Ziemkiewicz powiedział Kaczyńskiemu „dość!”. „On oszalał, a jego otoczenie okazało się bezkręgowcami”

Rafał Ziemkiewicz. Foto: PAP
Rafał Ziemkiewicz. Foto: PAP

Po tym co w czwartek działo się w Sejmie, prawicowy publicysta Rafał Ziemkiewicz nie wytrzymał i w piątek rano za pośrednictwem Twittera oznajmił, że zrywa swoją przyjaźń z partią Jarosława Kaczyńskiego i żegna się z przychylnymi mu mediami.

Po burzliwej debacie i wielogodzinnej dyskusji posłowie PiS-KO-Lewica przepchnęli do Senatu kontrowersyjną ustawę, tzw. „Piątkę dla Zwierzą”. Przejście przepisów, które uderzają w idee prawicowe oraz mocno działają na niekorzyść polskiego rolnictwa ostro krytykowała Konfederacja.

Swojego oburzenia nie kryje też znany publicysta jakim jest Ziemkiewicz, który wielokrotnie w przestrzeni publicznej wypowiadał się z korzyścią dla partii rządzącej, po tym co się stało i on przyznał, że miarka się przebrała.

„Bardzo dziękuję. Dla nieoglądających: muszę przemyśleć, w jakich mediach teraz pozostać, a którym podziękować za współpracę. Po tym, jak Kaczyński oszalał, a jego otoczenie okazało się bezkręgowcami, ostatnie, czego sobie życzę, to być kojarzony z PiS. Do zobaczenia tu czy tam” – ocenił w ostry sposób.

Korwin-Mikke, Dziambor, Braun, Michalkiewiczem na żywo w Warszawie na Konferencji Prawicy Wolnościowej

36 KOMENTARZE

  • To nie tak.Ten okręt wcale nie tonie. Ten okręt nabiera CELOWO wody.
   Po co Jarkacz TERAZ uparł się na futerka, a odpuścił temat wiosną?
   Otóż rozśmieszają mnie analizy politologów, co jedna to głupsza!
   A sprawa jest CAŁKIEM PROSTA, on robi zwrot w lewo, czyli ku centrum.
   Rdzeniem „Zjednoczonej Prawicy” jest PiS. A rdzeniem PiSu jest Porozumienie Centrum.
   Mało kto o tym pamięta… Powtarzam: Porozumienie C E N T R U M !!!

  • W głosowaniu o aborcji dyscypliny klubowej nie zarządzono. Skąd TERAZ, przy futerkach, olanych wiosną? Bo nadchodzi kryzys! Utrata władzy TERAZ może popłacać. Za klęskę gospodarczą Polacy obwinią opozycję! A póki prezydent Duda ma 3 lata kadencji, jest kontrola… A najwygodniejszy jest rząd mniejszościowy. Wtedy można mówić: „zrobilibyśmy dobrze, ale brak nam niezbędnej większości”!

  • Akurat Ziemkiewicz zbyt krótko bawił na tym okręcie, aby go posądzać o najgorsze…Nie nażarł się, nie nachapał jak inni. Bądźmy dla niego bardziej wyrozumiali.

   • Zgadzam się. Co by nie mówić, to RAZ nie dokonywał szybkich skrętów, tylko powolne ruchy manewrowe. Ja nawet rozumiem jego skręt do PiS (choć nie popieram), ale nie chce mi się szczegółowo tego tłumaczyć.
    Myślę, że teraz się przekonał, iż dalej brnąć nie warto – przypomnijcie sobie rok 2015, po długich beznadziejnych rządach komuchów i solidaruchów, kiedy człowiek już nie widział nadziei dla Polski, nagle się pojawiła w postaci wygranej PiS. Nie taka jakiej chcielibyśmy, ale jednak oddech.

   • To JK okłamał Polaków, nie RAZ.

    Co by nie mówić o PiS, to jednak ma trochę zasług. Najważniejsza w postaci nieobecności nachodźców! Parę jeszcze można wymienić. Wiem, PiS wyraźnie dryfuje w stronę unijną (lewacką), ale dzięki temu oddechowi jaki nabrała w płuca Polska, powstała Konfederacja! I dlatego czas, by PiS – jaki się teraz objawia – skończył się. A Konfederacja ma wielkie szanse stać się liczącą się formacją polityczną.

 1. Witaj w Domu, synu marnotrawny. Musisz wystąpić w listopadzie (7-go, 8-go) i opowiedzieć nam o swoim rozczarowaniu. Chętnie posłucham (następny w kolejce – Witold Gadowski)

 2. frajer w koncu przejrzał na oczy! ciekawe czy odzyskali rozum inni wspierajacy oblakana kaczke i pisuarow np towarzysze gadowski i cejrowski?

  • Nie wiem jak inni, ale ja nie stawiam. Scenariuszy jest kilka i w każdym z nich JK bierze udział. Ale widzę jego staczanie się.

 3. do czwartku nic Panu Ziemkiewiczowi nie przeszkadzało?
  nie wydurniajmy się, ktoś kto głosował na PIS jest albo idiotą albo jest bezpośrednio podłączony pod rządową kroplówkę, Pan Ziemkiewicz idiotą na pewno nie jest.

 4. No i się RAZ zbuntował, brawo, i oby ruszyła lawina, niech ten lewacki karzeł zostanie sam, chyba że michnikoidy go przygarną jak kiedyś bolesława!

 5. Kaczyński na futerkowcach przećwiczył czy da się stłamsić opozycję wewnątrzpartyjną do uchwalenia 447… :-))))))))))))))

  • Nic uchwalać nie muszą. Co więcej – nic uchawalać nie będą. 447 już jest spłacane, czy to przez srogo przepłacony zakup nielotów F-35, czy przez oddanie złóż, czy inne tego typu interesy.

 6. Przerażający jest i daje do zastanowienia brak logiki tych działań. W trybie pilnym i na ostrzu noża stawiając koalicjantów forsuje się mało istotny projekt III-go stopnia odśnieżania. 1.Może to być objaw frustracji firmowanej namolnie przez nieudaczników mających zająć się repolonizacją mediów. 2.Może to być też zasłona dymna dla robionego zakulisowo jakiegoś większego bezeceństwa. Zresztą drugie nie wyklucza pierwszego.

 7. 3. Może być też tak, że ktoś z większych tuzów pobrał swego czasu wziątkę np. od niemieckich koncernów utylizacyjnych za załatwienie tej sprawy. A teraz oni domagają się realnych działań. Potwierdzeniu tej teorii sprzyja fakt niedawnej nominacji na ambasadora zawodowego speca od wywiadu, który zna się na takich sprawach z pewnością. Więc w obawie aby jakieś g… się nie wylało sprawa nagle w cudowny sposób przyśpiesza. Oczywiście to tylko teoria spiskowa.

Comments are closed.