przeciwko Rolnikom” i co dalej? Krzysztof Bosak przedstawił możliwe scenariusze

Norka i Krzysztof Bosak/Fot. Wikimedia Commons/PAP
Norka i Krzysztof Bosak/Fot. Wikimedia Commons/PAP

Dziś w nocy Sejm przegłosował uderzającą w rolników „ustawę o ochronie zwierząt”. Wśród zapisów znalazły się m.in. zakaz hodowli zwierząt na futra oraz ograniczenie uboju rytualnego wyłącznie na potrzeby krajowych związków wyznaniowych. Krzysztof Bosak nakreślił możliwe scenariusze po wejściu w życie „Piątki Przeciwko Rolnikom”.

„Możliwe scenariusze rozwoju sytuacji:

– dodanie w Senacie długiego vacatio legis
– weto prezydenta
– spór w sądach z powodu braku notyfikacji
– omijanie przepisów we współpracy z polskimi gminami żydowskimi i muzułmańskimi
– omijanie przepisów przez wywóz żywych zwierząt na ubój” – napisał Krzysztof Bosak.

Kwestię braku notyfikacji podnosili już podczas wczorajszych głosowań w Sejmie posłowie Konfederacji. Jakub Kulesza wskazał, że konsekwencje mogą być poważne. Co ciekawe, uciekająca się nieustannie do Unii i „praworządności” totalna opozycja nie zwróciła uwagi na ten „szczegół”.

Jestem zdziwiony, że moja lewa strona sceny politycznej zapomniała, że jesteśmy członkiem Unii Europejskiej. Bronię wolności religijnej, uboju wielokulturowego jako przedstawiciel ugrupowania narodowego i powołuję się na przepisy Unii Europejskiej, co wynika z opinii biura analiz Sejmu. Ten projekt wymaga procedury notyfikacji Komisji Europejskiej – mówił Jakub Kulesza.

Konsekwencją braku notyfikacji może być m.in. skierowanie sprawy do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej. Ponadto swoich praw przed polskimi sądami mogą także dochodzić zainteresowane podmioty. Przepisy techniczne, które nie przejdą procedury notyfikacji stają się bowiem nieważne.

Wiele wskazuje na to, że pomimo wykazania ogromnej szkodliwości dla polskiego rolnictwa, przepisy likwidujące polską branżę futrzarską wejdą w życie. Według informacji Krzysztofa Bosaka „z dwóch niezależnych źródeł”, prezydent Andrzej Duda podpisze ustawę uderzającą w polskich rolników.

„Z dwóch niezależnych źródeł, od osób znających prezydenta @AndrzejDuda, mam oceny że podpisze ustawę #PiątkaPrzeciwRolnikom. Jeśli okaże się, że decyzja zapadła przed jakimikolwiek konsultacjami to… na razie gryzę się w język, bo nie chcę żeby to była prawda @prezydentpl” – napisał polityk Konfederacji.

„Dziś @KancelariaSejmu i @pisorgpl to synonim bezprawia i samowolki. Wstyd, że tacy ludzie jak @pisorgpl pojawiają się na polskiej wsi. Każdy oddany głos na was to głos skradziony” – skwitował głosowanie nad ustawą Szczepan Wójcik.

Korwin-Mikke, Dziambor, Braun, Michalkiewiczem na żywo w Warszawie na Konferencji Prawicy Wolnościowej

Źródła: Twitter/nczas.com

6 KOMENTARZE

 1. Deskowy żeglarz nawet boi się pomyśleć o jedynym sensownym scenariuszu – bękarty Magdalenki wykopać raz na zawsze, a większość z nich przykuć do taczki w kamieniołomach. Na ochotnika zgłaszam się na strażnika tamże. No ten scenariusz może być zrealizowany przez mężczyzn. Chłoptasie będą bawić się w chowanego i berka z hodowcą kotki. Żałosne!

  • @Kaszubski Stolec
   Zagłosuj na Konfederację, a jak zdobędą większość sejmową to i Magdalenka się zajmą. Teraz po raz kolejny żal Ci ściska 4 litery, że nie umiesz żeglować na desce i taki z Ciebie komentator..

   • Komentarzy Kaszubskiego Stol(-ema, -ca) nie należy brać na serio, choć wqrzają. Ale takie mają być – to troll (zapewne opłacany), który ma na tym forum mącić, jątrzyć, skłócać, po to by, osłabiać i zniechęcać elektorat Konfederacji, w myśl zasady „obrzucać, zawsze się coś przyczepi”.
    To nędzna kreatura, bez honoru.

  • Kiedyś Jarun (bo to osobnik o wielu pogańskich twarzach czyli nickach) staniesz twarzą w twarz z Jezusem. Marny będzie Twój los, bo Twoja dusza wtedy nie będzie mogła mataczyć. Choć Jezus będzie Cię chciał usprawiedliwić, to Ty się oskarżysz, a ponieważ zabrnąłeś w kłamstwie daleko, to nawet z siebie nie wydusisz słowa „przepraszam”.

  • Tak to widzę, choć wciąż masz szansę odstąpić od zła, które czynisz. Ale łudzisz się, że będziesz jeszcze w przyszłości mógł to uczynić – nie, gdyż każde Twoje kłamstwo pogrąża Ciebie, być może już jesteś w miejscu, z którego nie możesz się wyrwać…

Comments are closed.