Ziobro poprosi o przebaczenie? Wojna w Zjednoczonej Prawicy. „Opowieści polityków Solidarnej Polski to jakieś kuriozum”

Zbigniew Ziobro. / foto: PAP
Zbigniew Ziobro. / foto: PAP

Wicerzecznik PiS Radosław Fogiel groził ziobrystom na łamach sympatyzującego z partią tabloidu. Posłowie Solidarnej Polski twierdzą, że odwołanie ministra to prezent dla LGBT i mafii.

Posłowie Solidarnej Polski zorganizowali pilną konferencję w Sejmie. Ludzie Zbigniewa Ziobry twierdzą, że jeśli PiS odwoła ich szefa z funkcji ministra to zrobi prezent „PO, LGBT i mafii”.

– Pięć lat temu zdecydowaliśmy się na koalicję z naszymi przyjaciółmi ze Zjednoczonej Prawicy. Przez pięć lat byliśmy lojalnym partnerem. Uczestniczyliśmy w tysiącach głosowań i zawsze lojalnie głosowaliśmy. Symbolem tych zmian jest minister Zbigniew Ziobro. Gdyby dzisiaj ktoś próbował doprowadzić do jego dymisji, zrobiłby wielki prezent Platformie Obywatelskiej. Oni już zacierają ręce na tę myśl – powiedział na konferencji sekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości Michał Wójcik.

– Zjednoczona Prawica, gdy jest zjednoczona, wygrywa wybory. Gdy jest podzielona – przegrywa. Jakakolwiek próba odwołania Zbigniewa Ziobro, który jest symbolem dobrej zmiany, oznacza wybory. Wybory, które są prezentem dla Platformy Obywatelskiej, LGBT i mafii – wtórował mu wiceminister aktywów państwowych Janusz Kowalski.

Na pojękiwania byłych dotychczasowych koalicjantów odpowiedział wicerzecznik PiS Radosław Fogiel na łamach bliskiemu PiS „Super Expressu”. W brukowcu Fogiel stwierdził, że „opowieści polityków Solidarnej Polski o prezentach dla PO to jakieś kuriozum”.

– Są w Polsce rzeczy dużo ważniejsze niż to, kto personalnie pełni funkcję ministra sprawiedliwości. Chciałbym, żeby koledzy z Solidarnej Polski o tym pamiętali. Inna sprawa, że opowieści polityków Solidarnej Polski o prezentach dla PO to jakieś kuriozum w sytuacji, kiedy środowisko pana Ziobry bardzo łatwo przeszło na pozycje naszych politycznych oponentów i atakuje nas dokładnie w ten sam sposób – skomentował konferencję Fogiel.

Pytany o to, czy Zbigniew Ziobro dzwonił do Jarosława Kaczyńskiego i próbował załagodzić spór Fogiel odparł: „Nic mi o takiej rozmowie obu panów nie wiadomo”.

Korwin-Mikke, Dziambor, Braun, Michalkiewiczem na żywo w Warszawie na Konferencji Prawicy Wolnościowej

Źródło: Super Express

4 KOMENTARZE

Comments are closed.