Dojdzie do spotkania Kaczyński – Ziobro? Losy ministra sprawiedliwości mają rozstrzygnąć się do środy

Od lewej: Jarosław Kaczyński, Zbigniew Ziobro.
Od lewej: Jarosław Kaczyński, Zbigniew Ziobro. (PAP/Paweł Supernak)

Na dzisiejszym szczycie kierownictwa Prawa i Sprawiedliwości przy Nowogrodzkiej nie została podjęta jeszcze decyzja o dymisji ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry. Minister sprawiedliwości ma się spotkać z prezesem Jarosławem Kaczyńskim.

Dymisji na dzisiaj nie ma, ale ma dojść do spotkania Jarosława Kaczyńskiego z ministrem Ziobro. Te rozmowy mają zakończyć spór w koalicji i zadecydować o dalszym rozwoju wypadku.

Oficjalnie nie ma informacji o spotkaniu liderów koalicji, a kierownictwo partii rządzącej milczy. Nieoficjalnie mówi się, że do rozmów Kaczyński – Ziobro może dojść we wtorek lub środę.

W poniedziałek popołudniu trwało specjalne posiedzenie najważniejszych polityków PiS na czele z prezesem Kaczyńskim w ich siedzibie przy Nowogrodzkiej w Warszawie. Po wszystkim rzecznik prasowa wydała lakoniczny komunikat o „zdecydowanych rozstrzygnięciach”.

4 KOMENTARZE

 1. to jest bardzo złożona sytuacja, ale pod pewnymi warunkami tworząca zupełnie niespodziewane nadzieje dla Polaków – podałbym link do rozwinięcia tej myśli, ale Redakcja jest uczulona – więc pozostaje guglanie: Kacza Rzesza nad przepaścią….?
  Jak mawia przysłowie: kto se pogugla – ten se – wygugla…

 2. Kaczaffi go pewnie przeczołga dla przypomnienia kto tu rządzi – a potem zatańczą wesołego poloneza :-)

  • hhe pewnie tak, Kaczynski pewnie specjalnie cala szopke zrobil zeby pokazac teraz kto tu rzadzi i jesli tylko nie beda sie go sluchac…

   • To przejdą np. do KP. Posadki zachowają, tyle, że może nie w rządzie. Ale poseł ma lepszą fuchę niż minister.
    Myślę, że będzie inaczej. Jeśli nawet teraz ugaszą pożar, to on znów wybuchnie za parę m-cy.

Comments are closed.